دوره درمان بی خوابی

درمان بی خوابی بدون دارو در خانه با 77 روش قطعی ( جدیدترین درمان بی خوابی 2020)

وضعیت فعلی
ثبت‌نام نشده
قیمت
295 هزار تومان
دوره
اطلاعات تکمیلی

بهترین و جدیدترین درمان بی خوابی توسط فلوشیپ اختلالات خواب - نسخه 2020 (سال 1399) درمان قطعی خانگی بی خوابی

جدیدترین درمان بی خوابی
دوره بی خوابی بطور دائمی توسط دکتر امیری بازنویسی می شود و تکنیکهای جدید به این دوره اضافه می شود. شما با تهیه این دوره تا آخر عمر به بهترین و جدیدترین درمان های بی خوابی دسترسی دارید.

 

معجزه جدیدترین درمان بی خوابی چیست؟

 

اگر برای درمان بی خوابی منتظر معجزه هستید، شاید واقعا حق داشته باشید چون احتمالا تا این لحظه نمی دانستید بی خوابی قابل درمان است و هیچکس هم مشکل شما را درک نمی کند.

بهترین درمان بی خوابی

این دوره توسط دکتر مصطفی امیری متخصص مغز و اعصاب و فلوشیپ اختلالات خواب  (دارای بیش از 10 سال سابقه درمان اختلالات مغز و اعصاب و خواب در ایران و اروپا) تهیه شده است.

این دوره جامع ترین و علمی ترین دوره درمان غیردارویی بی خوابی به زبان فارسی است.

بخش هایی از محتویات دقیقا مشابه همین دوره در کلیه مراکز پزشکی معتبر دنیا نیز برای درمان اختلالات خواب استفاده می شود. مثلا در همه مراکز درمانی لیست زیر که بهترین مراکز درمانی آمریکاست، از همین درمان برای بی خوابی مزمن استفاده می شود:

Mayo Clinic, Rochester,

Cleveland Clinic

Johns Hopkins Hospital

Massachusetts General Hospital

University of Michigan Hospitals-Michigan Medicine

UCSF Medical Center

UCLA Medical Center

  این دوره شامل دهها فایل صوتی، دهها صفحه متن و فایل های ویدئویی است. این دوره بصورت کامل توسط دکتر مصطفی امیری متخصص مغز و اعصاب و فلوشیپ اختلالات خواب از اسپانیا ایجاد شده است.

دکتر مصطفی امیری بیش از 10 سال است که در زمینه اختلالات خواب و مغز و اعصاب در ایران فعالیت می کند و تابحال بیش از هفت هزار نفر از هموطنان عزیز با مشکلات خواب، نزد ایشان درمان شده اند. ایشان در حال حاضر در ایران ویزیت نمی کنند و تنها راه استفاده از مهارت ایشان، دوره حاضر است که حاصل تلاش همه اعضای تیم تخصصی درمان اختلالات خواب جایروس کلینیک است.

این دوره بصورت مرحله به مرحله است و در هریک از مراحل بخشی از تکنیک ها آموزش داده می شوند.

"خوشبختی یعنی خواب کافی. فقط همین ، دیگر هیچ"

رابرت ا. هاین لاین

دوره درمان خانگی بی خوابی (در منزل)

به دنیای تجربه خواب عمیق و رفرش کننده خوش آمدید!

 شیوه های آموزش داده شده در این دوره، پیشرفت بزرگی در زندگی و خواب شما ایجاد خواهد کرد. 

 اگر از بی خوابی یا اختلال در خواب خود رنج می برید ، من این دوره را برای شما آماده کرده ام!  این دوره خواب شما را طولانی تر و با کیفیت تر خواهد کرد. 

 هر انسانی توانایی خواب عمیق و طولانی مدت دارد.  اگر دچار بی خوابی مزمن هستید،من می خواهم چرخه خواب شما را دوباره برقرار کنیم تا شما واقعاً از توانایی ذاتی تان بطور طبیعی لذت ببرید.

 برای برخی افراد مبتلا به بی خوابی، شروع خواب دشوار است ، برخی دیگر در طول شب بیدار می شوند و برخی هم صبح خیلی زود بیدار می شوند.  بعضی از افراد ترکیبی از همه این مشکلات را دارند و بعضی از افراد هر چقدر زیاد بخوابند بازهم هیچ وقت از خواب همراه با احساس آرامش واقعی لذت نمی برند(منبع).

 همه حالات بالا در این دوره پوشش داده خواهد شد .

من در طول سال های طبابت با مراجعان زیادی کارکرده ام و به آنها کمک کرده ام تا خوابشان را تغییر دهند و تحقیقات در مورد تکنیک های من نشان می دهد که این تکنیک ها در بیش از 96 درصد اوقات و روی بیشتر افراد موثرند.

ایجاد یک خواب منظم و خوب نتیجه تغییر بسیاری از فرآیندهای کوچک است که وقتی همه به هم اضافه میشوند یک خواب بی نقص و عمیق را شکل می دهند. 

 خواب یک تجربه ساده است که توسط انبوهی از عوامل پیچیده ایجاد می شود. 

من  این دوره را با تغییر عادت های ساده و بهبود بهداشت خواب شما شروع کرده ام و  سپس برخی از تکنیک های روانشناختی قدرتمند را آموزش داده ام که می توانید برای خواب بهتر و خوابیدن بیشتر و عمیق تر از آنها استفاده کنید.

اگر الان قادر به خواب خوب نیستید تقصیر شما نیست! خواب بد و بی خوابی مشکل در برنامه نویسی مغز شماست.  ذهن شما مانند یک کامپیوتر است و هنگامی که یاد می گیرید کاری انجام دهید آن را به عنوان یک برنامه در ذهن ناخودآگاه خود ذخیره می کنید.  این همان عادت است.  بنابراین عدم توانایی در خواب شبانه می تواند محصول برخی از عادت های بد مربوط به خواب شبانه شما باشد.

انواع بی خوابی

طبق طبقه بندی بین المللی اختلالات خواب ، بی خوابی  به زیرگروه های زیر طبقه بندی می شود(منبع):

 • بی خوابی حاد(معمولا به دنبال یک تغییر و یا استرس تازه و گذرا)
 • بی خوابی روانشناختی
 • بی خوابی متناقض
 • بی خوابی ایدیوپاتیک (علتش نامشخص است)
 • بی خوابی به دلیل اختلالات روانپزشکی
 • بی خوابی به دلیل بهداشت نامناسب خواب
 • بی خوابی رفتاری دوران کودکی
 • بی خوابی ناشی از دارو یا مواد مخدر
 • بی خوابی به دلیل بیماری های طبی
 • بی خوابی ناشی از شرایط غیر فیزیولوژیک‌ و شناخته نشده

 البته روشهای مختلفی برای طبقه بندی مشکلات خواب دارند. اما من در این دوره سعی کرده ام که تمام انواع بی خوابی را تا حد امکان پوشش دهم.

بی خوابی گذرا ، یا حاد

 بی خوابی گذرا ، یا حاد ، یک مشکل خواب کوتاه مدت و کاملاً رایج است و معمولاً در زمان های پراسترس مانند از دست دادن عزیزی ، کوچ به شهر جدید ، تغییر شغل یا پایان رابطه ای مهم رخ می دهد. 

 حتی موارد به ظاهر شادی آور ، مانند برنامه ریزی برای عروسی ، فارغ التحصیلی از دانشگاه یا فرستادن فرزندتان به روز اول مدرسه ، می تواند باعث استرس شود و منجر به بی خوابی شود.

 بی خوابی گذرا همچنین می تواند ناشی از بیماری های کوتاه مدت باشد.

  اختلال در برنامه خواب طبیعی به دلیل پروازهای بی قاره ای یا کارهای با شیفت های چرخشی همچنین می توانند باعث اختلال خواب حاد شوند.

  عوامل محیطی ، مانند نور ، صدا یا تغییرات دما ؛  برخی از داروها ، به ویژه داروهایی که برای سرماخوردگی ، آلرژی ، آسم و فشار خون بالا استفاده می شوند، و ناراحتی یا درد جسمی یا عاطفی موقتی، نیز می توانند باعث بی خوابی حاد شوند(منبع).  

در بیشتر موارد بی خوابی گذرا ، علائم طی چند روز یا چند هفته برطرف می شوند و باعث بی خوابی طولانی مدت نمی شوند. 

  این دوره فقط برای کسانی که بی خوابی طولانی مدت یا مزمن دارند نیست.  در صورت داشتن بی خوابی گذرا، این دوره می تواند به شما در تجربه خواب بهتر کمک کند و از تبدیل بی خوابی کوتاه مدت به یک مشکل مزمن و طولانی مدت جلوگیری می کند.

دوره درمان بی خوابی برای چه کسانی مناسب است؟

درمان تخصصی بی خوابی

این دوره طوری طراحی شده که برای همه افراد با هر سطحی از سواد مناسب باشد ولی گروههای زیر از این دوره سود بیشتری می برند:

 • همه افرادی که از بی خوابی مزمن رنج می برند حتی اگر همزمان تحت درمان دارویی باشند
 • پزشکان، روانشناسان و روانپزشکانی که در زمینه بی خوابی کار می کنند و تمایل دارند دانش شان را در این زمینه بالا ببرند
 • افرادی که بیخوابی ندارند ولی میخواهند کیفیت و عمق خواب شبانه شان را بهبود ببخشند

مروری بر سرفصل های درمان بی خوابی در منزل

در ادامه بصورت کلی به برخی شیوه های آموزش داده شده در این دوره می پردازیم تا بیشتر با محتوای آموزش داده شده در این دوره آشنا شوید و بتوانید تصمیم بهتری در مورد تهیه این دوره آموزشی بگیرید:


بخش اول دوره درمان بیخوابی: کلیات و مقدمات

در بخش نخستین به مواردی مانند ساعت زیستی بدن، بهداشت خواب، خود پدیده خواب و مراحل خواب پرداخته ایم. این بخش سنگ بنای دانش شما در مورد خواب را می سازد و با دید بهتری میتوانید درمان های پیشرفته تر در مراحل بعدی را دنبال کنید.

بخش دوم دوره درمان: مغز و شناخت

در این بخش مهمترین و اصلی ترین درمان های بی خوابی گنجانده شده اند. درمان هایی که مغز شما را طوری تغییر خواهند داد که بتوانید خواب سنگین و عمیق را تجربه کنید. درمان های موجود در این بخش همان درمان های استانداردی است که از مایوکلینیک آمریکا تا کلینیک های خواب در چین، همگی از این مدل درمانی استفاده می کنند.

درمان هایی که به شما کمک می کنند بدون استفاده از دارو، ترشح ملاتونین در هنگام خواب را به اوج برسانید و درمان هایی که سبب می شود نگرش و تجربه شما از خواب شبانه تان تغییر کند و طی روز احساس بهتری داشته باشید.

بخش سوم درمان: درمان های تکمیلی بیخوابی

این قسمت را هیچ جایی حتی در کلینیک های خواب نیز تجربه نخواهید کرد، این بخش شامل دهها تکنیک تکمیلی برای خواب بهتر است که هریک ممکن است فقط درصد اندکی به شما کمک کنند اما مجموع و ترکیب این تکنیک هاست که میزان موفقیت درمان بی خوابی را به بیش از 90 درصد خواهد رساند. حتی در مورد افرادی که بیخوابی شان 20-30 ساله شده است، بازهم درمان های تکمیلی ممکن است بسیار کمک کننده باشند.

چرا این دوره؟
پزشک درمانگر و مدرس این دوره جزو معدود افراد دارای فلوشیپ خواب در ایران است
در پایان دوره چه اتفاقی می افتد؟
شما به پایان دوره نمی رسید! بی خوابی شما در همان جلسات اول از بین می رود
چرا این درمان رو انتخاب کنید؟
این دقیقا همان درمانی است که در بهترین کلینیک های خواب آمریکا و اروپا دریافت می کنید
چرا این دوره را باید همین امروز بخرید؟
به دلیل تخفیف 90 درصدی ویژه و کوتاه مدت
Previous
Next

"همیشه یک خنده خوب و یک خواب طولانی بهترین درمان است"

ضرب المثل ایرلندی

 دوره درمان بی خوابی چقدر ارزش دارد؟ و معادل چیست؟ 

 •  این دوره بصورت حضوری حدود 2.5 میلیون تومان در ایران و چیزی حدود 2-3 هزار دلار در آمریکای شمالی ارزش مادی دارد. البته این دوره با همین کیفیت، در لحظه نگارش ابن مطلب در هیچ جای ایران قابل دسترسی نیست.
 • این دوره درمان بی خوابی، از لحاظ میزان محتوای دوره و کیفیت علمی محتوا و آموزش های ارائه شده، معادل حدود 15 جلسه مراجعه حضوری به پزشک و درمانگر اختلالات خواب است.
 • برای کسی که سالهاست بی خوابی دارد و روش های مختلفی را هم امتحان کرده و جواب کافی نگرفته، این دوره غیر قابل قیمت گذاری است و اگر زمان و کیفیت زندگی را واحد پولی فرض کنیم، این دوره بیش از میلیاردها تومان ارزش مادی دارد

پس چرا قیمت دوره شما اینقدر کم است؟

 • به دلیل شرایط خاص اقتصادی کنونی و فشارهای همه جانبه به مردم ایران، قیمت این دوره را با نظر دکتر امیری از دو میلیون و نهصد هزار تومان به دویست و نود هزار تومان کاهش داده ایم، البته با بهبود اوضاع اقتصادی مردم عزیز کشور زیبای ایران طبیعتا هزینه دوره واقعی تر و به هزینه جهانی نزدیک تر خواهد شد.

سوال و جواب های رایج در مورد درمان بی خوابی (برای دیدن جوابها روی + کلیک کنید)

به عنوان کسی که حداقل 10 سال به عنوان متخصص مغز و اعصاب و همچنین فلوشیپ اختلالات خواب در ایران و خارج از ایران طبابت کرده ام به شما اطمینان می دهم که این دوره دهها برابر قیمتی که گذاشته شده ارزش دارد. فقط یک ویزیت ساده آنلاین با یک فلوشیپ خواب در اغلب کشورهای دنیا چیزی حدود 300-500 دلار برای شما هزینه دارد و این دوره به اندازه 20 ویزیت حضوری ارزش دارد و حاوی اطلاعاتی است که در هیچ ویزیت حضوری و آنلاینی به دست نخواهید آورد.

اما این شمایید که باید انتخاب کنید، اگر درمان غیر دارویی را شروع نکنید و سراغ مصرف داروهای خواب آور بروید، با احتمال بسیار زیاد، دو یا سه سال دیگر مجددا به نقطه کنونی خواهید رسید ولی بعد از تلف کردن چند سال از عمرتان و خرج کردن صدها برابر برای داروهای خواب آور و درمان عوارض این داروها…

عمرتان را تلف نکنید

من این دوره رو میخوام ولی نمیخوام بابت دوره هزینه کنم، چه کنم؟ جمع کردن

 

پس از یک هفته از شروع این درمان معمولا:

 1. مدت زمان لازم برای شروع خواب 52٪ کاهش می یابد
 2. میزان کلی بیداری شبانه حدود 44٪  کاهش می یابد
 3. کیفیت خواب شبانه حدود 19٪ بهتر می شود

پس از حدود 8 هفته چه اتفاقی می افتد؟

 1. در عرض نیم ساعت و یا کمتر خوابتان می برد
 2. در طی شب کمتر از 20 دقیقه بیدار می شوید
 3. میانگین خواب مفید شبانه شما به هر شب 6 ساعت و 11 دقیقه می رسد
 4. راندمان خواب شما به 89٪ می رسد
این روش روی بقیه چقدر موثر بوده؟ جمع کردن

بله درمان بی خوابی در چند دقیقه ممکن است! آن هم با داروی بیهوش کننده! اینکه با ترکیب لیمو و عرق نعناع و مواد دیگر ترکیبی جادویی وخانگی بتوانید بی خوابی چندین ماهه یا چندین ساله تان را درمان کنید، تصور واهی بیش نیست. وقتتان را تلف نکنید.

درمان بی خوابی در چند دقیقه ممکن است؟ جمع کردن

خلاصه اثرات داروهای خواب آور

 قرصهای خواب آور قرار است با مکانیسم های زیر روی بی خوابی مؤثر باشند:

1- مدت زمان خواب را افزایش دهند.
2. شروع خواب را سرعت ببخشند
3. عملکرد روز بعد را بهتر کنند

اما حقیقت غم انگیز این است که هیچ دارویی در هر سه مورد بالا موفق نمی شود. بیشتر داروها فقط با یک روش مؤثر هستند.

علاوه بر این ، قرصهای خواب آور معمولا یک یا چند اثر ناخواسته زیر را نیز دارا هستند:

• مدت زمان شروع خواب را به مقدار ناچیز کاهش می دهد

• مدت زمان کلی خواب را افزایش نمی دهد

• اگر دارو مصرف نکنید نمی توانید مثل گذشته بخوابید.

• داروها عملکرد روز بعد شما را بهبود نمی بخشد

• معمولا بسیار اعتیاد آور هستند

• طی روز اثرات خواب آلودگی داروها ادامه دارد

• احتمال ابتلا به بیماری جدی مانند سرطان و بیماری های قلبی را افزایش می دهند

• میتوانند باعث افسردگی و اضطراب شوند

• احتمال مرگ را تا حدود 25٪ افزایش می دهد

• در بلند مدت باعث تشدید بی خوابی می شود

درمان بی خوابی مزمن طولانی مدت با قرص خواب آور تا حدودی شبیه درمان افسردگی با کوکائین است.  در هر دو حالت ممکن است بیمار معتاد شود. هر دو قرص خواب آور و کوکائین با عوارض جانبی جدی بلند مدت همراه هستند ولی متاسفانه در جاهایی که درمان های غیردارویی در دسترس نیستند، پزشکان چاره ای جز تجویز داروهای خواب آور ندارند.

بجای این دوره، قرص خواب آور میتونم مصرف کنم؟ جمع کردن

این درمان در بارداری تنها درمان توصیه شده و موثر است، در دوره بارداری امکان استفاده از بیشتر داروهای خواب آور وجود ندارد و این درمان در حاملگی نیز کاملا موثر است

بی خوابی در بارداری با این دوره درمان می شود؟ جمع کردن
عوارض بی خوابی و درمان بیخوابی

"بدترین چیز در جهان این است که سعی کنید بخوابید ولی نتوانید"

اف اسکات فیتزجرالد

طی درمان بیخوابی چه اتفاقی می افتد؟

شروع درمان بی خوابی

هفته اول شروع درمان سخت ترین مرحله درمان است، اگر هفته اول و دوم را به درستی گذراندید یعنی نصف راه را رفته اید.

هفته اول و دوم
هفته سوم و چهارم

قدم دوم در درمان

کار شما هر هفته ساده تر خواهد شد، از هفته دوم می توانید دوز داروهای خواب آورتان را به مرور کاهش دهید

تثبیت خواب خوب

تا اینجا احتمالا دوران خوب خوابیدن شما شروع شده است ولی اگر هنوز به نتیجه مورد نظرتان نرسیده اید اصلا نگران نباشید، درمان ممکن است بین چند هفته تا چند ماه طول بکشد

هفته پنجم و ششم
هفته ششم به بعد

زندگی سالم با خواب خوب و با کیفیت

در این مرحله، بیش از 80 درصد کیفیت و کمیت خواب شما بهبود یافته است و در صورتی که مراحل جلسات درمانی را ادامه دهید کیفیت خواب شما می تواند به شرایط کاملا ایده آل برسد.

هدیه خرید دوره درمان خانگی بی خوابی : دوره های مقدماتی و پیشرفته ذهن آگاهی بصورت رایگان

درمان بی خوابی بدون دارو

درمان غیردارویی بیخوابی

 

ترکیبی از موثرترین شیوه های درمان بی خوابی با آموزش مستقیم توسط دکتر مصطفی امیری، متخصص مغز و اعصاب و فلوشیپ اختلالات خواب

چرا این دوره درمانی بیخوابی، حتی از ویزیت حضوری هم میتواند موثرتر باشد؟

من یک متخصص مغز و اعصاب هستم که سالهاست اختلالات خواب را درمان میکنم. من با دانش قبلی خودم می توانستم به راحتی یک دوره درمان بی خوابی را طی چند هفته بطور کامل تهیه کنم اما پا را فراتر از این حرفها گذاشتم و کاری کردم که تا الان کسی انجام نداده است! (احتمالا چون خیلی سخت است!)
به عقیده خودم، کاملترین و متنوع ترین دوره آموزشی درمان بی خوابی در کل دنیا را تهیه کردم و برای این کار بیش از ۱۶ ماه وقت گذاشتم اما به نظرم ارزشش را داشت. برای تهیه این دوره آموزشی، همه منابع موجود در طب نوین و طب مکمل چینی، هندی، ایرانی و هرچه که به ذهنتان برسد را خواندم. بیش از یکصد و پنجاه هزار صفحه کتاب و مقاله خواندم و همه منابع انگلیسی زبان و غیر انگلیسی زبان را گشتم تا بتوانم بهترین درمان های بیخوابی را برای شما پیدا کنم.

در این دوره آموزشی صدها روش متنوع را آموزش داده ام، اما احتمالاً شما نیازی به همه این روش ها نخواهید داشت. پس هر جا که دیدید بهبود پیدا کرده اید می توانید همان جا متوقف شوید و دوره را ادامه ندهید. و البته نکته مهم این است که هیچوقت و تحت هیچ شرایطی ناامید نشوید، تمام مواردی که در این دوره می آموزید نیاز به صبر و حوصله دارد و برخی از تمرین ها نیاز به یک ماه تکرار دارند تا تاثیر آنها شروع شود، همه تمرین ها شبیه هم نیستند بعضی از آن ها خیلی ساده هستند و شما به راحتی با انجام دادن آن می توانید تاثیرش را در همان شب اول حس کنید اما بیشتر تکنیکها اینطور نیستند و نیاز به تکرار و صبر و حوصله و نگرش مثبت دارند.


دارو، راه درمان بی خوابی نیست

شاید فکر کنید که در طب امروزی، درمان همه چیز دارو است. اما حداقل در مورد بی خوابی اصلاً اینطور نیست اتفاقاً برعکس، همه منابع اصلی و رفرنس پزشکی خواب روی این موضوع متفق القول هستند که درمان اصلی بی خوابی استفاده از روشهای غیر دارویی است.

شاید تعجب کنید که چرا تا الان هر جا رفته اید برای شما دارو تجویز شده است. دلیل این موضوع معمولا این است که روش های غیر دارویی گران قیمت و زمانبر و نیازمند همراهی و همکاری تیم درمان و بیمار است و به همین دلیل بسیاری از از پزشکان و پرسنل خدمات درمانی در جهان ترجیح می‌دهند خودشان را راحت کنند و با نوشتن یک دارو به سراغ بیمار بعدی شان بروند. راستش را بخواهید خود من هم گاهی در کلینیک آنقدر خسته هستم که توانایی شروع یک دوره درمان غیر دارویی را برای بیمار جدیدم نداشته باشم و البته همین موضوع هم برای من انگیزه شد که این دوره آموزشی را تهیه کنم تا بتوانم این خلاء درمانی را پر کنم.

اما چرا داروها راه درمان نیستند اگر اینطور نیست که ما الان داروهایی داشته باشیم که بتوانیم حتی اگر خواب آلود نیستیم با خوردن آن ها به راحتی بخوابیم. جواب بله است اما این داروها در بلندمدت متاسفانه نه تنها کمکی به فرد نخواهند کرد که باعث ایجاد مشکلات جدی ناشی از عوارض دارویی خواهند شد و همچنین بعد از مدتی اثر خودشان را از دست خواهند داد و تبدیل به ضد خودشان خواهند شد یعنی کسی که داروهای خواب آور مخصوصاً داروهای گروه بنزودیازپینی و داروهای مشابه مانند زولپیدم را به صورت بلندمدت مصرف کند دچار نوعی بی خوابی خواهد شد که بسیار بدتر و پیچیده تر از از قبل از شروع داروها خواهد بود و درمانش نیز بسیار سخت تر خواهد بود، تازه این در صورتی است که فرد دچار عوارض خیلی جدی داروها نشده باشد و فقط وابستگی دارویی ایجاد شده باشد. اما مشکل جدی تر اینجاست که اغلب افرادی که این داروها را به صورت بلندمدت مصرف می‌کنند بعد از مدتی دیگر بی خوابی ندارند بلکه مجموعه پیچیده و در هم تنیده از مشکلات روانی، جسمانی و بی خوابی مزمن دارند.
درمان کردن فردی که که دچار بی خوابی شده است و دارو مصرف نمی کند مانند نجات دادن فردی است که در عمق دو و نیم متری آب استخر در حال دست و پا زدن است. اما درمان کردن فردی که سالهاست داروهای متعدد بی خوابی را مصرف می‌کند و به انواع مختلف این داروها معتاد شده است مانند نجات دادن فردی است که در عمق ۲۰۰ متری تا آب دریا و در شرایط طوفانی گیر افتاده است. هر دو این افراد قابل نجات دادن هستند اما همانطور که از مثال بالا متوجه شده اید درمان فردی که در میان دارو ها غرق شده است اصلاً کار ساده ای نیست و گاهی توسط یک نفر یا دو نفر قابل انجام نیست و نیازمند یک تیم کامل نجات و یک برنامه‌ریزی بلندمدت است.

بهرحال این دوره طوری تهیه شده است که حتی برای افرادی که بیخوابی 20-30 ساله مزمن و شدید و مقاوم به قویترین داروهای خواب آور نیز دارند، مفید باشد.

محتوای دوره

درمان های اصلی
درمان های تکمیلی
تکنیک های پیشرفته درمان بی خوابی ( مکمل درمان های اصلی)
کتاب راز ساعت زیستی (مکمل درمان)

248 دیدگاه دربارهٔ «درمان بی خوابی بدون دارو در خانه با 77 روش قطعی ( جدیدترین درمان بی خوابی 2020)»

 1. Avatar

  من واقعا هرچی تو جلسات گفته شده بود رو انجام دادم. جلسات 2 ، 3 و بازسازی مغزی خیلی خیلی مفید بود و خیلی كمكم كرد. دو هفته است که از قرص های خواب آور استفاده نمی کنم و شبانه حدود هفت ساعت راحت میخوابم.

 2. Avatar

  زندگیم تغییر کرده من نمیدونم چجوری تشکر کنم خیلی خوشحالم که بعد از حوالی 8 سال بی خوابی برای اولین بار دیشب تونستم پشت سرهم 8 ساعت بخوابم و هنوزم موندم چجوری شد

 3. Avatar

  من موندم که بخرم یا نه آخه من همه جور دکتری رفتم همه داروهاروهم خوردم.نمیدونم چکار کنم بچه ها راهنمایی کنین لطفا

 4. Avatar

  من دکتر امیری رو نمیشناخنم و راستش از سر ناچاری و کنجکاوی شد که دوره رو خریدم و اینم بگم که شغلم آرایشگریه و قشنگ 5 سالی هست که خوابم خراب شده.
  بچه ها فقط یه چیز بگم اینه که من دو هفته است شروع کردم تا الان داروهامو نصف کردم و قشنگ خوابم داره بهتر میشه

 5. Avatar

  من قبلا مریض شما بودم دکتر جان دارم الان دارو زولپیدم میخورم میتونم این دوره رو شروع کنم و داروهارو قطع کنم؟

  1. مصطفی امیری
   مصطفی امیری

   داروها رو در ابتدا قطع نکنید و از جلسات سوم به بعد می توانید شروع کنید کم کنید ولی اگر دارو را طولانی مدت و تحت نظر پزشک مصرف کرده اید قبل از قطع داروها، با پزشکتان مشورت کنید

 6. Avatar

  متشکرم متشکرم یه دنیا. این بهترین خرید زندگیم بود
  خارق العاده بود چون من حتی به پایان جلسات نرسیدم ولی بالای 90 درصد خوب شدم.
  خیلی بده که پزشکان دیگه در مورد این درمان به من نگفته بودن حالا نمیدونم اصلا میدونن همچین درمانی هست یا نه ولی همشون دارو میدادن یعنی یکنفرم نگفته بود راه غیردارویی به این خوبی وجود داره

 7. Avatar
  توحید مبارکی

  من امریکا زندگی می کنم و اینجا همین درمان غیردارویی رو برای من تجویز کردن ولی هزینه ش خیلی زیاده حالا میتونم از همین دوره شمت استفاده کنم؟

  1. مصطفی امیری
   مصطفی امیری

   بله این درمان معادل مجموع درمان های غیر دارویی استاندارد است که در کلینیک خواب انجام می شود

 8. Avatar

  دکتر جان قبلا که شما ایران بودید من از رشت میومدم منو ویزیت می کردید و اونموقع بهم گفته بودید که دارید این دوره رو میسازید.الان که دیدمش خیلی خوشحال شدم با شناختی که از شما دارم خیلی به این دوره امیدوارم

  1. مصطفی امیری
   مصطفی امیری

   امیدوارم مفید باشد و خوشحالم که بالاخره این دوره جامع را برای هموطنان عزیزم تهیه کردم.

 9. Avatar

  من الان جلسه سوم رسیدم و خوابم حدود 80 درصد بهتر شده
  باید تا آخر ادامه بدم یا دیگه بقیه شو نمیخواد؟

    1. مصطفی امیری

     روی گزینه خرید دوره کلیک کنید، پس از اتمام مراحل خرید،قفل کل محتوای دوره برای شما باز می شود و میتوانید از دوره استفاده کنید.

 10. Avatar

  سلام آقای دکتر روزتون بخیر
  من حدود ۷ سال هستش ک از زولپیدم برای خواب استفاده میکنم،ولی این اواخر دگ دوتا و سه تا ۱۰میل روم تاثیری نداره و خوابم نمیبره ،بدون تجویز پزشک هم مصرف کردم!و جدیدا احساس میکنم روی ذهنم اثر گذاشته و کم حواس شدم
  الان سوالم اینه،آیا میتونم با همین پکیج قرص هارو ترک کنم یا باید حتما ب پزشک مراجعه کنم؟؟ چون از عوارض قطع شنیدم ک میگن تشنج آوره،نظر شما چیه؟

  1. مصطفی امیری
   مصطفی امیری

   بله ولی با رعایت اصول :

   اگر بصورت آهسته قطع کنید مشکلی نیست (به مرور طی یکماه قطع کنید) به هیچ عنوان در منزل بصورت ناگهانی قطع نکنید.
   مثلا اگر ۴ عدد مصرف می کنید به روش زیر پیش بروید
   یک هفته شبی ۳ عدد
   هفته دوم شبی ۲ عدد
   هفته سوم شبی یک عدد
   هفته چهارم شبی نصف قرص
   هفته پنجم قطع کامل

 11. Avatar

  سلام . ببخشید من حدود ده سال پیش مواد مخدر رو ترک کردم . الان نزدیکه ده ساله پاک هستم ولی بعضی وقتها الکل میخورم . ولی چیزی که تو ذهنم هست بالای ۲۰ سال هست که شبها نمیتونم بخوابم . ساعت ۲ یا ۳ یا ۴ به بعد میخوابم و ….
  آیا این دوره برا منکه ساعت خوابم تنظیم.نیست و …. میتونه مفید باشه و منو به یه زندگی عادی برگردونه ؟

   1. Avatar

    و اگه مفید هست خواهشن اگه میشه یه تخفیف دیگه هم بدید . بخدا مردم وضع خوبی ندارن و ….
    خدا شاهده من خودم چند تا بیماری دارم و توان رفتن به دکتر رفتن ندارم . ممنونم

 12. Avatar

  سلام، جناب امیری چطور می‌شه باهاتون در ارتباط بود؟
  در اینستاگرام براتون پیام گذاشتم ولی ظاهرا به‌اینستاگرام‌تون سر نمی‌زنید.

 13. Avatar

  سلام اقای دکتر برای خواب زود تر از ساعت خواب دارویی را پیشنهاد میکنیین من ترازدون مصرف میکنم ولی تاثیری نداشته

  1. مصطفی امیری

   زالپلون یا راملتئون (اگر در بازار ایران یافت شود)
   اسپری ملاتونین هم ممکن است ولی باید با دوره‌ای متنوع امتحان کنید.

  1. Avatar

   سلام آقای دکتر یک پسر یازده ساله دارم که خوابش شبا خیلی بده ولی هر وقت هم که زود میاد توی جاش بخوابه اصلا خوابش نمی بره و همش استرس میگیره که خوابم نمیاد و فردا مدرسه دارم، به نظرتون چکار کنم

   1. مصطفی امیری

    بهتر است در مرحله اول توسط یک روانشناس کودک و نوجوان و سپس در صورت نیاز توسط فلوشیپ اختلالات خواب ، ویزیت انجام شود.
    درمان غیردارویی احتمالا کفایت می‌کند.

 14. Avatar

  سلام وقت بخیر اقای دکتر واسه افزایش طول خواب شما چه قرصی پیشنهاد میکنین دوکسپین تاثیر نداره دوماه ۲۵رو خوردم طبق دستور پزشک و ترازدونم چند ماهه میخورم ولی ۵ساعت میخوابم طرف صبح خوابم میادا ولی خوابم نمیبره

  1. مصطفی امیری

   هرچقدر اثرات یک دارو یلند مدت تر باشد یعنی خستگی و خواب آلودگی روزانه هم بیشتر است. بهتر است از روش های غیردارویی مانند همین پکیج استفاده کنید

 15. Avatar
  شهاب الدین احمدی

  سلام آقای داکتر امیری من مشکلی بی خوابی دارم من ۱۴ ساله استم ۱۹ هفته میشه شب و روز خوابم نمیگره من یک جای ۸ یا ۷ روز مسافرت رفته بودم شب و روز خوابم میآمد ولی خواب نمی کردم چون آدم ده مسافرت نمیتونه بخوابه از همون خاطر خواب نکردم وقتی خونه رسیدم هر چقد چشمامو بسته کردم هیچ خوابم نبرد قسم میخورم ۱۹ هفته میشه خواب نکردم فقط از طرف صبح ساعت ۵ خوابم میاد خواب میکنم ۲۰ دقیقه یا ۳۰ دقیقه خواب میکنم پس خیلی زود از خواب بیدار میشم نمیدونم چرا بعد ساعت ۷ مدرسه میرم سرم خلی درد میگره خیلی خسته میشم میدونی قسم میخورم ساعت ۹ یا ۸ شب چشمامو می بندم ساعت ۷ هفت پدرم میگم بیا برو مدرسه هنوزم خوابم نبرده نمیدونم چرا وقتی پدرم خواهرم برادرم خواب میکنه خیلی دلم تنگ میشه بعد گریم میگره قسم میخورم سه چهار بار رفتم داکتر گولی خواب آور داد فایده نکرد نمیدونم چرا خواهش میکنم آموزش درمان بی خوابی را بهم یاد بتی قسم میخورم هر چقد پول بیخایی بهت روان میکنم من فعلا در کشور یونان استم اسم واتساپ تو بفرست باهم حرف بزنیم اگر تو آموزش بی خوابی را یاد بتی اگر از بی خوابی برای همیشه خلاص شودم قسم میخورم هر چقد پول بیخایی بهت روان میکنم دروغ نمیگم اگر پول میخایی به خدا روان میکنم آقای داکتر صاحب امیری

 16. Avatar

  سلام اسم من پونه هست، خیلی ممنون که به این درد توجه کردین آقای دکتر من ۳۴ سالمه از ۱۵ سالگی مشکل داشتم وبه خانواده هر چی گفتم توجه نکردن سر خود رفتم قرص خواب خریدم و چون زیر نظر پزشک نبود تعداد قرص ها افزایش پیدا کرد تا جایی که یک جعبه اگزازپام ۱۰ برای یک روزم بود و مدتی بعد به کدئین رو آوردم با هم میخوردم و جایی رسیدم که دیدم معتاد هستم و شروع به مصرف شیشه کردم همسرم سر قرص داشت طلاق میداد مجبور شدم ترک کنم ۱ سال شده اما شیشه رو نه من به خاطر نداشتن اطلاعات کافی خانوادم الان واقعا از خودم بدم میتونم بدونم فردا بچم منو باور میکنه یا نه خوشحالم که شما جلوی پونه های بعدی رو گرفتین مرسی که هستین.

 17. Avatar

  سلام وقت بخیر
  مادرم حدود ۹ ماه هست که سکته ی مغزی کرده و سمت چپ بدنشون از کار افتاده در طول شبانه روز شاید روی هم ۳ ساعت نخوابه
  شبها هم خواب نمیره و همه کلافه شدن ایا راه کاری هم برای بی خوابی بیماران سکته ی مغزی دارید؟

 18. Avatar

  سلام آقای دکتر من یک مادر هستم که فرزند ۱۵ماهه دارم و نیاز هست شبها چندین مرتبه از خواب بیدار بشم،آبا با وجود بچه میتوانم از این پکیج استفاده کنم؟

 19. Avatar

  سلام دکتر جان من بی خواب نیستم ولی تا سر میزارم روبالش و خوابم میبره فیلمها تاصبح شروع میشه از قدیم جدید بی معنی (کابوس خیلی کمتر) و خلاصه وقایع روزانه .روانشناسهای زیادی رفتم قرص های زیادی (زلفت.بوسپیرون .آلپرازولام .زولپیدوم و … )همه رو امتحان کردم بی نتیجه بود الان مدتیه(چند ماهه) که شبها قبل از خواب نصف کلونازپام یک میل میخورم که خیلی کم کرده خواب دیدنمو ولی احساس میکنم حافظم ضعیف شده یه مدت کنار گذاشتم ولی دوباره خواب دیدنم زیاد شد مجبور شدم دوباره شروع کنم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید .البته اینو هم بگم در کل هنگام آزمون یا مصاحبه و این جور کارها اضطراب و استرس دارم .

  1. مصطفی امیری

   احتمالا مشکل از ارتباط اینترنتی شماست (ممکن است در آنزمان دسترسی شما به اینترنت ضعیف بوده) مجددا امتحان کنید و اگر همچنان مشکل پابرجاست با پشتیبانی سایت مطرح بفرمایید تا مشکل را رفع کنند.

 20. Avatar

  سلام آقای دکتر خسته نباشید.من یه سوال داشتم .یکی از آشناها ما بی خوابی شدیدی داره و شب تا صبح بیداره یعنی اصلا خوابش نمی بره چکار کنه

  1. مصطفی امیری
   مصطفی امیری

   ویدئو دوره را ببینید، اگر طیق توضیحات داخل ویدئو معرفی، این دوره برای شما مناسب است که میتوانید از همین دوره استفاده نمایید و در غیر اینصورت با کلینیک خواب جهت مراجعه حضوری نوبت بگیرید

 21. Avatar

  سلام خوبین آقای دکتر.من یه سوال پرسیدم ولی جواب ندادیم.آیا پکیج دوره برای ایشون کارآیی میتونه داشته باشه؟بی خوابیشون شدیده.

 22. Avatar

  سلام وقت به خیر من می خواستم که این بسته رو خریداری بکنم اما سوالم نهوه ارسال فایل هاتون هست، ایمیل میکنید یا باید از سایت استفاده کنم و این که آیا امکان استفاده از چند دستگاه مختلف هست؟

  1. مصطفی امیری
   مصطفی امیری

   بعد از خرید دوره، دسترسی شما به فایل ها باز می شود و میتوانید از طریق گوشی موبایل تان یا لب تاب تان با یوزر و پسورد به فابل ها دسترسی داشته باشید. بله می توانید با چند دستگاه مختلف استفاده کنید

 23. Avatar

  سلام اقای دکتر اقای خواب دوفاز مضره من. یکم خوابم خوب نیس من ساعت ۹شب میخوابم ۱بلند میشم تا ساعت ۴درس میخونم بعد میخوابم ایا خوابمو دوفاز کنم درس بخونم مضره

  1. مصطفی امیری
   مصطفی امیری

   خواب چندفازی را بطور کلی توصیه نمی کنم ولی در درصد اندکی از افراد (کمتر از ۵ درصد افراد جامعه) ، این نوع خوابیدن سالم محسوب میشود.

 24. Avatar
  مهدی الهایی راد

  سلام دکتر این دوره به چه صورت است الان میخوام پول واریز کنم ولی قبلش میخوام بدونم که چجوریه واز چه برنامه این دوره دریافت میکنم الان مدتیه که بی خوابی دارم و واقعا نیاز دارم خواب آرامی داشته باشم

  1. مصطفی امیری
   مصطفی امیری

   سلام، توضیحات مربوط به محتوای این دوره در فایل ویدیویی و همچنین سرفصل های دروس در همین صفحه معرفی دوره موجود است. همچنین، وقتی که این دوره را تهیه کنید، دوره آموزشی به طور مرتب آپدیت می شود و محتوای دوره هر ماه با پیشرفت علم پزشکی، به روز می شود.

 25. Avatar
  مهدی الهایی راد

  عذر می خوام دکتر الان یه دو ماهه که بی خواب شدم و الان یه هفته که قرص الپروزلام را ترک کردم و در شب کلاً بزور میخوابم به نظرت با تهیه این دوره درمان میشوم مهدی ۲۰ ساله خوزستان

 26. Avatar
  مهدی الهایی راد

  کلاً دکتر هفته که قرص رو ترک کردم احساس میکنم بی خوابم و یا نمی تونم بخوابم مثل اینکه وسواس خواب شدم واقعاً این دوره درمانم میکنه یا به قرص برگردم

  1. مصطفی امیری
   مصطفی امیری

   داروهای خواب آور برای دوره های کوتاه زیر یک ماه مناسب اند، در بلند مدت، درمان های غیردارویی موثرترند.

 27. Avatar

  اولش فک کردم از این دوره الکیاست که مدرسش چون خودش دو شب خوابیده بعد حس کرده دیگه فوق تخصص خواب شده و یه چرت و پرتایی آموزش میده ولی آفرین واقعا فکرشم نمی کردم واقعا یه فوق تخصص خواب بیاد همچین دوره ای بسازه عالیه. من نروژ زندگی می کنم و یه بی خوابی وحشتناک از قدیما دارم که از وقتی مهاجرت کردم صد برابر بدتر شده و اینجا هیچ دکتری نتونسته بود بی خوابی منو حتی بفهمه و یه قرصایی میدادن که شبا نمیخوابیدم روزا هم گیج بودم ولی این دوره تا الان که 4 روز گذشته خیلی خوب پیش رفتم راضیم ولی بازم روزای بعدی کامنت میزارم از وضعیتم

 28. Avatar

  از اواسط 32 سالگی با تشخیص سرطان بی خوابی من شروع شده بود، این دوره مخصوصا قسمت تکنیک هاش ایده های درمانی خوبی به من داده و امیدوارم بتونم خوابم رو باهاش تقویت کنم. محتوا خیلی ساده توضیح داده شده و قابل فهم بود.

 29. Avatar
  نسرین رهنما

  سلام من برای دوره هزینه کرده ام ولی دوره از دسترسم خارج شده لطفا پیگیری فرمایید. ممنون
  نسرین رهنما

  1. مصطفی امیری
   مصطفی امیری

   سلام
   اصلا نگران نباشید
   دوره ها پس از خرید از دسترس خارج نمی‌شوند مگر اینکه با اکانت تان لاگین نشده باشید (با همان یوزر پسوردی که دوره را خریداری کرده اید) مجددا امتحان کنید و حتما باید با همان اکانت لاگین کنید و بازهم اگر نتوانستید وارد شوید یا مشکل دیگری بود لطفا فردا صبح با پشتیبانی سایت تماس بگیرید.

 30. Avatar

  خب بچه ها از سایت به من زنگ زدن گفتن اگر راضی یا ناراضی هستم بیام نظرمو بنویسم منم گفتم چشم پس بریم سراغ تجربه سه هفته ای من از این دوره:
  دوره کاملا دقیق تنظیم شده بود و آموزنده بود و راستش اینقدر محتوا داره که هنوز تمومش نکردم ولی عاااااالیه.
  چرا حالا خوبه؟ چون ساده و آسان توضیح داده با راهنمایی و استراتژی های عملی از رژیم غذایی گرفته تا تنظیم تولید هورمون های مغز گرفته تا تمرینات مراقبه و ذهن آگاهی رو توش داره. من کاملا متوجه بهبود کیفیت خوابم شدم تا الان شاید 70 درصد اوکی شدم
  اگر بخوام یه نکته منفی بگم اینه که بعضی درسها محتواش بیشتر متنیه ولی من ترجیح می دادم همش ویدئو بود البته بازم چون محتوای متنی و صوتی و ویدئو زیاد داره راضی ام از خریدم و بنظرم این دوره اگه یک میلیون هم قیمت میخورد ارزششو داشت ولی با این قیمت الان که سود بود برای من

 31. Avatar

  سلام اقای دکتر من اوایل خوابم پاهام تکان میخورد و رفتم متخصص مغز و اعثاب داروی پنوپرانولول بهم دادن و من صرفا دو عدد خوردم و قطعش کردو چون از اون روز به بعد انگشتام و بازوهام و حتی سرم شروع تکان خوردن کردن و دیگه شبها تا صبح یکساعت به یکساعت تکان میخورند و منو از خواب بیدار میکنند. الان روز چهارم است . ایا اثر دارو خواهد رفت یا تبدیل به مزمن میشن؟ پکیج شما رو بخرم؟

  1. مصطفی امیری
   مصطفی امیری

   آیا به متخصص مغز و اعصاب مراجعه کرده اید یا به جراح مغز؟ شما حتما باید به نورولوژیست (متخصص مغز و اعصاب) مراجعه کنید.
   پکیج پیش روی شما در مورد درمان بی خوابی است و به نظرم برای شما مفید نیست مگر اینکه بعد از درمان پاهای بیقرار ( احتمالی) همچنان دچار بی خوابی باشید.
   بهتر است در این مرحله با یک نورولوژیست ویزیت حضوری داشته باشید

 32. Avatar

  سلام اقای دکتر خیلی وقته منتظرم تا مطالب خواب منقطع یا بیدار زود تر از زمان خواب را بیشتر کنین واقعا تو عذابم خیلم دکتر رفتم

  1. مصطفی امیری
   مصطفی امیری

   با سلام و احترام
   بله، در آپدیت بعدی دوره، این قسمت بازهم کاملتر میشود و چندین مرحله دیگر هم اضافه میشود.

 33. Avatar

  اقای داکتر صاحب پیام های همه رو جواب میتی پیام های مراهم کو جواب بدی اقای داکتر صاحب بخدا قسم 24 ساعت بیدارم 8 ماه میشه 24 ساعت بیدارم ایا این درمان غیر داروی برای من فایده دارد یا که نه لصفان برای من بگو الان چکار کنم من فعلان در کشور المان زنگی میکنم

  1. مصطفی امیری
   مصطفی امیری

   سلام
   همانطور که در اینستاگرام نیز پاسخ دادم، با توجه به سن و شرایط شما بهتر است که والدین شما در این مورد تصمیم بگیرند. توضیحات دوره در ویدئو معرفی آمده است.

 34. Avatar

  سلام.جناب من شدیدا بیمارم. خلاصه میاستنی دارم. و بدون خوابی عمیق که بی خوابی و بیماریم باهم روده هامم از کار انداختن. هیچ دارویی هم موثر نبوده. و دیگر آهی در بساط ندارم.
  چون نمیتوانم کار کنم..فلذا میشود یک بسته رایگان بمن احسان کنید؟ رک و خلاصه عرض کردم.سپاس

  1. مصطفی امیری
   مصطفی امیری

   سلام
   لطفا مدارک مربوط به بیماری زمینه ای و مدارک تایید کننده مشکلات مورد اشاره را به ایمیل زیر ارسال بفرمایید، در صورت تایید توسط همکاران وب سایت، دوره در اختیار شما قرار خواهد گرفت.
   با آرزوی سلامتی برای شما هموطن عزیز
   [email protected]

 35. Avatar

  سلام آقای دکتر
  من ۳۱ سالمه و مشکل بیخوابی دارم و حدود دو سال هست دوز پایینی از زولپیدم مصرف میکنم یعنی ۵ یا ۱۰ و بدون این قرص اصلا خوابم نمیبره
  اما…دلیل بیخوابیم رو میدونم و اون ترس از تنهایی و تاریکی هست.یعنی اگر یک مرد کنارم بود خوابم میبرد.چون تا حدود ۲۰ سالگی عادت داشتم کنار پدرم بخوابم بعد جای خوابم رو جدا کردم و بعد از چند سال پدرم فوت کرد…
  ایا این دوره میتونه کمکم کنه؟

  1. مصطفی امیری
   مصطفی امیری

   بله
   اما حتما باید بصورت تدریجی زولپیدم رو قطع کنید ( اول نصف کنید بعد از دو هفته قطع کنید) و برای مدت کوتاهی پس از قطع زولپیدم از ملاتونین به عنوان مکمل جایگزین استفاده کنید.

  1. مصطفی امیری
   مصطفی امیری

   معمولا برعکس، بیخوابی مزمن با ایجاد اختلال در تنظیم هورمونی اشتها و … باعث افزایش وزن می شود.

 36. Avatar
  آبتین پاکام

  سلام.خوبین دکتر.من حدود 10ساله مشگل خواب پیدا کردم شایدم بیشتر.الان36سالمه،اولش از افسردگی شروع شد،و اون موقع هیچ داروی مصرف نمیکردم،تا اینکه یه روز یه مشگل جدی پیش اومد واسم،تا3روز پشت سر هم نخوابیدم،و رفتم دکتر،اون موقع قرص اولپت200 با ترانکوپین 100 و یه قرصی که یادم نیست برای 10روز مصرف برام نوشت(ولی ترانکوپین و اورلپت رو مدت زیادی مصرف کردم.ولی از اون موقع دیگه زندگی نکردم و مجرد موندم تو خونه.چون تا لنگ ظهر خواب بودم و اگر قرص نمیخورم نمیخوابیدم،و اگرم میخوردم صبح ها نمیتونستم بیدار شم..تا چند وقت پیش با یه دکتر خوب اشنا شدم.البه حملات عصبی بهم وارد شد،تو خیابون با دوستم داشتم راه میرفتم یه دفه دیگه نمیتودنستم کجام،تا یک دقیقه طول کشید این حالت،این مشگل2بار برام پیش اومد تا پیش دکتر جدید رفتم و برام دپاکین500و کلونزپام 1نیم نوشت.و من خود سرانه قرص ترانوپین رو قط کردم.و با قط ترانوپین بهتر هستم چون میتونم بیدار شم،ولی نگرانم از قرص کلونزپام اعتیاد اوره.دکتر گفته یک نیم بخور من یکی میخورم،باید چکار کنم.ایا راهی داره برای همیشه از این داروها خلاص شم،میخوام زندگی کنم قرصا نمیزارن،گاهی میگم خودمو بکشم راحت شم،چون ادم بیمار اگر میلیاردر نباشه دیگه کارش زاره،چون نمیتونی زندگی کنی این وسط هم پولی نیست،چکار کنم الان.میترسم قرص کلونزپام رو زیاد کنم ،ایا روشی هست یا ازمایشی که درد منو دقیق نشون بده که چمه که بهترین و دقیق ترین دارو رو دریافت کنم..ممنون میشم راهنمایم کنید.لطفا جواب رو به جیمیل من بفرستیت..تشکر

  1. مصطفی امیری
   مصطفی امیری

   ابتدا باید علت مشکلی که ذکر کردید در خیابان برای شما بوجود آمده مشخص شود چون ممکن است نوعی تشنج بوده باشد. برای تشخیص نیاز به شرح حال دقیق تر، معاینه و ام آر آی وجود دارد. در مورد بی خوابی همانطور که در مقدمات دوره توضیح داده ام داروها برای مدت کوتاه چند هفته ای کاربرد دارند و در بلند مدت هیچ دارویی موثر نیست. بهتر است شیوه های غیردارویی را دنبال کنید.

 37. Avatar

  سلام وقت بخیر
  من سالهاست با قرص های سنگین خواب اور میخوابم اگر ممکن هست مستقیم با اقای دکتر هم صحبت داشته باشم که بدونم چطور دوز قرص هامو کم کنم، قرص هایی که مصرف میکنم کلونارپام 1 یا 2 هرشب و سرکوئل 25 هرشب واقعا از سنگینی دارو خسته شدم میخوام خواب عادی داشته باشم، لازم به ذکر هست من تست خواب هم دادم در کلینیک خواب دکتر صادق نیت و دوره ی درمان هم گذروندم مقداری
  میخواستم بدونم این دوره برای من مفید هست؟
  نیاز نیست نتیجه ی تست خواب رو جناب دکتر ببینن بعد دوره رو شروع کنم؟

  1. مصطفی امیری
   مصطفی امیری

   سلام
   بله برای شما هم مفید است، برای قطع داروها بهتر است ابتدا دوره درمان را شروع کنید و سپس بعد از گذشت دو هفته از شروع درمان، داروها را تحت نظر همکارم در کلینیک (آقای دکتر حامد امیری در کلینیک جایروس) قطع کنید. داروها را در دو هفته اول کم یا قطع نکنید.

 38. Avatar

  سلام دکتر بهترین درمان گیاهی چی هست الان یه ۸ روز قرص رو ترک کردم و شیر و عسل و و یه قطره وانیل استفاده میکنم میخوابم اما همش کابوس می بینم و یا احساس نمیکنم که خواب بودم به نظرت تو یه ماه خوب میشم لطفا کمکم کنید واینکه ورزشکار هستم خواهشها یه دارو گیاهی به من بدید که خوب بشم میگن قرص ملاتونین بگیر به نظرت خوبه یکمی سختی در خوابیدن دارم

  1. مصطفی امیری
   مصطفی امیری

   سلام
   در مورد درمان های گیاهی در دوره توضیحات کاملی ارائه شده است. درمان های گیاهی به تنهایی کفایت نمی کنند و حتما باید با روش های موثرتر ترکیب شوند. فرآورده های معمول گیاهی، خواب آور نیستند.

 39. Avatar

  چه روش هایی باید استفاده کنم قادر به خرید دوره نیستم من خودم ورزشکارام وعسل و شیر رو الان سه شب شروع کردم کتاب هم گاهی وقتا می خورم به نظرت باید چیکار که خوابم طبیعی بشه و کابوس نبینم در ضمن از روش ۴۷۸ هم استفاده میکنم خواهشها کمکم کنید شبا خیلی خوابم میاد اما نمی دونم چر به سختی به خواب عمیق می رم اونم همش کابوس میبینم

 40. Avatar

  چه روش هایی باید استفاده کنم قادر به خرید دوره نیستم من خودم ورزشکارام وعسل و شیر رو الان سه شب شروع کردم کتاب هم گاهی وقتا می خورم به نظرت باید چیکار که خوابم طبیعی بشه و کابوس نبینم در ضمن از روش ۴۷۸ هم استفاده میکنم خواهشها کمکم کنید شبا خیلی خوابم میاد اما نمی دونم چر به سختی به خواب عمیق می رم اونم همش کابوس میبینم

 41. Avatar

  منظورم فقط به صورت انتقال مستقیم میتونم پول واریز کنم واینکه میخوام مطمئن بشم که این بسته به درد من بخوره ایا دارو گیاهی هم در این دوره هست احساس میکنم یه چیز از بدنم کم شده و به خواب عمیق نمیرم

  1. مصطفی امیری
   مصطفی امیری

   بله در مورد درمان های مکمل گیاهی توضیحات و روش استفاده در دوره آموزشی ذکر شده است و بله از طریق انتقال مستقیم هم ممکن است

  1. مصطفی امیری
   مصطفی امیری

   بسته درمانی حاوی صوت و تصویر و ویدئو و متن و… است و هر ماه نیز آپدیت می شود و اطلاعات جدید به دوره آموزشی اضافه می شود به همین دلیل امکان ارسال از طریق واتساپ نیز چون محتوای دوره بسیار زیاد و به ترتیب خاصی است و به همین دلیل هم باید از روی سایت پیش بروید. البته محتوا روی سایت همیشه در دسترس شما خواهد بود

 42. Avatar

  سلام دکتر وقت بخیر،دکتر الان ۱۰ روز که قرص آلپروزلام و قرص ضد استرس ترک کردم و از دیشب قرص ملاتونین جایگزین کردم و کمی عسل در شب می خورم اولین روز صبح دو ساعت خوابیدم به نظرت جایگزین خوبی انتخاب کردم لطفاً و خو اهشاً راهنمایی کنید

 43. Avatar

  سلام من حدوداسه ساله پای بیقراردارم قرص پرامی پکسول مصرف می کنم یعنی بشدت خوابم میاد ولی بدون پرامیپکسول نمیتونم بخوابم بخاطرحس بدی که توی پا دارم ومرتب باید تکونش بدم (قبلش هم توی خواب پرش پا واندام داشتم که الان کمترشده) آیا این دوره برای درمان پای بیقراروترک قرص پرامی پکسول مفیده آیا درمانی بجز درمان دارویی (پرامیپکسول)برای پای بیقرار وجودداره؟باتشکرازازوقتی که برای پاسخگویی گذاشتید

  1. مصطفی امیری
   مصطفی امیری

   خیر، این دوره برای درمان پای بی قرار طراحی نشده است. درمان های جایگزین برای پرامی کپسول وجود دارد اما باید در ویزیت حضوری توسط همکاران بنده، درمان های جایگزین برای شما تجویز شود.

 44. Avatar

  تجربیات خودمو بگم. من اوایل تابستون پارسال بخاطر تغییر دارو دچار بیخوابی کامل شدم. دکتر میگفت از عوارض دارو است که 10% بیماران دچار میشن. بعدها یادم اومد که از عوارض خود بیماریم هم است. اول یه قرص امریکایی نوشت و گفت از همش بهتره و عوارضش کمتره ولی وقتی اثرش از بین رفت باید یک داروی خواب اور دیگه برات بنویسم چون اثر این داروها از بین میره و دیگه هیچ وقت برات اثر ندارن. فکر کنم تقریبا ده روزی گذشت که بی اثر شد. رفتم دارو رو عوض کرد. داروی جدید عوارض بد داشت و مثلا فرداش تا ظهر خواب الود بودم. یک هفته خوب بود و دوباره رفتم یکی نوشت. این یکی بی فایده و عوارضش هم بدتر بود. بیخیال قرص شدم چیزی به دکتر نگفتم و تحقیق کردم و رفتم عطاری سنبل الطیب+ بابونه+ گل گاووزبان خریدم و مقدار مصرف هر کدوم رو پرسیدم و استفاده کردم. راحت و خوب و بدون عارضه خوابم میبرد. بعد از یک هفته دوباره بیخواب شدم. بعد دو سه روز امتحان کردم فهمیدم که دیگه نباید هر شب بخورم. و تا ماهها هر سه یا دو شب مصرف میکردم و مشکلی نداشتم.
  اوایل اردیبهشت امسال از یه راهی کمک گرفتم که بیماریم بهتر شد. بعد یکی دو هفته اون داروهای گیاهی گذاشتم کنار ولی راحت خوابم میبرد. و کم کم دارو هامو قطع کردم و از همیشه بهتر بودم و بهترم. البته عوارض اصلی روحی بیماریم از بین رفته و خود بیماری کامل از بین نرفته. هنوز هر روز دارم استفاده میکنم. نیاز به خوردن چیزی نیست. ترجیح میدم اسم نبرم. برا بیماری ها یا بیخوابی. ولی چون گوناگون اند(بگو فقط برا بیخوابی باشه) و باید کمی اشنا و بلد بود و ممکنه باعث سردرگمی یا باعث مشکل بشه، یا شاید برا بعضی ها که بیماری دارن یا بیماری ای ندارن عوارض بد داشته باشه. یا مثلا برای انواع بیخوابی نمیشه از یک چیز مشترک یا مشابه استفاده کرد

 45. Avatar

  سلام وخسته نباشید.خواهش میکنم جواب بدیدآقای دکتر. من وقتی میخام بخوابم به محض خواب رفتن متوجه میشم وبااسترس بیدارمیشم ازبس به خوابیدن فکرکردم ازخوابیدن ی جورایی انگارمیترسم وخیلی سخته برام به خواب رفتن.این پکیج مشکل منوحل میکنه؟همش ازصبح تاشب به این فکرمیکنم و وسواس شدم انگار به این قضیه و به محض فکرکردن به خواب رفتنم استرس میگیرم.توروخداکمکم کنید اگه مشکلم حل میشه این پکیجوتهیه کنم وگرنه
  مجبورم به قرص خواب پناه ببرم.خیلی دلم میخادبخوابم راحت ولی همش خواب سطحی دارم وکوتاه واحساس بددر طول روز

 46. Avatar

  سلام دکتر وقت بخیر میگم این دوره رو دارم به طور منظم انجام میدم ولی هنوز قرص ام رو نصف میکردم یک روز در میون قرص ها رو کی ترک کنم و جای آن کدوم مرحله دوره رو بیشتر انجام تا دارو رو به طور کامل قطع کنم

  1. مصطفی امیری
   مصطفی امیری

   جلسه دوم، سوم و بازسازی مغزی پایه های درمان هستند، این تکنیک ها را به مدت طولانی (یک ماه یا بیشتز) ادامه دهید و در همین حین به مرور دوز داروهای خواب آورتان را ابتدا یک چهارم و سپس بعد از چند روز قطع کنید. اگر داروها را به مدت بسیار طولانی و تحت نظر پزشک مصرف می کنید، قبل از قطع با پزشک خودتان نیز مشورت نمایید.

   1. Avatar

    سلام دکترجان خسته نباشی خدا خیر دنیا وآخرت بهتون بده ببخشید برا کسانیکه شیمی درمانی میشن مفیده پکیجتون ممنون

 47. Avatar

  نه دکتر الان یه ماهی مصرف میکنم قرص آلپروزلام و ضد استرس الان یه دوروز در میون استفاده میکنم خوبه دوره تون رو الان دو روز دارم انجام میدهم

 48. Avatar
  مهدی الهایی راد

  سلام دکتر دوره تون بسیا عالی هستش الان چهار و روز دارم همون کاری گفتید رو انجام میدم اما یه سری سردرد و چشم درد در ناحیه بالای چشم است یه چیز طبیعیه

  1. مصطفی امیری

   سلام
   بله علی الخصوص روش های مربوط به تغییر عادات خواب و همچنین در زمان قطع داروهای خواب آور ممکن است در کوتاه مدت برخی عوارض موقت اینچنینی ایجاد شوند، و این علائم مختصر معمولا نیاز به اقدام خاصی ندارند مگر اینکه تشدید شوند یا با علایم دیگری همراه شوند.
   دوره را آهسته و پیوسته پیش بروید و برای بهبود عجله نکنید
   با آرزوی سلامتی

   1. Avatar

    سلام وخسته نباشید.من دوره تون گرفتم ولی سوال داشتم.من دوتا بچه دوسال ونه ماهه وسه ماهه دارم ودرطول شب چندباربایدازخواب بیدار بشم برای هر دوتاشون.اول شب که انقدخسته میشم میخوابم ولی فقط یکساعت اونم همش خواب میبینم بعدش که بیدار میشم همینکه بخودم میگم خوب دوباره بخوابم دیگ خوابم نمیبره سریع هوشیارمیشم.دایم بخودم میگم الان دیگ بخوابم خسته م ولی دیگ نمیشه.تاموقعی ک بچه هابیداربشن کنارشون اینطرف اونطرف میشم چون اگ ببینن من نیستم نمیخوابن.هرروز سردردو سرگیجه دارم افسرده شدم .خواهش میکنم بگیدمن الان بایدازکدوم قسمت این دوره استفاده کنم؟سه هفتس اینطوری شدم.میخوام دارو بخورم ولی نمیدونم اگ داروبخورم میتونم شب بیداربشم وبازدوباره بخوابم یانه؟خواهش میکنم بگیدچیکارکنم؟

    1. مصطفی امیری

     جواب به بیشتر سوالات شما در دوره داده شده ولی بطور کلی
     ۱- کنار فرزندانتان نخوابید و اگر هم مجبورید نزدیک هم بخوابید، روی زمین بخوابید و بین خودتان و فرزند بزرگترتان بالشت قرار دهید تا حرکات کودک خواب شما را بهم نریزد.
     ۲- برای خوابیدن تلاش نکنید (درمان های اصلی را چندین بار با دقت بببینید) مخصوصاً درمان های شناختی رفتاری
     ۳- از مکمل ملاتونین زیر زبانی ۳ میلی گرمی استفاده کنید.

 49. Avatar

  درضمن من درطول روزم استرس دارم ک شب دوباره بیدارشدم چطوری بخوابم؟خوابم میبره یانه؟خیلی هوشیارمیخوابم و اگه دوباره بخوابم باز یکساعته بیدارمیشم.نیاز به کمکتون دارم خواهشا

 50. Avatar
  مهدی الهایی راد

  سلام دکتر دلیل اصلی اینکه خسته و خواب آلود هستید اما به خواب عمیق نمی روید چی هستش

  1. مصطفی امیری

   تنها یک دلیل ندارد، اما در راس دلایل موارد زیر است:
   اضطراب
   افسردگی
   مصرف زیاد محرک ها در طی روز (قهوه و چای و…)

    1. مصطفی امیری

     دوره درمان غیردارویی افسردگی نیز در سایت موجود است. اطلاعات تکمیلی را در صفحه معرفی این دوره ببینید.

 51. Avatar

  سلام.خسته نباشید
  مادر من ۵۴ ساله هستند و حداقل ۲۰ ساله میگرن دارن.میگرن ایشون از نوع شدیدترین حالت و داره که قرص و دارو براشون اثر ندارن و زمان ۳ روز و باید سپری کنند.میگرن نیمکره مغز
  که گاهی بعد ۳ روز به نمیکره دیگر مغز می‌ره سردرد. درر طی سالهای قبل قرص های اعصاب و ضد درد مصرف میکردند
  .الان فقط پروپرانول میخورن. مشکل خواب شدید دارند، اصلا خواب عمیق ندارند،در زمان حمله میگرن، کلا بی‌خواب میشوند، پدرشون آلزایمر دارند، ماهم می‌ترسیم ایشون بخاطر اینهمه بی خوابی ها و استرس ها در معرض آلزایمر باشند.شبها پاهاشون سوزن سوزن میشه که از خاب بیدارشون می‌کنه. حالا این پکیج شما می‌تونه برای ایشون فایده داشته باشه؟

  1. مصطفی امیری

   سلام
   بله برای ایشان مفید است البته برای سوزن سوزن شدن شبانه پاها ممکن است مصرف دارو نیز نیاز باشد.

 52. Avatar

  سلام.من دوتاسوال برام پیش اومده:اول اینکه به محض بیداری ی فکراسترس زامیادتوذهنم اینوچطوری برطرف کنم بخاطرهمین دیگ نمیتونم بخوابم دوم اینکه من که خواب منقطع دارم هم وقتی بعد یک خواب کوتاه که نتونستم بخوابم بایدازجابلندبشم وریلکس کنم تاساعت بیداری یانه؟

 53. Avatar

  سلام و وقت بخیر
  من قبلا برای دوسال تحت درمان اختلال خواب بودم و حدود 3 ساله که اوک بودم.
  فشارهای کاریم زیاده.
  و الان شبها خواب می رم ولی هر ساعتی که خواب برم حدود 4 ساعت بعد کلا و کاملا بیدار هستم و دیگه خواب نمی رم.
  اون 4 ساعت هم منقطع هست و یکی دو بار اون وسطها بیدار میشم.
  با توجه به اینکه بعضی نظرات گفته بودند که دوره شما در مورد خواب منقطع نقص داره< ایا دوره برای من مناسب هست؟ من مایلم که اینترنتی خودتون ویزیتم کنید امکانش هست؟
  متشکرم

  1. مصطفی امیری

   علت بیدار شدن صبحگاهی زود هنگام شما ممکن است افسردگی باشد، اگر خودتان هم همینگونه فکر می کنید یا تشخیص افسردگی برای شما توسط همکاران بنده داده شده است بهتر است دوره افسردگی را تهیه کنید

 54. Avatar

  با سلام ،ببخشید این دوره برای افرادی که به دلیل عوارض مصرف کورتون بی خواب شدن مناسب هست یا نه ؟؟؟

  1. مصطفی امیری

   اگر همچنان کورتون با دوز بالا را ادامه می دهید بهتر است با پزشکتان مشورت کنید ولی اگر دوز کورتون مصرفی کم است و یا کورتون را قطع کرده اید بله مناسب است

 55. Avatar

  سلام سلام آقای دکتر من سالهاست که دوره ای بیخواب میشم خواب اولیه سخت دارم ۲تا۳ ساعت طول می کشه تا خوابم ببره و هرچه دیرتر خوابم ببره صبح زودتر از همیشه بیدار میشم و این مدت تا از یک هفته تا یکماه طول می کشه بعد یک مدت خوبم دوباره شروع میشه این فاصله ها قبل بیشتر بود ولی به مرور بیخوابی ها بیشتر شده .این دوره برای من مفید هست که خرید کنم

 56. Avatar

  باسلام من 70 سال دارم خیلی خیلی بدخواب هستم تمام دارو هارا مشرف کردم وخیلی دکتر هم رفتم ولی هیچگاه خوب نه خوابی دم وتمامه حرف ها نمی فهم الان ساعت 4 صبح است ومن خواب بيدار رام وخسته مه نیستم. با تشکر

 57. Avatar

  باسلام من 70 سال دارم خیلی خیلی بدخواب هستم تمام دارو هارا مشرف کردم وخیلی دکتر هم رفتم ولی هیچگاه خوب نه خوابی دم وتمامه حرف ها نمی فهم الان ساعت 4 صبح است ومن خواب بيدار رام وخسته مه نیستم. با تشکر من نبودم برای اولین بار دیدم ومن سواد کمی دار م خوب نمی توانم خوب بگویم

 58. Avatar
  نفیسه اخلاقی

  باسلام آقای دکتر من دوسال پیش برای درمان بیخوابی خدمتتون رسیدم وشما برام کلرودیازپوکساید و سیتیریزن تجویز کردین ومن بامصرف اونها از همون شب اول خوابم خوب شد بعداز تقریبا هفت ماه قطع کردم اماپس از چندماه باز بیخوابیم شروع شد اما نه به شدت گذشته داروها رادوباره شروع کردم اما این بار اثر نداشت باکلینیک تماس گرفتم آقای دکتر امیری فرد معرفی کردن الان یکسال تحت نظر ایشونم درابتداخوب بود حالا که داروهام قطع کردن شبا تا صبح بیدارم و روز هم خوابم نمیبره فقط با کلونازپام سه ساعت میتونم بخوابم ممنون میشم اگه راهنماییم کنید چون واقعا عذاب میکشم

  1. مصطفی امیری

   سلام
   از همین دوره درمان بی خوابی به همراه مکمل های توصیه شده در همین دوره استفاده کنید. این دوره برای بی خوابی های شدید هم موثر است.

 59. Avatar
  مهدی الهایی راد

  سلام دکتر وقت بخیردوره تون بسیار مفید هستش خوابم تقریبا خوب شده اما در خواب زیادی خواب می بینم دلیلش چیه

  1. مصطفی امیری

   سپاس از شما
   اگر باعث کاهش کیفیت خوابتان میشود نیاز به توجه و درمان دارد و در غیر اینصورت، طبیعی است. انجام تمرینات ذهن آگاهی قبل از خواب و نوشتن نگرانی ها قبل از خواب باعث کاهش این خواب ها میشود.

 60. Avatar
  مهدی الهایی راد

  درمان مثلاً چی از چه دارویی باید استفاده کنم الان ۲۰ روز قرص آلپروزلام رو ترک کردم و دورتون رو انجام میدهم میخوابم اما در خوابم خواب میبینم وصبح یه سری سردرد دارم

  1. مصطفی امیری

   تا اینجا خیلی عالی پیشرفت کرده اید.
   یک ساعت قبل از خواب قرص ملاتونین زیرزبانی و چای ترکیبی ریشه سنبل الطبیب و دارچین باعث بهبود سریعتر کیفیت خواب شما خواهد شد.

 61. Avatar

  سلام تقریبا ۱۵ روزه که بیخوابی دارم همیشه فوبیایه بیخوابی داشتم و بالاخره اومد سراغم دکتر رفتم قرص زولپیدم داده که کاملا بی اثر بوده . خیلی خوابم میاد ولی تا میام بخوابم نمیشه در طول شبانه روز فقط ۲ ساعت میخوابم در طول روز سردرد دارم و زندگیم داره مختل میشه طوری شده که از شب میترسم اینکه همه خوابن و من بیدارم حالم رو بد میکنه چقدر این پکیج بهم کمک میکنه ؟ لطفا راهنماییم کنید

  1. مصطفی امیری

   این پکیج دقیقا برای افرادی مانند شما طراحی شده، اگر مراحل آموزش داده شده را دنبال کنید بی خوابی تان بطور کامل درمان می شود.

 62. Avatar
  مهدی الهایی راد

  سلام دکتر دیشب همون کاری که کردی رو انجام دادم اما نمی دونم چرا وقتی از سنبل الطیب با هر چی قاطی کنم شبش خوب نمی خوابم و یه قرص از ملاتونین رازک هم خوردم امشب میخوام ملاتونین زیر زبانی بخورم و فقط دارچین مینوشم چون بعداز نوشیدن دارچین خیلی احساس آرامش پیدا میکنم میشه فقط دارچین بنوشم نتیجه بخشه

 63. Avatar
  نفیسه اخلاقی

  سلام وقت بخیر
  من دوره ی شمارو خریداری کردم و بالاتر هم 14 15 تا پیام بالاتر کامنت گزاشته بودم خدمتتون
  بعد ازخواندن مطالبتان چیز خاصی دستگیرم نشد , چون اغلب آنها را میدانستم و انجام میدادم , برای مثال هر روز یک ساعت
  حرکت های کششی را انجام میدادم و دمای اتاقم را خنک نگه میداشتم و میدانستم که نباید مواد خوراکی کافیین دار و انرژی زا را
  نباید مصرف کنم و مصرف نمیکردم
  و اکثر موارد را قبل از مطالعه ی دوره رعایت و انجام میدادم
  حالا با وجود خرید , این دوره برای من کارایی نداشته است چون من قبل از اینکه به کیلینیک جایروس و پیش شما مراجعه کنم
  نزد متخصصین طب سنتی مراجعه کرده بودم و آن ها همه ی باید و نباید ها را به من توصیه کرده بودند اما باز هم نتیجه نگرفتم
  آیا راهنمایی برای من دارید؟

  1. مصطفی امیری

   سلام
   شما دوره را یک روز قبل تهیه کرده اید وطی یک روز قطعا هیچ نتیجه ای نخواهید گرفت! همه مواردی که اشاره کردید هم مربوط به بهداشت خواب است که مقدمه دوره است! این دوره را باید بصورت مرحله به مرحله پیش بروید و هر فاز چندین روز طول میکشد و اتمام دوره بالای ۶۰ روز زمان میبرد!

   گاهی عمل کردن کامل به همه آموزش های این دوره و تغییر عادات خواب ماهها زمان خواهد برد. همانطور که در مقدمات و در فیلم های داخل دوره بارها گفته ام، طی یک روز هیچ معجزه ای رخ نمی دهد و درمان غیردارویی فقط برای افرادی مناسب است که حاضر باشند قدم به قدم و طی چندین ماه سبک زندگی شان را تغییر دهند.

   لطفا دقت کنید که اهمیت این درس ها در تکرار و در انجام تمرینات با همه جزییات است و نگاه کلی و عمل کردن گهگاهی و اینکه توقع داشته باشید یک شبه اتفاقی بیوفته کاملا برخلاف سبک درمان غیردارویی است.
   درس های که در این دوره آموزش داده شده در طب سنتی و سایر انواع طب مکمل به شکل فوق وجود ندارد. امیدوارم بتوانید از محتوای دوره استفاده کنید و حتما پس از عمل کردن به تمام جزییات و حتما بعد از گذشت حداقل ۴ هفته در مورد تاثیر این دوره قضاوت کنید و نظرتان را همینجا برای استفاده بقیه عزیزان، ارسال نمایید

 64. Avatar

  کاش تو تلویزیون میومدین برای مردم حرف میزدین آقای دکتر چون بیشتر اطرافیان من دارن دارو میخورن و اغلب تو سن پایین شبیه آلزایمریا شدن
  من خیلی استفاده کردم راحت تونستم آلپرازولام رو کامل قطع کنم

 65. Avatar

  برا من از نون شب واجب تر بود خریدم و اومدم تشکر کنم که اینقدر با حوصله توضیح دادین دکتر، بیشتر مردم اطلاعات اشتباه دارن در مورد خواب

 66. Avatar
  مهدی الهایی راد

  سلام دکتر دورتون بسیار عالی هستش تا ۳مرحله رو رفتم حدود ۷۰ درصد خوابم خوب شده فقط یه مشکل دارم ملاتونین زیر زبانی که میخورم خیلی خوب میخوابم اما در طول روز احساس خواب آلودگی پیدا میکنم این خواب آلودگی رو چگونه در روز کاهش بدهم همش دوست دارم بخوابم و یه سوال آسم خفیفی هم دارم ایا با خوردن ملاتونین مشکلی برای تنفسم ایجاد میکنه شنیدم برای تنفس بده

  1. مصطفی امیری
   مصطفی امیری

   خیلی خوبه، خوشحال میشم میبینم که پیشرفت درمان رو خودتون میتونید حس می کنید.ملاتونین رو میتونین کمی زودتر بخورید یا دوزش رو نصف کنید یا صبح ها که بیدار میشید یه قرص ب کمپلکس به همراه چای یا قهوه بخورید

 67. Avatar

  سلام خدمت آقای دکترپسرمن مدت ده ساله اعتیاد به هرویین داره وچندین باراقدام به ترک کرده ازلحاظ درد جسمانی
  بعدترک مشکلی نداره چون تقریبا چن ماهی هست دوزمصرف موادش کم شده فقط دراثربیخوابی شدید بعداز حدود یه هفته ترک دوباره بمصرف موادرومیاره مشکل بزرگ شکست درترک ببخوابی است آیا این پکیج براش مفیده چون همه راهها روبرای ترک رفته الان ده روزه ترک کرده ولی ازدیروزوسوسه برای مصرف داره بهونه اش هم بیخوابی شدیددراین چن روز ترکش هست تشکرازشما

 68. Avatar
  زهرا بیکدلو

  سلام آقای دکتر وقت بخیر، از اواخر شهریور سال ۹۸ دچار بی خوابی شدم و جسته گریخته چند جور قرص خواب خوردم تا اینکه اردیبهشت ماه امسال با کلینیک شما آشنا شدم و به صورت تلفنی تحت درمان قرار گرفتم و درمان با کلیدنیوم سی و ملاتونین شروع شد چند روز خوب بودم باز خوابم به هم خورد و آقای دکتر که خدا خیرشان بدهد خیلی کمکم کردند و قرص رو عوض کردند که باز هم نتیجه نداد و باز هم قرص رو عوض کردند که متاسفانه الان اسمشون یادم نیست تا اینکه از ۱۳مردادماه ۹۹ نصف لورازپام و ولبان ۷۵روزی یک عدد تجویز کردند و الان ۴ ماه هست که این ها رو مصرف می کنم گاهی وقت ها خیلی خوب میشم ولی گاهی وقت ها که مشکلی برام پیش میاد یا با یکی بحث کنم همش حرفای خودم و با اون طرف و میگم و حرص می خورم و شبها که می خوابم زود از خواب بیدار میشم و دیگه نمی تونم بخوابم مثلا ساعت ۴،یا ۵صبح الآن دو روز هست که دوره آموزشی شما رو گرفتم سوالم این هست که چطور قرص ها رو قطع کنم چون دکتر گفتن چون با دارو ها حالت خوب هست فعلا ادامه می دهیم. لطفا پاسخ مرا بدهید. بسیار سپاسگزارم.

  1. مصطفی امیری
   مصطفی امیری

   ولبان رو حتما باید حضوری و با تأیید پزشکتان قطع کنید.
   نصف لورازپام را میتوانید طی ۲-۴ هفته به مرور قطع کنید و طی دوره قطع میتوانید از ملاتونین زیرزبانی به عنوان مکمل استفاده نمایید.

   برای تأثیرگذاری دوره هم عجله نکنید و حتما مرحله به مرحله و خیلی آهسته جلو بروید

 69. Avatar

  سلام.ببخشیدملاتونین یاداروهای غیراعتیادآور هم مثل داروهای اعتیادآوربعدازمدتی دوزشون اثرنمیکنه؟منظورم اینه که ملاتونین بایدهرشب مصرف بشه وتاچه مدت؟

 70. Avatar

  بعدمن دارم روی فکرم کارمیکنم که علت اصلیه ولی بازم گاهی بعضی شبهایهواسترس میگیرم و خوابم میپره.حالابنظرتون این استرس چطوری کامل برطرف میشه؟

   1. Avatar

    من درمان های تکمیلی روانجام ندادم.اوایل باتمرین ذهن آگاهی خوابم میبرداماالان تامیام این تمرین انجام بدم دوباره فکرای عجیب غریب میادتوذهنم وخوابم نمیبره

 71. Avatar
  زهرا بیکدلو

  ممنون از پاسخ گویی شما، آقای دکتر مشکل من در به خواب رفتن هست یعنی دیر به خواب میرم و زود هم بیدار می شم و در طول روز خسته و خواب آلود هستم و انرژی هم ندارم و شب کابوس می بینم و خواب می بینم با یکی حرف می زنم و از خواب می پرم .ببخشید فقط نفرمودید نصف لورازپام رو چطور در این ۲ تا ۴ هفته مصرف کنم؟

 72. Avatar

  سلام خدمت جنابعالی دکتر امیری عزیز
  بنده مادر یک کودک18ماهه هستم و خودم G.P هستم. جناب دکتر فرزندم مکررا شبها ازخواب بیدار میشود بطوریکه اکثر اوقات بشکل نق نق است و با نوازش پشتش یا تکان دادن روی پا مجدد به خواب میره.هرازگاهی ممکنه شب فقط یکبار بیدار بشه اما خیلی نادره. بطور کلی پترن خوابش به این صورته که حدود12 شب میخوابه تا 9 صبح که این وسط ممکنه چندین بار بیدار بشه. عصر هم حدود4تا5/5 عصر میخوابد.من با انواع احتمالات برای تسکین دردهای احتمالی لثه مطابق دوز اطفال استامینوفن داده ام، با توصیه یک همکار فوق نوزادان دمنوش بابونه امتحان کرده ام. همچنین علی رغم منع نسبی مصرف آنتی هیستامینهای نسل یک برای زیر سن2 سال، ان را نیز امتحان کرده ام. شیر شب را نیز بروی جلوگیری از دریافت پاداش برای بیدار شدنهاش قطع کردم با این امید که بعد قطع شیر من هم به ارامشی دست پیدا کنم اما جدا شرایط برایم پرفشار میگذرد مخصوصا که صبح زود خودم شاغل هستم. به عنوان اخرین قدم با مشورت یکی از اساتید فوق اعصاب کودکان میخواهم برایش 1/2ملاتونین ساب لینگوآل 3میلی شروع کنم. و بعد از آن دیگه واقعا ایده ای ندارم با حال بد شبهای خودم چه کنم. درحال سرچ برای تجربه مادران بودم که به مطلب شما برخوردم. سپاسگزارم اگر راهنمایی بفرمایید.

  1. مصطفی امیری
   مصطفی امیری

   اگر با کمی نوازش مجددا خوابش میبرد نیازی به درمان دارویی وجود ندارد. پترن خواب کودکان در این سن بسیار متنوع است و بعضی از بچه ها تا سنین ۲-۳ سال شبها ۴-۵ نوبت از خواب بیدار می‌شوند و ممکن است کاملا برای کودک شما طبیعی باشد.
   اصول بهداشت خواب را رعایت کنید و کنارش نخوابید (فاصله فیزیکی مهم است) روی پا تکان دادن را توصیه نمیکنم ولی نوازش و لالایی منعی ندارد.
   نور خانه را از ۸ شب کم کنید تا ترشح ملاتونین در زمان خواب به اوج برسد.
   محیط خواب ساکت یا دارای یک صدای ثابت مثلا صدای دستگاه تصفیه هوا باشد و کمی خنک باشد و به هیچ عنوان با کودکتان در نیمه های شب بازی هیجان انگیز نکنید و موبایل و تبلت و تلویزیون روشن نکنید.

 73. Avatar

  سلام آقای دکتر. من ۱۹ سالمه چند ساله بیخوابی دارم و سابقه استرس هم دارم برای درمان استرس و بی خوابی از دارو درمانی tdcs و نوروفیدبک و رواندرمانی استفاده کردم ولی هر کدوم مدت کوتاهی جواب داد و الان دوباره بازم مشکل دارم. این پکیج شما برای منم تاثیر داره؟
  ممنون میشم راهنمایی کنین.

 74. Avatar

  سلام آقای دکتر وقت بخیر، سوالی در مورد ملاتونین داشتم، من قبلا ملاتونین نیچر مید گرفتم ولی با مصرفش دچار کاهش فشار خون شدم و سرگیجه می گرفتم ولی یک ملاتونین گرفته بودم که چون به صورت باز بود و دونه ای گرفته بودم اسمش رو نمی دونم که خیلی خوب بود و الان هم ملاتونین ایرانی دارم می تونم اونو استفاده کنم؟ یا حتما باید ملاتونین زیر زبانی بگیرم؟ در مورد دوره هم ساعت بیداری و رژیم غذایی و خیلی موارد دیگرش رو رعایت می کنم انجام دادن همزمان این فعالیت ها مثل عمودی نگه داشتن پاها، تکنیک تنفس یا خیره شدن و شمردن گوسفند در یک شب مشکلی ندارد یا اینکه هر شب باید یکی را انجام بدهم.هنوز مصرف نصف لورازپام رو قطع نکردم و از امشب قصد دارم که دیگه نخورم. با تشکر از زحمات و پاسخ گویی شما.

  1. مصطفی امیری

   قسمت های اول درمان برای همه شبها و همیشه واجب است ولی قسمت‌های مربوط به تکنیک ها (فوت کوزه گری) میتواند اختیاری باشد و هرکدام موثر است ادامه دهید.
   ملاتونین های مختلف را امتحان کنید ببینید کدام برای شما سازگارتر است. برخی انواع خوراکی را میتوانید زیرزبانی هم مصرف کنید.
   لورازپام را یک هفته یک چهارم قرص بخورید و سپس قطع کنید

 75. Avatar

  سلام اقای دکتر امیری من امروز اتفاقی باسایت شما اشنا شدم وخیلی هم خوشحالم من ۲۳ سالم است واز مشکل بی خوابی رنج می برم وحتی وقتی می خوابم هم خوابم سبک مثلا دیشب ساعت ۲ شب خوابم برد و ساعت حدود ۶ بیدار شدم ودیگر خوابم نبرد
  وراستش دلیل بی خوابی من رویا پردازی های خیالی است یعنی خودم را یک ابر قهرمان یک داستان می بینم خیلی سخته و شاید غیر ممکن است که فکر وخیال نکنم حتی اگر خیلی خسته باشم
  ویک مسعله ی دیگه که شاید مشکل بی خوابی به ان ربط داشته باشد من حدود ۷ سال است دچار بیماری خود ارضایی هستم چند ماهی است که می خواهم به طور جدی ترک کنم مثلا کل روز را مقاومت می کنم ولی شب هنگام خواب خیلی سخته وحتی برای این که بعضی وقت ها به خواب برم ای کار ضروری است دست خودم نیست خیلی مشکله شده برام می خواهم بدانم ایا این پکیج برای درمان خواب من جواب گو هست خیلی ممنون

  1. مصطفی امیری

   سلام
   خود ارضایی بیماری نیست یک عادت است که مانند بقیه عادات میتواند گاهی حالتی اعتیاد گونه هم پیدا کند و به تنهایی مشکل طبی تلقی نمی شود.
   برای شما بهتر است ابتدا دوره درمان افسردگی را تهیه کنید و در صورت نیاز در آینده این دوره را تهیه کنید. ممکن است دوره افسردگی برای شما کفایت کند.

 76. Avatar

  سلام اقای دکتر
  من شبا وقتی که میخوابم تا صبح چند بار از خواب بیدار میشم وزیاد خواب میبینم . چه راهکاری پیشنهاد میکنین

 77. Avatar
  مهدی الهایی راد

  سلام دکتر وقتتون بخیر، من دورتون رو کامل خوندم و انجام دادم الان یه ماهی شده ، یه مشکلی دارم صبح ها که بیدار میشم احساس خستگی و تمرکزم کاهش پیدا کرده به نظرت باید چیکار کنم قرص والی فلور بخورم خوبه خواهشا کمکم کنید کلی در روز کار دارم

  1. مصطفی امیری

   والی فلور تاثیر چندانی ندارد
   برای انرژی روزانه بهترین کار همان تمرین ورزشی در نور زیاد در ساعات اولیه صبح است.
   مصرف صبحگاهی مکمل های حاوی ویتامین ب با دوز بالا و مکمل های حاوی تورین و کافئین نیز کمک کننده اند.

 78. Avatar

  سلام آقای دکتر من 36 سالمه
  هم مشکل هورمونی دارم و هم استرس بسیار الان حدود 4 سال است که بعد از یک دعوای خانوادگی شبا خواب عمیق ندارم هر شب می خوام تمرکز کنم بخوابم اما مغزم فرار می کنه و به موضوعات مختلف فکر می کنم بعضی شبا از خستگی خوابم میره بعد بیدار میشم می بینم مغزم همین طور باز درگیره
  ممنون میشم اهنمایی بفرمایین.

 79. Avatar

  من حدود 15 ساله که شب خوابم نمیبره.از متالونین ترازودون کلوزاپین استفاده کرده ام ولی فایده نداشته. یک داروی خوب به من بدید که مشکل چندین ساله من حل بشه.

  1. مصطفی امیری

   سلام
   تجویز دارو در مطب یا کلینیک و با اخذ شرح حال کامل و … انجام می شود و اینگونه نیست که یک داروی خواب خوب یا قرص خواب آور خیلی قوی وجود داشته باشد که برای همه مناسب باشد.

   1. Avatar

    با توجه به اینکه من دکتر زیاد رفته ام و خوب نشده ام و سالهای متمادی است که بیمارم و زندگی ام مختل شده. با پرداخت هزینه ای که شما تعیین میکنید می توانید مرا معاینه کنید. حداقل این کار را برای خدا انجام دهید شبها من اصلا خواب ندارم و زجر زیادی را تحمل میکنم. با تشکر

 80. Avatar

  این عنوان “طی درمان بیخوابی چه اتفاقی می افتد” که تو سایت هست که حرف از درمان دارویی زده درصورتی که پکیج درمان غیر دارویی هست.پکیج درمان دارویی هم داخلشه؟

  1. مصطفی امیری

   این دوره درمان های غیردارویی بی خوابی است. بطور کلی بیش از ۸۰ درصد درمان اصلی بیخوابی مزمن شامل روش های ذکر شده در این دوره است.

    1. مصطفی امیری

     بله بخشهایی از قسمت‌های مقدماتی این دوره در همین سایت و سایر سایت های مشابه و مصاحبه های من موجود است. درمان های تکمیلی و پیشرفته برای اولین بار در داخل این دوره مطرح شده اند.

    1. مصطفی امیری

     بله بسیار رایج است، در بلند مدت بیش از 70 درصد افراد پاسخ مناسبی به داروهای خواب آور نمی دهند

     1. مصطفی امیری

      ترک داروها و تغییر مسیر درمان
      درمان بلند مدت استاندارد در همه کشورهای پیشرفته دنیا، درمان های غیردارویی است.

 81. Avatar

  با عرض سلام
  من مدتیه یه مشکل پیدا کردم . مواقعی که حتی به شدت خوابم میاد هم وقتی می خوام به خواب برم از درون یه حس بدی ایجاد میشه انگار قراره بمیرم بعدش اگه بلند نشم اون حسه میمونه . بعدش با تپش و استرس زیاد بلند میشم و قدم میزنم حالم میاد سر جاش ولی به محض اینکه برمیگردم سرجام بازم سر وکله اون حس پیدا میشه و بعضی وقتا چند ساعت به خواب میرم و یهویی بازم با همون حس و تپش قلب شدید دوباره بیدار میشم وهر بار به خاطر اینکه یهو نمیرم باید بلند بشم و قدم بزنم تا بهتربشم و هر بار که بیدار میشم اتاق یجوری به نظرم میاد انگار وقت مرگمه . حدودا بعد 3 -4 بار تکرار این قضیه میتونم بخوابم. در ضمن وقتی با اون حس بیدار میشم احساس میکنم خوردن آب داغ با یکم نبات بهترم میکنه

 82. Avatar

  سلام جناب دکتر
  بنده ورزشکار حرفه ای هستم، که از حدود 12 سالگی بخاطر استرس هایی که داشتم بدخوابی ام تا به الان که 29 سالم هست شروع شده. بدخوابی باعث اختلالات خیلی شدیدی در زندگی و تمرینات ورزشی ام شده. انواع مختلف روانپزشک تا کارهای روان درمانی و روش هایی مثل rtms، loreta neurofeedback رفتم. واقعا خیلی با روان درمانی و مدیتیشن نسبت به سالهای گذشته ریلکس تر و رهاتر شدم، ولی خوابم همچنان یک معضل بزرگی هست ک کامل درمان نشده و شدیدا ورزش و زندکی امو تحت تاثیر قرار داده. خواستم بدونم دوره شما چقد میتونه به من کمک بکنه؟

  1. مصطفی امیری

   این دوره شامل درمان های رفتاری و شناختی و کلیه پکیج های درمانی ارائه شده برای درمان بی خوابی در کشورهای پیشرفته است. تاثیر این شیوه درمانی از روشهایی مانند نوروفیدبک و… به مراتب بیشتر است.
   بله برای شما قطعا مفید است.

 83. Avatar

  سلام جناب دکتر ، من ۶۰ روز درگیر کرونا بودم طول بیماری در هفته ۳ شب بیخوابی میکشیدم بطوری که هیچ دارویی تاثیر نداشت ، الان بعد از منفی شدن تست کرونا باز هم ادامه داره و میگن عوارض بیماریه ، بنظرتون چکار کنم و تا کی ادامه داره ؟ فردای بیخوابی کل بدنم کسل خسته با ضعف شدید بدنی هستش و روی اعصاب و خلق و خوی تاثیر گذاشته
  آیا این دوره کمکی بهم میکنه ؟

  1. مصطفی امیری

   با توجه به اینکه بی خوابی شما مزمن شده است بله توصیه میکنم این دوره را شروع کنید. ویروس کرونا میتواند مانند بسیاری از بیماری های جسمی دیگر، آغازگر بی خوابی باشد ولی همانطور که طی دوره خواهید آموخت، عوامل دیگری باعث پایداری بی خوابی خواهند شد و درمان غیردارویی به همین دلیل کاملا موثر است.

   1. Avatar

    ببخشید دکتر جان ، من هر ساعت تقریبا از خواب میپرم اصلا خواب عمیق نمیرم خودم متوجهم ، با یه حالت استرس و لرز افزایش تپش قلب مور مور شدن کل بدن مخصوصا دست و پاها و سینه ، شبها مدام خوابهای نامربوط و بیخودی ، از ۱۱ شب تا ۸ صبح شاید ۷ بار این اتفاق میفته
    بعد ۳-۴ روزی اینجوری خوب میشم و کم کم خواب بهتر میشه شاید شبی دوبار بپرم
    باز دوباره همین سیکل اتفاق میفته
    استرس به اون شکل هم ندارم موقع خواب هم فکر و خیال نمیکنم
    بنظرتون امکان داره کرونا به سیست مغزی و اعصاب تاثیر گذاشته باشه ؟
    من ناراحتی قلبی سینوس تاکیکاردی داشتم، ممکنه کرونا باعث تشدیدش شده باشه و این از خواب پریدن های ناخودآگاه یا خواب عمیق نرفتن بابت اون باشه ؟
    نیازی به مراجعه حضوری به متخصص مغز و اعصاب یا قلب و عروق هست یا این دوره کفایت میکنه ؟
    خیلی این بیخوابی اذیتم میکنه ممنون میشم راهنماییم کنید

    1. مصطفی امیری

     از لحاظ مشکلات احتمالی قلب و عروق نمیتوانم نظر دقیقی بدهم (در تخصص بنده نیست) اما برای درمان بی خوابی بله این دوره بدون شک برای شما مفید خواهد بود.

 84. Avatar

  سلام وقت بخیر من شب ها دیر خواب میروم و خیلی زود بیدار میشوم و دیگه نمیتونم بخوابم و من شبا ۳ یا ۵ ساعت خوابم میبره اما کابوس و خیالی میبینم و خیلی خواب سبک هم دارم من تو بهترین صدای کوچک بیدار میشوم حتی چراغ را روشن کنه حالا میشه راهنمای بفرماید چکار کنم ایا این دوره برایم مفید است یا خیر

 85. Avatar

  سلام لطفا راهنمائی کنید پروین موسوی هستم دکتر عزیز من روزی یکساعت می توانم برنامه شما را بخوانم توانستم دوتا مقدمه ویک ویدیو شما را ببینم وبخوانم تازه می خواستم چند بار آنها را مرورکنم ولی الان که سایت را باز کردم برنامه تکمیلی است تازه باید به کارهای خانه برسم اگر شب وقت کردم بخوانم آیا این برنامه ها در گوشی من ماندگار نیست ؟ ونمی توانم سر فرصت ببینم این برنامه ها از طرف شما زود زود پاک می شود ؟بهتر است روزی یکبار فرصت کردم سر صبر بخوانم وخوب بفهمم حتی یاداشت کنم عزیزم مرا راهنمائی کنید من نمی توانم پا بپای دیگران باشم ممنون منتظر جواب هستم

  1. مصطفی امیری

   سلام
   شب و روز شما خوش
   نگران پاک شدن نباشید، کلیه درس ها و برنامه ها برای همیشه در دسترس شماست و هر زمان بخواهید می توانید استفاده کنید.
   فقط اگر دیدید از سایت خارج شده اید مجددا با یوزر و پسوردتان وارد سایت شوید و کار را از همانجا ادامه دهید، هر درس را میتوانید به هر مقداری که بخواهید مرور کنید.

 86. Avatar

  سلام آقای دکتر.وقت بخیر.یک سوال داشتم من ۲۳ سالمه و بیخوابی مزمن دارم و تقریبا از زمانی که یادم میاد اینجوریم.و وقتی هم که خوابم عمیق میشه پرخواب میشم و دیگه سخت بیدار میشم.و واقعا خیلی روش هارو امتحان کردم از ملاتونین و داروهای گیاهی تا مدیتیشن و … ولی جواب نمیده حتی قرص خواب هم روم جواب نمیده و وقتی که میخورم بیشتر بیخواب میشم و فقط طب سوزنی اونم مقطعی موثر بوده.این دوره مناسب من هست؟و یک سوال دیگه زمان هایی هست که ما نمیتونیم یک ساعت مشخص بخوابیم مثلا موقع مهمونی یا مسافرت که زیاد هم اتفاق میفتهو من چون استرس بیخوابی هم دارم به شدت تو اینجور مواقع بیخواب میشم و کلا دیگه خوابم نمیبره.درباره این موضوعات هم راهکاری هست؟واینکه اگر ما به تعادل برسیم توی خواب و توی اینجور مواقع بدخواب بشیم دوباره به اول برنمیگردیم؟

  1. مصطفی امیری

   سلام
   پاسخ به سوالات شما بطور مفصل تر در طی دوره داده شده است اما بطور خلاصه بله این دوره برای شما مفید است.در مورد زمان های مهمانی و مسافرت هم بستگی به اولویت های زندگی شما و سبک خوابتان دارد طبیعتا اگر خوابتان شکننده است و با یک شب بی خوابی ممکن است وارد سیکل معیوب بیخوابی شوید باید تلاش کنید تا سبک زندگی تان را تغییر دهید تا ریسک بی خوابی به حداقل برسد.

 87. Avatar
  انسیه قربان نژاد

  سلام آقای دکتر، من به صورت کاملا اتفاقی دوره های شما را در اینترنت پیدا کردم و با توجه به تعریفی که شده بود برای همسرم که خیلی بد خواب بودن خریدم….
  هر درس را خودم گوش دادم و نکاتشو بهشون گفتم….
  میخواستم فقط تشکر کنم از توضیحات خوب و کامل و بی دریغتون و بگم که از دو هفته قبل تا الان خوابشون خیلیییی بهتر شده و مشکلشون الان فهمیدیم بیشتر تلاش برای خواب و سر وقت از خواب بیدار نشدن بوده.
  به هر حال خیلییی خیلی ممنونم از پکیج مفید و فوق العاده تون و به تمام نزدیکان هم توصیه کردم…. موفق و موید و پیروز باشید…

  1. مصطفی امیری

   سپاس از شما، امیدوارم با کمک شما و سایر عزیزان، بزودی اغلب افراد دچار بی خوابی به اهمیت و تاثیر درمان های غیردارویی پی ببرند.

 88. Avatar

  سلام آقای دکتر وقت بخیر، ان شاءالله هر جا که هستید سلامت باشید، همانطور که فرمودید لورازپام رو تا یک هفته یک چهارم خوردم و الان هم یک هفته هست که دیگه نمی خورم در عوض ملاتونین ۳ میل رازک و سنبل الطیب می خورم، تلاش برای خواب نمی کنم ،صبح ها سر ساعت مشخص بیدار می شم، روزها نمی خوابم، فعالیت های دوره رو انجام میدم، صداها رو گوش میدم تو این دو هفته با این که کامل می خوابیدم ولی روز باز خواب آلود بودم الان هم دو شبه بعد از انجام تمام مراحل با وجود اینکه شدیدا خوابم میاد وبه رختخواب میرم ولی حالتی در من ایجاد میشه که نمی تونم بخوابم و تا ساعت ۲ یا ۳ شب بیدارم این حالت رو در سن نوجوانی یادم میاد گاهی شب ها و حتی روز موقع خواب داشتم و در زمان حاملگی فرزند دومم داشتم این حالت طوری هست که می خوابم بعد از ۱ یا ۲ دقیقه از خواب بیدار می شم و قلبم به شدت می زنه و حالت غمگینی بهم دست میده گاهی هم خفگی، انگار تمام غم دنیا میاد سراغم و از جام بلند میشم و این حالت چند بار تکرار میشه تا خوابم میبره البته بعضی شبها این طوری میشم اگه امکان داره راهنمایی کنید ممنون از زحمات شما.

  1. مصطفی امیری

   بنظرم روی تکنیک های مایندفولنس و ذهن آگاهی بیشتر کار کنید و کمی اجازه بدهید تا به مرور زمان این مشکل حل شود. در مجموع راههای زیر برای شرایط کنونی شما کمک کننده است:
   1- ورزش صبحگاهی 2- مصرف پودر آشواگاندا بصورت روزانه 3-ذهن اگاهی حداقل 15 دقیقه عصر و شب

 89. Avatar

  با سلام و تشکر از سایت خوب و کاربردی شما
  آقای دکتر من تقریبا همیشه مشکل خواب کامل رو داشتم. مشکل من اینه که با وجود کار زیاد و خستگی در طول روز، وقتی تو جام قرار میگیرم واقعا خوابم میاد ولی به حدی دچار تشتت ذهنی میشم که اکثر اوقات چندساعت میگذره خوابم ببره و اونم نه خواب کامل، و بعضی اوقات تقریبا تا صبح نمیخوابم. در طول هفته تقریبا دو سه روزش رو خواب کامل دارم. من تنها زندگی میکنم و بعضی اوقات مشکل ترس از تنهایی تو خونه هم دارم که اونم ذهنم رو درگیر میکنه و مانع خوابم میشه. من تقریبا به طور منظم ورزش میکنم و اهل چای و قهوه خوردن زیاد هم نیستم.
  آیا این مشکل من با این پکیج حل میشه؟ یا اینکه این مشکل من نوعی افسردگی میتونه باشه؟
  ممنونم میشم من رو راهنمایی کنید.

  1. مصطفی امیری

   بله این دوره برای شما مفید است اما بهتر است ابتدا دوره درمان افسردگی بدون دارو را تهیه کنید چون با توجه به شرح حال، دوره افسردگی برای شما مفیدتر خواهد بود.

 90. Avatar

  سلام آقای دکتر من خیلی وقته شب تا صبح بیدارم هر کاری میکنم نمیتونم بخوابم بجاش روزا تا ظهر حتی بعدازظهر میخوابم وقتی هم بیدار میشم خسته و کسل و بیحوصلم مادر سه تا بچه ام و حقوق بازنشستگی مادر خدابیامرزم و میگیرم از احاظ مالی تو مضبقه هستم درتوانم نیست چون حقوق کفاف خرج بچه هامو که دوتاشون محصلن و نمیده میخواستم ازتون خواهش کنم که اگر براتون مقدوره بمن تخفیف بدید اگر بخواهید مدارک حقوق مادرم و براتون میفرسم بخاطر اختلال خوابم سرکارم نمیتونم برم وقتی مردم بیدارن میرن سرکار منه بدبخت خوابم وقتی مردم خوابن من بیدارم از وقتی هم کرونا اومده و قرنطینه هستیم اوضاع خوابم خیلی بدتر شده میترسم بچه هامم مثل خودم بشن آقای دکتر خیلی برام گفتن این حرفا سخت بود غرورم و زیرپا گذاشتم که اگر براتون امکان داشته باشه کمکم کنید شدیدا عصبی و پرخاشگرم طفلکی بچه هام خیلی اذیت میشن فردا چهلم پدرمه کرونا گرفتن فوت شدن مدام کارم غصه خوردن و تو گذشته زندگی میکنم گاهی وقتااز تنهاییم دلم میگیره نه پدر دارم نه مادر و خودم تک فرزند بودم اشکم سرازیر میشه بچه هام غصه میخورن توروخدا بگین چیکار باید بکنم کمکم کنیدنمیدونم افسردگی دارم یا هر بیماری روحی دیگه ای شاید داشته باشم ولی پول دکتر رفتن ندارم چون خودم سرپرست خانوارم همسری ندارم که کمک خرج داشته باشم خیلی هم استرس دارم همش میترسم حرفی نزنم کسی بدش بیاد یا ناراحت بشه همش مواظب حرفام و رفتارم هستم و اینقدر باهمه مدارا میکنم ولی هیچکس رعایت منو نمیکنه هرکی هم هر چی بهم میگه عادت جواب دادن ندارم میام خونه یا مهمونم باشه از خونم بره حرفی بهم زده باشه که ناراحتم کرده باشه خودخوری میکنم از خودم نفرت پیدا میکنم که چرا نمیتونم جوابشون و بدم اینا علائم چه بیماری روحی روانی میتونه باشه؟ ممنونتون میشم جوابمو بدید مرسی

  1. مصطفی امیری

   سلام
   بله حتما و بهتر است ابتدا دوره درمان افسردگی بدون دارو را پیش بروید ( دوره افسردگی به مراتب برای شما سودمند تر است)، برای تخفیف هم به پشتیبانی پیغام بدهید، هماهنگی های لازم برای شما صورت گرفته شده است.
   آرزوی سلامتی برای شما داریم

 91. Avatar

  آقای دکتر اگه بسته شما با توضیحاتی که دادم برای من مفیده خواهش میکنم چناچه اگر براتون امکان داره بخاطر خدا و بچه هام بهم تخفیف بدیدچون واقعا برام مقدور نیست برای خودم این هزینه رو بکنم خیلی تو کرایه خونه و مخارج زندگیم کم میارم اگر مشگل خواب و ساعت خوابم و استرس و اظطرابم کم یا برطرف بشه منم مثل بقیه به زندگیم میرسم نه مثل الان که اینقدر خودم آدم بدردنخوری میدونم که بارها بارها قصد کشی داشتم ولی بخاطر بچه هام پشیمون شدم آقای دکتر اگه میتونید راهنماییم کنید مرسی

 92. Avatar

  سلام، من کیفیت و کمیت خواب ام نسبتا خوبه اما کاملا برعکسه شبا بیدارم روزها میخوابم و تمام مدت هم کسل و خستم. با توجه به اینکه بیرون شاغل نیستم هرچی تلاش میکنم مرتب کنم و به شب منتقل کنم نمیشه.ضعف پا هم دارم.این دوره مناسبه برام؟

  1. مصطفی امیری

   بله بیشتر محتویات این دوره برای شما مناسب است. قسمت های مربوط به ساعت زیستی و فایل پی دی اف کتاب مربوطه رو هم حتما کامل مطالعه کنید.

    1. مصطفی امیری
     مصطفی امیری

     بله البته بستگی به نوع و میزان مصرف دارو دارد. قبل از قطع دارو، دوره را شروع کنید و سپس همینجا با من مشورت نمایید

   1. Avatar

    سلام اقای دکتر من حدود یک سال و نیم که دچار مشکل بیخوابی شدم به طوری که نه شب و نه روز نمی توانم بخوابم و به دنبال این بی خوابی علایم افسردگی و ترس نیز بروز کرد از ابان سال نود هشت برای درمان به دکتر روانپزشک مراجعه کردم که علایم افسردگی و ترسم کمتر شد ولی با اینکه دکتر بهم قرص خواب اور کلونزپام داده بود یکی دو روز توانستم بخوابم ولی بعد دیگه شبها خوابم نمیبره و روز ها کسل و بی حوصله هستم حدود یک ماه قبل هم کرونا گرفتم که بعد از اینکه دوره قرنطینه و کرو نا خوب شد دوباره همان ترس و لز شدید داخل بدن و بی خوابیم هم بدتر شده می خواستم بپرسم ایا این دوره شما برای من مفیده است و ایا اینکه این قرصهای خواب و داروهای افسردگی عوارض بدی روی مغز و بدن میگزارد کلا حوصله هیچ کاری را ندارم اگر یک شب خوب میخوابم روز بعد سرحال و شاد هستم ولی وقتی نمی خوابم کلا بی حوصله ام ممنون میشم اگر راهنماییم بکنید – باسپاس از محبت شما

    1. مصطفی امیری
     مصطفی امیری

     همین دوره را شروع کنید و با حوصله و قدم به قدم پیش بروید، قطعا در بهبود خواب شما موثر خواهد بود.

 93. Avatar

  سلام و احترام حضور جناب اقای دکتر امیری
  خواهر من بيمارى افسردگی دارد و حدود يكسال است كه تحت درمان است و حالش خيلى بهتر شده بود ولى متاسفانه حدود يك ماه پيش به كرونا مبتلا شد و دوباره حالت هاى شديد گذشته بر گشته و در ضمن كلا از بيخوابى هم رنج ميبرد و هيچگونه قرص خوابى هم تا كنون برايش مفيد نبود ايا ميتواند از پكچ بيخوابى شما استفاده كند و موثر است يا اينكه راه كارى هست تا با بى خوابى و افسردگيش بهبود يابد
  سپاسگزار ميشوم راهنمايي بفرماييد

  1. مصطفی امیری
   مصطفی امیری

   بله می توانید از دوره بی خوابی استفاده کنید. در طی دوره درمان های تکمیلی گیاهی نیز آموزش داده شده است.

 94. Avatar

  سلام و وقت بخیر
  من حدود ۱۰ سال هست که تمایل عجیبی به دیر خوابیدن و دیر بیدار شدن دارم، به طوری که حدود ۶ صبح می خوابم و ۴ و ۵ بعد از ظهر بیدار می شوم. البته کلی تلاش کردم تا این مسئله رو کنترل کنم، ولی هی دوباره بر می گرده سر نقطه اول. یه تحقیق روی اینترنت کردم، مثل اینکه اختلال تاخیر در فاز خواب هست، ولی خب شما بهتر می دونید که مشکل چی هست،؛ این مورد رو با این دوره می شه بر طرف کرد یا حتما باید حضوری مراجعه کنم و درمان دیگه ای داره ؟ چون کل زندگیم و تحصیلم به خاطر همین مسئله مختل شده، ممنون

  1. مصطفی امیری
   مصطفی امیری

   بله بیشتر محتویات این دوره برای شما مناسب است. همچنین قسمت های مربوط به ساعت زیستی و فایل پی دی اف کتاب مربوطه رو هم حتما کامل مطالعه کنید چون این بخش ها برای شما حیاتی است

 95. Avatar

  سلام
  آقای دکتر من بعضی شبها تو خواب راه میرم، از راه رفتنم در خواب نمیترسم فقط از این میترسم که آیا فکرخطرناکی که در سرم هست(بهم تلقین میشه) همون فکر تو خواب انجام میشه یا نه؟!
  خیلی میترسم تو رو خدا کمکم کنین(دلیلشم بگین)

  1. مصطفی امیری
   مصطفی امیری

   راه رفتن در خواب در برخی سنین و بعضی شرایط نیاز به اقدام درمانی خاصی ندارد ولی با توجه به شرح حال شما بهتر است که یک نوبت ویزیت حضوری توسط فلوشیپ اختلالات خواب انجام شود.

 96. Avatar

  اقای دکتر لطفافقط بهم بگین که ایا ممکنه اون چیزی که در ذهنم هست در خواب انجام بدم؟یا در خواب هم مغز هوشیاری کمی داره و اجازه کار خطرناک یا کاری ک تو ذهنمه نمیده؟!

 97. Avatar

  آقای دکتر تو رو خدا فقط اینو بهم بگین که آیا مغز درخواب هم هوشیاری داره؟و کار خطرناک یا ابروبری که تو ذهنمون باشه انجام میده ؟ یا هوشیار هست؟ تا حالا همچین موردی داشتین؟ (من پول مشاوره ندارم کمکم کنید)

 98. Avatar
  شیمانبوی نبوی

  سلام اقای دکتر.من ۲۰سال بدخوابی وبیخوابی دارم تاحالافقط باقرص درمان شدم اماچندماهیه دیگه خوابم نمیبره.من بشدت هم خوابم میاد اما وارد مرحله اولیه خواب نمیشم.این درمان پاسخگوهست؟

  1. Avatar
   شیمانبوی نبوی

   سلام.فرق من بابقیه اینه که من بشدت خوابم میادبسیارهم خواب الوده هستم اماخوابم نمیبره.درضمن دچارافسردگی واضطراب مزمن وشدیدهستم.اون قسمتی که میفرمایید تاخواب الوده نشدید وارد رختخواب نشید رومن هم باید انجام بدم یانه؟گاهی اوقاتم قبل رختخواب خواب الده ام امابه محض رفتن تورختخواب وی رب گذاشتن چشام روهم انگار ۱۰ ساعته خوابیدم.راه حل این مشکل چیه.دیگه توانی نموده.بدن دردم.کسلو..

   1. مصطفی امیری

    سلام
    بله میتوانید انجام دهید ولی تکنیک ها تکمیلی دیگری نیز برای شما وجود دارد، دوره را که پیش بروید روش های مکمل را خواهید آموخت

 99. Avatar

  سلام.اقای دکتر من ۲۰ساله بیخوابی دارم.فرق من بابقیه اینه ک افراد به رختخواب میرم خواب الوده نیستن امامن بشدت خوابم میادونمیتونه مغزوارد مرحله اول خواب بشه.سالهاست افسردگی دارم و۳ماهه شدیدترشده.افسردگیم باعث بیخوابی وبیخوابی باعث افسردگی.منشاهم اضطراب.خلاصه ی چرخه معیوب.ازبیخوابی بدن درد وکسالت وخواب الودگی ومدامم بیمارم.ایامساله خواب حل میشه؟وایادرکنارش مساله افسردگی هم درمان میشه؟

  1. مصطفی امیری

   بله همانطور که قبلا هم عرض کردم برای بیخوابی شما مفید است ولی ممکن است برای افسردگی نیاز به درمان مجزا وجود داشته باشد. البته ممکن است با بهبود خواب، روحیه شما هم بهتر شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا همیشه بصورت آنلاین در دسترس است، لطفا کپی نکنید
اسکرول به بالا