قرارداد همکاری مدرس با سایت آموزشی

قرارداد همکاری مدرس

مرحله 1 از 4

 • چنانچه شما دوره ای را در وب سایت ویکی چرا قرار دهید و کاربران از دوره شما ( شامل متن، ویدئو و یا پادکست) چه به صورت رایگان و یا پرداخت هزینه استفاده نمایند شما «مدرس» محسوب می گردید و کلیه بندهای قانونی زیر را باید مورد تایید قرار دهید تا بتوانید در ویکی چرا هر نوع محتوایی را منتشر کنید.

  ۱- جهت دریافت حساب کاربری در وبسایت ویکی چرا باید حداقل ۱۸ سال سن داشته باشید. چنانچه زیر 18 سال هستید یک ولی قانونی یا والد شخص ثالث دارای سن قانونی باید با این شرایط و ضوابط و شرایط و ضوابط مدرسان موافقت کرده باشد و مسئولیت و تعهدات عملکرد شما و برآوردن آنها را بپذیرد.

  ۲- مجموعه ویکی چرا تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران و مجموعه قوانین و مقررات تجارت الکترونیکی فعالیت می‌‏ نماید و مدرس سایت نیز می بایست تحت این قوانین ارائه خدمات نماید.

  ۳- مدرس نمی بایست نام کاربری و رمز عبور خود را در اختیار دیگران قرار دهد و هر مدرس تنها می بایست با نام کاربری و رمز عبور مربوط به خودش وارد سایت شده و ارائه خدمات نماید. در صورت اثبات عدم رعایت این موضوع کاربری مربوطه حذف و مسئولیت عواقب آن به عهده صاحب اصلی اطلاعات کاربری و شخص سوء استفاده کننده می باشد.

  ۴- مجموعه ویکی چرا خود را موظف می داند از انتشار مطالب مضر و نامناسب برای اقشار آسیب پذیر جامعه مثل کودکان و نوجوانان جلوگیری به عمل آورد، اما مسئول عملکرد مدرس در سایت، شخص وی می باشد.

  ۵- مدرسان باید حریم خصوصی دیگران و قوانین جمهوری اسلامی را در ارائه خدمات رعایت نمایند.

  ۶- مسئولیت هرگونه اشتباه در محتوای دروس یا عدم صداقت یا نقصان در ارائه اطلاعات که منجر به خسارت یا شکایت گردد متوجه مدرس خواهد بود.

  ۷- هرگونه تبلیغات اشخاص،برندها، سایتها و نرم افزارهای دیگر جز در موارد مرتبط با درس ممنوع می باشد.

  ۸- هر مدرس تنها مجاز به داشتن یک حساب کاربری است درصورت مشاهده تخلف تمام حسابهای کاربری وی مسدود خواهد گردید.

  ۹- مدرس نسبت به استفاده از سایت و پست های کاربری خود متعهد و مسئول می باشد. “پست کاربری” شامل تمام فایل های منتشر شده در صفحات سایت توسط شما می باشد همچنین متعهد می شوید که از این سایت مطابق با قوانین کشوری و بین المللی مانند قوانین کپی رایت و قوانین مرتبط با تبادل اطلاعات در جمهوری اسلامی ایران استفاده نمایید.

  ۱۰- مدرس نباید به طریقی از سایت استفاده نماید که باعث خرابی، از کار افتادن، مختل شدن هر کدام از سرورها یا شبکه های متصل به سرورهای ویکی چرا شود و یا با استفاده از هر ابزار دیگری در سایت تداخلی ایجاد نماید.

  ۱۱- مدرس نباید هیچ اقدامی برای دسترسی یافتن بدون اجازه به سایت، حساب های کاربری دیگر، سیستم های کامپیوتری یا شبکه هایی که به هرکدام از سرورهای ویکی چرا وصل هستند، انجام دهد. نباید تلاش کنید که به محتوایی از سایت که عمداً در دسترس کاربران قرار ندارد، دسترسی پیدا کنید.

  ۱۲- لیست موارد ممنوعه در محتوای تولیدی مدرس به شرح زیر است:

  محتوایی که به هر نحو مضمون تهدید و توهین داشته باشد. محتوایی که به هر نحو تشویق کننده انجام کاری غیرقانونی داشته باشد.

  مطالب و محتوایی که مالکیت معنوی را نقض می کند، از جمله کپی رایت و علائم تجاری و غیره.

  محتوا و مطالب ضد دین، منحرف، زشت و ناپسند، غیر قانونی. ویروس، بمب های زمان، فایل های خراب، نرم افزارهای مخرب، جاسوس افزارها و یا هر نرم افزار مشابه دیگر که به کامپیوتر ها صدمه بزند.

  محتوایی که تعمداً سبب گمراه کردن دیگران از طریق اطلاعات ناصحیح باشد.

  ۱۳- مجموعه ویکی چرا و همکارانش تمام تلاششان را می کند که سایت همیشه در دسترس باشد ولی طبیعتا نمیتوانیم تضمین قطعی در مورد عدم ایجاد اختلال در سایت یا فعالیت بدون اشکال آن را بدهیم زیرا ویکی چرا نیز مانند بقیه سایت های اینترنتی از مشکلات سرور، ویروس ها و دیگر محتوای صدمه زننده در امان نیست.

  ۱۴- درصورت تصمیم به قطع همکاری، می توانید حداقل از دو هفته قبل اعلام عدم همکاری با مجموعه ویکی چرا را به همکاران سایت اطلاع دهید. ولی با توجه به مسئولیت مجموعه ویکی چرا به کاربران مبنی به دسترسی دائم به دوره آموزشی شما، دوره همچنان در وب سایت نمایش داده خواهد شد و شما همچنان به قوانین سایت متعهد خواهید بود.

  ۱۵- سایت ویکی چرا اجازه دارد هر گونه اطلاعات و عکس یا خدمات آموزشی که توسط مدرسان در سایت ارسال و ارائه می‌شود یا هر حساب کاربری و اطلاعات دیگری که مربوط به مدرسان سامانه یا ایجاد شده توسط مدرسان باشد را در صورت مغایرت با قوانین، هر زمانی و به هر شکلی که ضروری بداند اصلاح یا حذف نماید.

  ۱۶- چنانچه مدرسان با ایجاد حساب‌های کاربری مختلف سعی در ایجاد اختلال در سایت و نرم افزارها و دیگر مدرسان داشته باشند، بدون هیچگونه تذکری حساب کاربری آنها حذف و پیگرد قانونی خواهد داشت.

  ۱۷- دوره های شما ممکن است توسط ویکی چرا تایید نشوند و این تصمیم برعهده تیم فنی و نظارت بر محتوای ویکی چرا است که طبق قوانین داخلی، دوره را تایید یا رد کند.

  ۱۸- شما (مدرس) برای تمامی محتوایی که به ویکی چرا ارائه می دهید، مسئول هستید مالکیت یا مجوزها، حقوق، رضایتنامه‌ها، اجازه‌نامه‌ها و صلاحیت لازمه را داشته باشید که بتوانید مجوزهای مربوطه را به منظور بازتولید، توزیع، اجرای عمومی (از جمله به شیوهٔ پخش دیجیتال صوتی)، نمایش عمومی، پخش عمومی، ترویج، بازاریابی، و همچنین استفاده و بهره‌گیری از هر بخش از محتوای ارائه شده را، به ما اعطا کنید. و شما مسئول آن هستید که هیچ بخشی از محتوای ارائه شده، هیچگونه حق مالکیت معنوی از شخص ثالثی را زایل یا مخدوش یا غصب نکند.

  ۱۹- شما با انتشار دوره های آموزشی به طور ضمنی تایید می کنید که معلومات، اعتبارنامه‌ها و تخصص لازم، شامل تحصیلات، تعلیمات، دانش، و مهارت‌های مربوطه را برای تدریس و ارائهٔ خدمات مورد نظر از طریق سایت و محصولات آن را دارا هستید.

  ۲۰- هیچگونه تبلیغ، محتوای ترویجی، هرزنامه، نامه‌های زنجیره‌ای، طرح هرمی، یا هر شکل دیگری از درخواست و وسوسهٔ غیرمجاز و نامطلوب را در محتوا یا به کاربران در وبسایت عرضه نمی‌کنید؛

  ۲۱- شما از محصولات و محتوای وب سایت برای هیچ کسب‌ وکاری غیر از فراهم آوردن آموزش، تدریس، ارتقای شخصی کاربران، مهارت های کسب و کار، مهارت های زندگی وسایر موضوعات مرتبط با همان دوره، استفاده نمی‌کنید.

  ۲۲- شما وارد هیچگونه فعالیتی نمی‌شوید که باعث شود ویکی چرا وادار به کسب مجوز یا پرداخت هرگونه حق امتیاز به شخص ثالثی گردد، از جمله و برای مثال، پرداخت حق امتیاز استفاده از هر گونه اثر موسیقی یا صدای ضبط شده.

  ۲۳- شما هیچ بخشی از محتوای سایت ویکی چرا را کپی نمی کنید، تغییر نمی دهید، یا بازنشر نمی کنید، به جز مواردی که در «توافقنامهٔ مدرس» اجازه داده شده است؛

  ۲۴- اطلاعات همکاری و حساب کاربری خود را نگهداری می‌کنید، و از دقت و صحت تمامی اطلاعات آنها اطمینان کسب می‌کنید.

  ۲۵- چنانچه کاربری به دنبال خدمات شما بود، (برای مثال در قسمت نظرات سوالی از شما پرسید،) در طی مدت ۷۲ ساعت به آن پاسخ می دهید و کیفیت خدمات خود را در سطحی متناسب با استانداردهای رشته تخصصی خودتان یا به‌طور کلی خدمات آموزشی، حفظ می کنید.

  ۲۶- شما به عنوان «مدرس»، می‌پذیرید که کاربران وب سایت ویکی چرا، حق پس گرفتن وجه‌شان را طبق شرایط بخش عودت وجه دارند.

  نه مدرس و نه ویکی چرا هیچ دریافت دستمزد یا کمیسیونی بر روی هرگونه تراکنشی که برای آن عودت وجه تایید و اجرا می‌شود، ندارند.

  در شرایطی که پس از پرداخت سهم فروش به مدرس، دانشجویی درخواست عودت وجه خود برای یک دوره را نماید، ویکی چرا این حق را برای خود محفوظ می دارد که یکی از این دو کار را انجام دهد: (۱) مبلغ مورد نظر را از نوبت بعدی پرداخت به مدرس کسر کند (۲) یا در صورتی که پرداخت آتی در پیش نباشد یا آنکه مبلغ احتمالی‌اش کمتر از وجه مورد نظر باشد، بازگرداندن وجه مورد نظر که دانشجویان برایش درخواست عودت داده‌اند را از مدرس طلب کند.

  ۲۷- شما بدین وسیله برای بازتولید، توزیع، اجرای عمومی، ارائه، بازاریابی، و یا استفاده و بهره‌گیری از محتوا، در سایت یا در محصولاتش، به ما یک مجوز و حق غیر انحصاری می‌دهید، و همچنین این مجوز و حق غیر انحصاری را می‌دهید که به طور مستقیم یا از طریق شخص ثالث، زیرمجوز آن محتوا را به مدرسان و کاربران برای این اهداف ارائه دهد. پس از انتشار و فروش اولین نسخه محتوا، حق پاک کردن محتوای فروخته شده را ندارید چون محتوا باید همیشه برای کاربران بصورت آنلاین در دسترس باشد.

  ۲۸- مدرس با قرار دادن دوره ی مدنظر در وب سایت ویکی چرا مسئولیت صحت مطالب دوره و هم چنین صحت گردآوری و مالکیت محتوا توسط خود را به عهده می گیرد و مجموعه ویکی چرا نسبت به این موارد مسئولیتی ندارد.

  ۲۹- چنانچه مدرس از امکانات مجموعه ویکی چرا مانند استودیو فیلمبرداری و عکاسی جهت گردآوری و آماده سازی دوره ی آموزشی استفاده نماید حق بازنشر آن دوره منحصرا در اختیار مجموعه ویکی چرا می باشد و مالکیت معنوی دوره بصورت مشترک و مساوی متعلق به (مدرس و مجموعه ویکی چرا) می باشد.

  ۳۰- اگر مدرس محتوا جهت فروش را به‌ صورت انحصاری در ویکی چرا قرار داده دهد. 70% از فروش به مدرس تقدیم می‌گردد و برای محتوایی که خارج از ویکی چرا نیز به صورت آنلاین منتشر یا هرجای دیگری فروخته شود، 50% از فروش به مدرس تقدیم خواهد شد.

  ۳۱- ویکی چرا تنها بستر عرضهٔ محتوا است و مدرس را در فروش آن سهیم می‌کند. ویکی چرا برای محتوای رایگان هیچ مبلغی را از مدرس دریافت نخواهد کرد و همواره بازاریابی را بر روی محتوا انجام خواهد داد.

  ۳۲- ارزش گذاری محتوای مدرسان بر عهدهٔ خود آنها است. اما ویکی چرا بر اساس معیارهای مختلف رشد بازار و قیمت‌های رقابتی، بازهٔ قیمت را به تولید‌کننده محتوا پیشنهاد می دهد و مدرس می‌تواند بر اساس تشخیص و سیاست‌های رقابتی خود، قیمت نهایی را مشخص کند.

  ۳۳- در پنل ویکی چرا لیست کاملی از فروش، درآمد، میزان بازخورد و تعداد شرکت‌کنندگان در اختیار شما قرار می‌گیرد تا در تولید آموزش‌های بهتر به شما کمک کند.

  ۳۴- در صورتی که مجموع مبلغ حساب شما بیشتر از ۲۰۰ هزار تومان باشد، در هر زمانی که مایل بودید می‌توانید درخواست تسویه حساب خودتان را بدهید.

  ویکی چرا در تاریخ ۱۵ ام هر ماه به درخواست‌های تسویه رسیدگی می‌کند و ظرف مدت ۷۲ ساعت از پایان وقت اداری ۱۵ ام هر ماه شمسی مبلغ مورد درخواست به حساب مدرسین محترم واریز خواهد شد.

  ۳۵- برای تشویق به تولید دوره های با کیفیت بالاتر، درصد مدرس در فروش های بالا افزایش بیشتری پیدا می کند، یعنی چنانچه مجموع فروش یک دوره در طی یکماه بالاتر از 20 میلیون تومان باشد میزان درصد مدرس در دو حالت انحصاری و غیر انحصاری به صورت زیر خواهد بود

  انحصاری در مجموعه ویکی چرا: 75% سهم مدرس

  غیر انحصاری در مجموعه ویکی چرا (اجازه بازنشر در سایر وب سایت ها) : 55% سهم مدرس

 • YYYY dash MM dash DD

error: محتوا همیشه بصورت آنلاین در دسترس است، لطفا کپی نکنید
Scroll to Top
به بالای صفحه بردن
×

 

سلام!

برای چت کردن در واتس اپ یکی از مخاطبین زیر را کلیک کنید

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟