وضعیت فعلی
ثبت‌نام نشده
قیمت
199 هزار تومان

الفبای فیلمنامه نویسی برای تازه کارها!

چرا دوره آموزش فیلمنامه نویسی را ساختم؟

یکی از جالب ترین خاطرات من در طول فعالیت سینمایی، زمانی بود که بعد از اکران فیلم کوتاهم در یکی از فستیوال های انگلستان، خانمی به نام کارولین از من درخواست کرد که مصاحبه ای داشته باشیم.

اولین سوالی که او مطرح کرد این بود که برای نوشتن فیلمنامه ی فیلم، از کجا آغاز کردم و آیا منبعی برای نوشتن درام در اختیار داشته ام یا خیر!

قبل از این که پاسخ سول این خانم را بدهم اندکی به فکر رفتم و تلاش کردم تا جلوی این خانم غریبه، به نحوی صحبت کنم تا آبروی دانشگاهم و اساتیدم را نبرده باشم. اما راستش را بخواهید هرچه فکر کردم یادم نیامد که چیز به درد بخوری از کلاس درس دانشگاه آموخته باشم.

جالب تر این جاست که هرگز هیچ استادی نداشته ام که خلاصه ای از بهترین و مهم ترین نکات فیلمنامه نویسی را در اختیارم بگذارد. همواره حسرت کتاب های نخوانده ی فیلمنامه نویسی که در گوشه ی کتابخانه ام خاک می خورد را داشتم.

اما تصمیم گرفتم تا تمام آن ها را دوره کنم. مهم ترین مطالب آن ها را یادداشت کنم و با زبانی ساده و خلاصه برای دانشجویان و هنرجویانی که در ابتدای راه خود به عنوان فیلمنامه نویس هستند، عنوان کنم.

چرا این کار را انجام می دهم؟

چون آرزو می کردم که کسی بود که دست من را هم در ابتدای کار می گرفت و الفبای فیلمنامه نویسی به من یاد می داد، پیش از این که دست به آزمون و خطاهای بسیار بزنم!

آموزش فیلمنامه نویسی

دوره آموزش فیلمنامه نویسی مناسب چه افرادی است؟

اگر به سینما علاقه مند هستید، در هر سطحی، این دوره به کار شما خواهد آمد.

اگر تجربه فیلمنامه نویسی دارید، اما تا کنون از فیلمنامه های خود راضی نبوده اید، یا فیلمنامه های موفقی ننوشته اید، آشنایی با اصول اولیه فیلمنامه نویسی و سپس آموزه های پیشرفته تر می تواند بسیار برای شما سودمند باشد. در دوره آنلاین آموزش فیلمنامه نویسی به ساده ترین شکل ممکن، چکیده مطالب مهمی که در زمینه فیلمنامه نویسی سینما وجود دارد را برای شما آماده کرده ام.

افرادی که دانش سینمایی دارند و خودشان بهتر از هر کس دیگری می دانند که کمیتشان در بحث فیلمنامه می لنگد، دوره آموزش فیلمنامه نویسی را مفید خواهند یافت. اگر پیش از این کتاب های فیلمنامه نویسی را مطالعه کرده اید، اما مطالب آنها را از یاد برده اید، این دوره می تواند به صورت خلاصه یادآور نکات کلیدی و مهم فیلمنامه نویسی برای شما باشد.

علاوه بر این کتاب های آموزش فیلمنامه نویسی معمولا هر کدام راهکارها و پیشنهادات خودشان را در این زمینه ارائه می کنند و مطالعه تعداد زیادی از آنها دانشجو را سردرگم می کند. اما شرکت در دوره آنلاین آموزش فیلمنامه نویسی در کنار مطالعات سینمایی می تواند جمع بندی بسیار خوبی برای شما باشد تا حقیقتا تکنیک فیلمنامه نویسی را بیاموزید.

در کنار افرادی که با فیلمنامه نویسی آشنا هستند، افراد مبتدی هم می توانند به خوبی از محتوایات آموزشی این دوره بهره ببرند. اصولا زبان ساده ای که برای ارائه این دروس انتخاب شده برای این است که همه علاقه مندان در هر سطحی که هستند بتوانند از مطالب دوره استفاده کنند.

پس اگر علاقه به فیلم سازی دارید و قصد دارید کارتان را آغاز کنید، شرکت در این دوره می تواند با آموزش فیلمنامه نویسی اصلی ترین، مهمترین و اولین تکنیک ضروری را به خوبی به شما آموزش دهد و شما را آماده راه فیلمسازی کند، تا بتوانید هم فیلم بسازید، هم فیلم خوب بسازید.

آموزش فیلمنامه نویسی
خلاصه دوره آموزش فیلمنامه نویسی

برای این که چیزی را یاد بگیرید از الفبای آن کار شروع کنید.

درست مثل کودکی که برای گام های اول خود نیازمند کمک دیگران است، شما هم برای این که در این حرفه راه بیفتید و بتوانید گام بردارید، نیازمند چیزی هستید که به شما کمک کند.

دوره آموزشی الفبای فیلمنامه نویسی برای تازه کارها دقیقا همین کار را برایتان انجام خواهد داد.

یادتان نرود که در این مجموعه تلاش کرده ایم که زبان ساده و همه فهم را رعایت کنیم تا همه بتوانند از مطالب آن استفاده کنند.

 

شعار ما در این دوره خلاصه گویی و ساده گویی است.

محتوای دوره آموزش فیلمنامه نویسی شامل چه بخشهایی است:

ویدئو:   2 ساعت

صوت:  1 ساعت

متن:  8000 کلمه

تمرینات : 4

پیش نیازهای دوره آموزش فیلمنامه نویسی چیست؟

برای شرکت در دوره آموزش فیلمنامه نویسی به هیچ پیش نیاز به خصوصی احتیاج ندارید. به این معنی که حتی اگر به تازگی به فیلم سازی علاقه مند شده اید و اطلاعات چندانی در این زمینه ندارید هم می توانید از مطالب این دوره بهره زیادی ببرید.

اما به صورت کلی آشنایی ابتدایی با اصول اولیه فیلمنامه نویسی، مطالعه چند کتاب اصلی فیلمنامه نویسی، و از همه مهم تر تماشای حداقل فیلم های مهم تاریخ سینما می تواند کمک زیادی به شما در این مسیر بکند. هرچند در طول دوره کتاب های زیادی به شما معرفی می شود و از فیلم های بسیاری هم نام برده خواهد شد که مثال های بسیار خوبی برای آموزش فیلمنامه نویسی هستند.

چه در این دوره یا هر دوره آموزشی دیگری شرکت بکنید یا نکنید، به یاد داشته باشید که به عنوان یک فیلمساز در حال حاضر یا در آینده، مطالعه و تماشای فیلم جزو وظایف روزانه شما خواهد بود.

آموزش فیلمنامه نویسی

این دوره چه فرقی با دیگر دوره های آموزش فیلمنامه نویسی دارد؟

اول از همه این که دوره آموزش فیلمنامه نویسی بر اساس تجربه مدرس ساخته شده است. باید بدانید که خیلی از دوره های مختلف آموزش فیلمنامه نویسی صرفاً بر اساس تئوری های رایج ساخته می شوند و چندان کاربردی نمی باشند اما تلاش ما این بوده است که تجربه را در کنار تئوری داشته باشیم!

نکته و مزیت دوم این است که این دوره کاملا به صرفه و اقتصادی است. اگر از علاقه مندان به سینما هستید احتمالا به خوبی می دانید که دوره های حضوری و غیر حضوری آموزش فیلمنامه نویسی ارزان نیستند و یک مدرس ساده هم قیمت های بسیار بالایی ارائه می کند.

اما هدف من به عنوان مدرس این دوره به هیچ وجه منافع مالی نیست بلکه خواسته ی واقعی و قلبی من این است که آن چه در این سالها آموخته ام و به کارم آمده است را به دیگران انتقال بدهم. بنابراین چندان اهمیتی به منافع مالی آن نمی دهم.

شاید اگر بگوییم که این دوره بی اغراق یکی از بهترین راه های شروع فیلمنامه نویسی است بیراه نگفته باشیم. تا جای ممکن تلاش شده است که زبانی ساده و راحت را در پیش بگیریم و بیش از حد  مباحث پیشرفته را بیان نکنیم.

بخش اول

فرم چیست؟ قصه سینمایی چیست؟

بخش دوم

قصه های ساختارمند

بخش سوم

جادوی شخصیت های زنده!

آموزش فیلمنامه نویسی

بخش چهارم

صحنه ات را شکل بده!

بخش پنجم

بازنویسی اول

بخش ششم

رهایی و کنترل!

چرا باید همین الان آموزش فیلمنامه نویسی به زبان ساده را شروع کنید؟

اگر تمام راه ها را رفته اید، اگر ده ها کتاب فیلمنامه نویسی خوانده اید و ساعت ها ویدیوی آموزشی دیده اید اما به نتیجه نرسیده اید، این دوره آموزشی بهترین راه حل شماست

آموزش فیلمنامه نویسی

ندا خنیفر

 • کارشناسی رشته سینما-گرایش فیلمنامه نویسی از دانشگاه هنر تهران
 • کارگردان و نویسنده فیلم “آلونک
 • کارگردان و نویسنده فیلم کوتاه ” مراسم
 • کارگردان و نویسنده فیلم کوتاه ” مادرزاد
 • نامزد دریافت بهترین فیلمنامه برای فیلم”آلونک” از سیزدهمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه نهال
 • کارگردان و نویسنده فیلم ” سایه غلیظ
 • نماینده ایران در چهل و دومین دوره جشنواره Mill Valley Film Festival (یکی از ده جشنواره برتر سینمایی آمریکا) با فیلم ” سایه غلیظ
 • برنده جایزه بهترین فیلم کوتاه از جشنواره Queen’s World film Festival  برای فیلم “سایه غلیظ
 • نامزد دریافت بهترین فیلم زنان و بهترین فیلمبرداری از جشنواره Beeston Film Festival برای فیلم ” سایه غلیظ”
 • نامزد دریافت بهترین فیلم زنان و بهترین فیلم دانشجویی از جشنواره West Chester Film Festival برای فیلم “ سایه غلیظ
 • نماینده ایران در جشنواره Camarthen Bay Film Festival ( ورودی فستیوال بفتا) با فیلم “ سایه غلیظ
 • نماینده ایران در جشنواره YOUKI اتریش با فیلم ” سایه غلیظ
 • شرکت در بیش از 30 فستیوال بین المللی در سرتاسر جهان با فیلم ” سایه غلیظ
 • بازی در فیلم کوتاه “اشغال” به کارگردانی علی عزیزی( منتخب جشنواره های فجر و فیلم کوتاه تهران)

قیمت این دوره قبل از تخفیف:

490 هزار تومان

قیمت این دوره بعد از تخفیف:

*199 هزار تومان*

ارزش واقعی دوره:

1.290 هزار تومان

امروز بخرید
درصد رضایت
دوره آموزش فیلمنامه نویسی 94%
روز تا پایان تخفیف
ساعت تا پایان تخفیف
دقیقه تا پایان تخفیف
ثانیه

سوال و جواب های رایج در مورد این پکیج آموزش فیلمنامه نویسی

جواب: بله! در انتهای هر درس تمرینی برای انجام دادن به شما خواهیم داد. در انتها و در جلسه ی آخر انتظار می رود که فیلمنامه ی کاملی در اختیار داشته باشید( در این خصوص سوپرایز ویژه ای هم در انتهای دوره خواهیم داشت)

جواب: بخش زیادی از نکاتی که گفته می شود از کتاب های معتبر فیلمنامه نویسی و البته بزرگان تاریخ سینماست. بخش دیگر نیز از تجربیات شخصی مدرس در حین پروسه ی نوشتن فیلمنامه و فیلمسازی به دست آمده است.

جواب: بله. همانطور که در بخش های بالایی توضیح داده شد زبان ساده ای که برای دوره انتخاب شده و درس های مفهومی و عملی که در دوره آموزش فیلمنامه نویسی در نظر گرفته شده اند، به گونه ای هستند که اصولا مبتدیان می توانند بیشترین استفاده را از انها ببرند و گیج نخواهند شد.

جواب: فیلمنامه اصلی ترین و اولین گام برای فیلمسازی است. کسب مهارت در فیلمنامه نویسی به شما کمک می کند تا در قامت یک فیلمساز بتوانید یا فیلمنامه های خود را بنویسید، یا اگر نه حداقل بتوانید فیلمنامه های درستی را برای ساخت انتخاب کنید. اتمام درس های دوره آموزش فیلمنامه نویسی شما را آماده راه فیلمسازی خواهد کرد. هرچند برای فیلم سازی و کارگردانی به مهارت های بیشتری نیاز خواهید داشت.

جواب: تمام آثاری که نام روایی بر خود دارند بر پیکره داستان سوارند. تأتر، سینما و بازی های کامپیوتری همه هنرهای روایی هستند. همواره بهترین بازی های کامپیوتری آنهایی بوده اند که داستان های قدرتمندی داشته اند. اصولا ساختار قصه های بازی های کامپیوتری کاملا به ساختار داستان های سینمایی شباهت دارد.

شرکت در دوره آموزش فیلمنامه نویسی اساسا شما را به داستان گوی بهتری تبدیل می کند و برای کسانی که قصد دارند تا در زمینه بازی کامپیوتری یا حتی انیمیشن سازی فعالیت کنند نیز بسیار مفید پر کربرد خواهد بود.

معرفی چند فیلمنامه درجه یک برای مطالعه:

شبکه اجتماعی (آرون سورکین)

آنی هال ( وودی آلن و مارشال بریکمن)

آپارتمان( بیلی وایلدر)

توتسی(لری گلبارت و مورای شیگال)

فارگو ( ایتان و جوئل کوئن)

23 دیدگاه دربارهٔ «الفبای فیلمنامه نویسی برای تازه کارها|10 درس برای آموزش فیلمنامه نویسی»

 1. چه دوره خوبی بود. انقدر ساده و کاربردی توضیح داده بود مدرس این دوره که واقعا واسه منی که اول راهم هم خیلی به درد بخور بود.

  1. بختیار آهنی

   سلام دوست عزیز
   اول به سایت لاگین کنید سپس از قسمت دوره ها من دوره مربوطه(الفبای فیلنامه نویسی برای تازه کارها) رو باز کنید و از قسمت محتوای دوره وارد درس اول شوید
   اگر رمزعبور برای ورد به سایت ندارید کافیست از قسمت ورود به سایت گزینه فراموشی رمز عبور را بزنید و ایمیل تان را وارد کنید بصورت اتوماتیک رمزعبور برای شما ارسال میشود

  1. با سلام
   در ابتدا در سایت ثبت نام کنید و سپس به اکانت خود لاگین نماید.
   در انتها هزینه دوره را پرداخت کنید تا دسترسی به دروس داشته باشید.
   موفق باشید.

 2. سلام من این دوره رو خریدم ولی رمز عبورم ندارم که وارد بشم و ایمیل گذر واژه هم برام ارسال نمیشه. باید چی کار کنم

  1. با سلام
   در ابتدا اطمینان حاصل کنید که در وبسایت ثبت نام کرده اید. سپس با ایمیل و رمزی که در هنگام ثبت نام انتخاب نموده اید، لاگین کنید.
   در صورتی که اطمینان دارید که ثبت نام کرده اید اما رمز عبورتان فراموش شده است، گزینه ی فراموشی رمز را بزنید تا پسورد جدید به ایمیلی که با آن ثبت نام کرده اید، ارسال شود.

 3. سلام وقت همه دوستان و دست اندرکاران و خصوصا مدرس عزیز بخیر و شادکامی.
  از خانم خنیفر درخواست دارم که در مورد تریتمنت و صفحه دراماتیک بیشتر راهنمایی کنن. صفحه دراماتیک باید یک صفحه باشه یا صرفا اسمش رو صفحه گذاشتن‌؟؟ چون نوشتن تمام کنش های دراماتیک فیلمنامه قطعا بیشتر از یک صفحه میشه‌.

  1. با سلام خدمت شما هنرجوی عزیز.
   در مورد تریتمنت باید بگویم که در اصطلاح تخصصی تر، از واژه شیت استفاده می شود. نکته اینجاست که تریتمنت باید خلاصه ی تمام صحنه های فیلمنامه باشد. به خاطر داشته باشید که تریتمنت حاوی دیالوگ و شرح نیست. صرفا باید خلاصه ای از اتفاقاتی که در صحنه رخ می دهد را بنویسید. برای یک فیلمنامه بلند، عموما حدود 20 الی 30 صفحه تریتمنت خواهید داشت.
   لطفا اگر هرگونه سوالی در زمینه ی فیلمنامه نویسی داشتید، با ایمیل زیر در ارتباط باشید:
   [email protected]

 4. سوال کردن و جواب گرفتن مستقیم از خانم خنیفر امکان پذیر هست؟؟ من دوره ام رو تمام کردم و نوشتن فیلمنامم رو شروع کردم . حین نوشتن سوالاتی پیش میاد که نیاز هست از خود ایشون و بدون واسطه پرسیده بشه که خیلی درجا نزنم و جلو برم‌.اگه امکانش هست راه ارتباطی با ایشون رو بدین بهم.

 5. امکان برقراری ارتباط با خانم خنیفر مستقیم و بدون واسطه هست؟؟ من دوره ام رو تمام کردم و نوشتن فیلمنامه رو شروع کردم و حین نوشتن سوالاتی پیش میاد که نیاز هست بدون واسطه از ایشون بپرسم و جواب بگیرم که خیلی درجا نزنم و پیش برم‌. اگه راه ارتباط با ایشون رو بهم بدین ممنون میشم

 6. سلام . من می‌خوام چندجا و جلوی کارگردان اتود بزنم ولی باید دوره ای که معتبر باشه رفته باشم . با این دوره میتونم جلوی کارگردان های معتبر اتود بزنم ؟

  1. با سلام خدمت شما دوست عزیز
   منظورتان از اتود چیست؟ اگر منظورتان اتود بازیگری است که توصیه می کنیم دوره هدایت بازیگر را خریداری کنید. اگر هم منظورتان اتود نوشتن فیلمنامه است، باید بگوییم که این دوره مخصوص به تازه کارهاست. اگر خودتان را در فیلمنامه نویسی تازه کار می دانید، این دوره برایتان مناسب خواهد بود.

 7. یونس عزیززاده

  سلام من هزینه دوره رو پرداخت کردم ولی هنوز میزنه ثبت نام نشده باید چیکار کنم

  1. سلام لطفاً با پشتیبانی سایت در تماس باشید. اطمینان پیدا کنید که به اکانت خود لاگین کرده اید

  1. با سلام خدمت شما دوست عزیز
   بعد از خرید دوره می توانید دسترسی آنلاین به دوره داشته باشید اما امکان دانلود وجود ندارد

 8. حسن یحیایی مقدم

  سلام
  یک سوال درباره قسمت اخر دوره داشتم سوپرایز ویژه دوره
  اگه میشه توضیع می دهید که به چه صورت هست

  1. با سلام خدمت شما
   در پایان دوره میتوانید فیلمنامه ثبت شده خود را برای مدرس ارسال کرده و فیدبک بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن