دوره درمان بی خوابی

درمان بی خوابی بدون دارو با 77 روش علمی و قطعی ( جدیدترین درمان بیخوابی 2020)

وضعیت فعلی
ثبت‌نام نشده
قیمت
293 هزار تومان
دوره
اطلاعات تکمیلی

کاملترین و تخصصی ترین روش درمان بی خوابی توسط فلوشیپ اختلالات خواب - نسخه 2020 (سال 1399) جدیدترین درمان بی خوابی

با این دوره، شما یک فایل یا یک روش درمانی نمی خرید بلکه برای همیشه کاملترین درمان بی خوابی را در جیب تان خواهید داشت
دوره بی خوابی بطور دائمی توسط دکتر امیری بازنویسی می شود و درس های جدید به این دوره اضافه می شود. شما با خرید این دوره تا آخر عمر به بهترین و جدیدترین درمان های بی خوابی دسترسی دارید. یعنی روش های درمانی که در آینده کشف شود نیز به این دوره اضافه خواهد شد.

 

معجزه جدیدترین درمان بی خوابی چیست؟

اگر برای درمان بی خوابی منتظر معجزه هستید، شاید واقعا حق داشته باشید چون احتمالا تا این لحظه نمی دانستید بی خوابی قابل درمان است و هیچکس هم مشکل شما را درک نمی کند.

بهترین درمان بی خوابی

 

این دوره توسط دکتر مصطفی امیری متخصص مغز و اعصاب و فلوشیپ اختلالات خواب  (دارای بیش از 10 سال سابقه درمان اختلالات مغز و اعصاب و خواب در ایران و اروپا) تهیه شده است.

این دوره جامع ترین و علمی ترین دوره درمان غیردارویی بی خوابی به زبان فارسی است.همین دوره در کلیه مراکز پزشکی معتبر دنیا نیز برای درمان اختلالات خواب استفاده می شود. مثلا در همه مراکز درمانی لیست زیر که بهترین مراکز درمانی آمریکاست، از همین درمان برای بی خوابی مزمن استفاده می شود:

  این دوره شامل دهها فایل صوتی، دهها صفحه متن و فایل های ویدئویی است. این دوره بصورت کامل توسط دکتر مصطفی امیری متخصص مغز و اعصاب و فلوشیپ اختلالات خواب از اسپانیا ایجاد شده است.

دکتر مصطفی امیری بیش از 10 سال است که در زمینه اختلالات خواب و مغز و اعصاب در ایران فعالیت می کند و تابحال بیش از هفت هزار نفر از هموطنان عزیز با مشکلات خواب، نزد ایشان درمان شده اند. ایشان در حال حاضر در ایران ویزیت نمی کنند و تنها راه استفاده از مهارت ایشان، دوره حاضر است که حاصل تلاش همه اعضای تیم تخصصی درمان اختلالات خواب جایروس کلینیک است.

این دوره بصورت مرحله به مرحله است و در هریک از مراحل بخشی از تکنیک ها آموزش داده می شوند


صدها بار این جمله رو از زبان مراجعین عزیزم در کلینیک خواب شنیده ام:


"آقای دکتر بخدا من حاضرم 100 میلیون بدم ولی یک شب خوب بخوابم"


خبر خوب اینه که نیاز نیست 100 میلیون بدید و یک شب که هیچ، تا آخر عمرتان خوب خواهید خوابید


بی خوابی درآمدتان را کاهش می دهد

عمرتان را کاهش می دهد

استرس تان را افزایش می دهد

ازدواج و روابط تان را بهم می ریزدو همچنان تحملش می کنید؟ به قیمت عمر،سرمایه، روابط و پیشرفت تان؟

دوره درمان بی خوابی برای چه کسانی مناسب است؟

 

درمان تخصصی بی خوابی

 

این دوره طوری طراحی شده که برای همه افراد با هر سطحی از سواد مناسب باشد ولی گروههای زیر از این دوره سود بیشتری می برند:

 • همه افرادی که از بی خوابی مزمن رنج می برند حتی اگر همزمان تحت درمان دارویی باشند
 • پزشکان، روانشناسان و روانپزشکانی که در زمینه بی خوابی کار می کنند و تمایل دارند دانش شان را در این زمینه بالا ببرند
 • افرادی که بیخوابی ندارند ولی میخواهند کیفیت و عمق خواب شبانه شان را بهبود ببخشند
چرا این دوره؟
پزشک درمانگر و مدرس این دوره جزو معدود افراد دارای فلوشیپ خواب در ایران است
در پایان دوره چه اتفاقی می افتد؟
شما به پایان دوره نمی رسید! بی خوابی شما در همان جلسات اول از بین می رود
چرا این درمان رو انتخاب کنید؟
این دقیقا همان درمانی است که در بهترین کلینیک های خواب آمریکا و اروپا دریافت می کنید
چرا این دوره را باید همین امروز بخرید؟
به دلیل تخفیف 90 درصدی ویژه و کوتاه مدت
Previous
Next

 دوره درمان بی خوابی چقدر ارزش دارد؟ و معادل چیست؟ 

 •  این دوره بصورت حضوری حدود 2.5 میلیون تومان در ایران و چیزی حدود 2-3 هزار دلار در آمریکای شمالی ارزش مادی دارد. البته این دوره با همین کیفیت، در لحظه نگارش ابن مطلب در هیچ جای ایران قابل دسترسی نیست.
 • این دوره درمان بی خوابی، از لحاظ میزان محتوای دوره و کیفیت علمی محتوا و آموزش های ارائه شده، معادل حدود 15 جلسه مراجعه حضوری به پزشک و درمانگر اختلالات خواب است.
 • برای کسی که سالهاست بی خوابی دارد و روش های مختلفی را هم امتحان کرده و جواب کافی نگرفته، این دوره غیر قابل قیمت گذاری است و اگر زمان و کیفیت زندگی را واحد پولی فرض کنیم، این دوره بیش از میلیاردها تومان ارزش مادی دارد

پس چرا قیمت دوره شما اینقدر کم است؟

 • به دلیل شرایط خاص اقتصادی کنونی و فشارهای همه جانبه به مردم ایران، قیمت این دوره را با نظر دکتر امیری از دو میلیون و نهصد هزار تومان به دویست و نود هزار تومان کاهش داده ایم، البته با بهبود اوضاع اقتصادی مردم عزیز کشور زیبای ایران طبیعتا هزینه دوره واقعی تر و به هزینه جهانی نزدیک تر خواهد شد.

به عنوان کسی که حداقل 10 سال به عنوان متخصص مغز و اعصاب و همچنین فلوشیپ اختلالات خواب در ایران و خارج از ایران طبابت کرده ام به شما اطمینان می دهم که این دوره دهها برابر قیمتی که گذاشته شده ارزش دارد. فقط یک ویزیت ساده آنلاین با یک فلوشیپ خواب در اغلب کشورهای دنیا چیزی حدود 300-500 دلار برای شما هزینه دارد و این دوره به اندازه 20 ویزیت حضوری ارزش دارد و حاوی اطلاعاتی است که در هیچ ویزیت حضوری و آنلاینی به دست نخواهید آورد.

اما این شمایید که باید انتخاب کنید، اگر درمان غیر دارویی را شروع نکنید و سراغ مصرف داروهای خواب آور بروید، با احتمال بسیار زیاد، دو یا سه سال دیگر مجددا به نقطه کنونی خواهید رسید ولی بعد از تلف کردن چند سال از عمرتان و خرج کردن صدها برابر برای داروهای خواب آور و درمان عوارض این داروها…

عمرتان را تلف نکنید

من این دوره رو میخوام ولی نمیخوام بابت دوره هزینه کنم، چه کنم؟ جمع کردن

طبق آمارهای جهانی 

پس از یک هفته از شروع این درمان معمولا:

 1. مدت زمان لازم برای شروع خواب 52٪ کاهش می یابد
 2. میزان کلی بیداری شبانه حدود 44٪  کاهش می یابد
 3. کیفیت خواب شبانه حدود 19٪ بهتر می شود

پس از حدود 8 هفته چه اتفاقی می افتد؟

 1. در عرض نیم ساعت و یا کمتر خوابتان می برد
 2. در طی شب کمتر از 20 دقیقه بیدار می شوید
 3. میانگین خواب مفید شبانه شما به هر شب 6 ساعت و 11 دقیقه می رسد
 4. راندمان خواب شما به 89٪ می رسد
این روش روی بقیه چقدر موثر بوده؟ جمع کردن

بله درمان بی خوابی در چند دقیقه ممکن است! آن هم با داروی بیهوش کننده! اینکه با ترکیب لیمو و عرق نعناع و مواد دیگر ترکیبی جادویی وخانگی بتوانید بی خوابی چندین ماهه یا چندین ساله تان را درمان کنید، تصور واهی بیش نیست. وقتتان را تلف نکنید.

درمان بی خوابی در چند دقیقه ممکن است؟ جمع کردن

خلاصه اثرات داروهای خواب آور

 قرصهای خواب آور قرار است با مکانیسم های زیر روی بی خوابی مؤثر باشند:

1- مدت زمان خواب را افزایش دهند.
2. شروع خواب را سرعت ببخشند
3. عملکرد روز بعد را بهتر کنند

اما حقیقت غم انگیز این است که هیچ دارویی در هر سه مورد بالا موفق نمی شود. بیشتر داروها فقط با یک روش مؤثر هستند.

علاوه بر این ، قرصهای خواب آور معمولا یک یا چند اثر ناخواسته زیر را نیز دارا هستند:

• مدت زمان شروع خواب را به مقدار ناچیز کاهش می دهد

• مدت زمان کلی خواب را افزایش نمی دهد

• اگر دارو مصرف نکنید نمی توانید مثل گذشته بخوابید.

• داروها عملکرد روز بعد شما را بهبود نمی بخشد

• معمولا بسیار اعتیاد آور هستند

• طی روز اثرات خواب آلودگی داروها ادامه دارد

• احتمال ابتلا به بیماری جدی مانند سرطان و بیماری های قلبی را افزایش می دهند

• میتوانند باعث افسردگی و اضطراب شوند

• احتمال مرگ را تا حدود 25٪ افزایش می دهد

• در بلند مدت باعث تشدید بی خوابی می شود

درمان بی خوابی مزمن طولانی مدت با قرص خواب آور تا حدودی شبیه درمان افسردگی با کوکائین است.  در هر دو حالت ممکن است بیمار معتاد شود. هر دو قرص خواب آور و کوکائین با عوارض جانبی جدی بلند مدت همراه هستند ولی متاسفانه در جاهایی که درمان های غیردارویی در دسترس نیستند، پزشکان چاره ای جز تجویز داروهای خواب آور ندارند.

بجای این دوره، قرص خواب آور میتونم مصرف کنم؟ جمع کردن

این درمان در بارداری تنها درمان توصیه شده و موثر است، در دوره بارداری امکان استفاده از بیشتر داروهای خواب آور وجود ندارد و این درمان در حاملگی نیز کاملا موثر است

بی خوابی در بارداری با این دوره درمان می شود؟ جمع کردن

تخفیف ویژه فقط تا پایان زمان زیر معتبر است

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه
عوارض بی خوابی و درمان بیخوابی

سوال و جواب های رایج در مورد بی خوابی

 

 • انواع بی خوابی چیست؟

همانطور که علت چاقی در همه افراد یکسان نیست، علت بیخوابی هم در سنین مختلف و افراد مختلف می تواند کاملاً متفاوت باشد.
بعضی از علل بوجود آورنده بی خوابی آنقدر جدی و پیچیده هستند که ممکن است ماه ها و حتی سال ها طول بکشد تا یک پزشک متخصص بتواند آنها را تشخیص دهد. پس توقع نداشته باشید که همه انواع بی خوابی در این دوره درمان شوند اما اگر شما هم جزوه ۹۰ درصد افرادی باشید که با انواع رایج بیخوابی روبرو هستید، با این دوره بهبود می یابید.

به طور کلی ما دو نوع بی خوابی داریم. بی خوابی اولیه و بی خوابی ثانویه البته این فقط در صورتی است که ما به بی خوابی از منظر علت شناسی نگاه کنیم وگرنه از سایر جهات انواع بی خوابی را می توان به روش های دیگر نیز تقسیم بندی کرد مثلاً بی خوابی حاد و مزمن و یا بی خوابی در ابتدای خواب یا در نگهداری خواب یا در پایان خواب و چندین نوع دیگر، اما من در این دوره اصلاً قصد ندارم که شما را وارد تعریف ها و جزئیات علمی در مورد خود خواب و بی خوابی نمایند و اطلاعات علمی ارائه شده در این دوره فقط در حدی است که به شناخت بهتر پدیده خواب و در نهایت درمان بی خوابی شما منجر شود.

بی خوابی اولیه یعنی بی خوابی که علت زمینه‌ای مانند بیماری جسمانی یا بیماری روانپزشکی ندارد. مثلاً اگر شما درد شدید کتف به دلیل آسیب کتف در حین فوتبال داشته باشید ممکن است نتوانید شب بخوابید و علت این موضوع هم درد در هنگام دراز کشیدن و غلت زدن است،خوب همانطور که برای شما هم واضح است این بی خوابی ثانویه به درد است و درمان این بی خوابی نیز تا حد زیادی وابسته به درمان درد است. اما همین نوع بی خوابی گاهی بعد از بهبود درد ادامه پیدا میکند و با وجود اینکه دیگر دردی در کار نیست اما بی خوابی از بین نرفته است، در این حالت یک نوع بی خوابی ثانویه به نوع بی خوابی مزمن و مستقل (اولیه) تبدیل شده است.
در گذشته ها تصور بر این بود که چیزی به اسم بی خوابی اولیه وجود ندارد و حتی پزشکان نیز همه انواع بی‌خوابی را به اضطراب و افسردگی و علل جسمانی مانند مشکلات تیروئیدی، گوارشی و این جور چیز ها ربط می دادند.
اما در سال های اخیر مشخص شده است که آن تصور کاملا اشتباه بوده بلکه حتی در مواقعی که بی خوابی ثانویه به نظر می رسد مثلاً در مواقعی که افسردگی شدید وجود دارد، پدیده بی خوابی می تواند کاملاً مستقل از پدیده افسردگی باشد یعنی با درمان افسردگی ممکن است که علائم روزانه و خلق و خوی فرد بهبود پیدا کند اما بی خوابی فرد همچنان ادامه یابد.
در طی این دوره ما فرض را بر این قرار می دهیم که شما بیماری جدی جسمانی یا روانپزشکی که باعث بی خوابی شده است ندارید. اگر در مورد این موضوع تردید دارید بهتر است قبل از شروع این دوره با یک پزشک در مورد مشکل تان مشورت کنید و سپس این دوره را شروع کنید. البته برای برای کسی که مشکل زمینه‌ای جدی مثلاً سرطان کبد دارد، باز هم این دوره ممکن است بسیار مفید باشد اما این بدان معنا نیست که از درمان مشکلات خواب ناشی از سرطان غافل شوید. و ممکن است که در شرایطی که بی خوابی ثانویه وجود دارد نیاز به درمان ترکیبی دارویی و غیر دارویی وجود داشته باشد.

بی خوابی شبانه

 • آیا بی خوابی نشانه کرونا است

خیر، به تنهایی جزو نشانه های معمول نیست ولی طیف علائم بسیار وسیع است و ممکن است یکی از مجموعه علائم باشد

 • آیا بی خوابی درمان دارد

بله، دارویی در کوتاه مدت موثر است و در شرایطی که بی خوابی بیش از دو هفته طول بکشد، درمان های غیردارویی (بلند مدت) درمان قطعی بی خوابی است.

 • آیا بی خوابی باعث معده درد میشود

خود بی خوابی خیر ولی بیدار ماندن و خواب نامنظم میتواند با افزایش استرس و همچنین بهم خوردن سیکل های غذا خوردن و ساعت درونی سیستم گوارشی باعث ایجاد مشکلات گوارشی شود

 • آیا بی خوابی باعث لاغری میشود

خیر، بی خوابی معمولا با افزایش وزن همراه است

 • آیا بی خوابی خطرناک است

در بلند مدت بله

 • آیا بی خوابی باعث افزایش دمای بدن میشود

در حدی که قابل تشخیص باشد خیر

 • آیا بی خوابی از علائم بارداری است؟

در بارداری ممکن است بی خوابی تشدید شود ولی جزو علائم نیست

 • برای بی خوابی چی بخوریم

خوراکی ها در درمان بی خوابی چندان موثر نیستند

 • برای بی خوابی چکار کنیم

مراجعه به پزشک یا استفاده از روش درمان ارائه شده در این صفحه

 • برای بی خوابی داروی گیاهی

داروهای گیاهی موثر نیستند جز سنبل الطبیب که ممکن است گاهی در حد خفیف کمک کننده باشد

 • چرا بی خوابی دارم

بی خوابی گاهی نشانه ای از سایر مشکلات است مانند افسردگی و گاهی هم خود بیخوابی بطور مستقل یک اختلال اولیه تلقی می شود.

 • چرا بی خوابی می گیریم

سن،جنسیت، شرایط زندگی، وزن، ژنتیک، وضعیت سلامت روان، تغذیه، بهداشت خواب، وضعیت سلامتی و دهها مورد دیگر می توانند باعث بی خوابی شوند.

 • چرا بی خوابی باعث سردرد میشود

بیخوابی یکی از محرک های شناخته شده سردرد میگرنی است و علاوه بر این، بی خوابی می تواند تحمل افراد نسبت به درد را کاهش دهد و در واقع افراد دچار بی خوابی بیشتر از بقیه درد را حس می کنند.

 • چند ساعت باید بخوابیم؟ 

کمتر از هفت ساعت خواب برای اکثر بزرگسالان کمبود خواب در نظر گرفته می شود ، برای سلامتی هر شب به هفت تا نه ساعت خواب نیاز است.

در ادامه میزان خواب مورد نیاز در هر گروه سنی آمده است:

نوزاد تا 3 ماهگی: 14 تا 17 ساعت
4 تا 11 ماهگی: 12 تا 15 ساعت
1 تا 2 سالگی: 11 تا 14 ساعت
3 تا 5 سالگی: 10 تا 13 ساعت
6 تا 13 سالگی: 9 تا 11 ساعت
14 تا 17 سالگی: 8 تا 10 ساعت
18 تا 64 سالگی: 7 تا 9 ساعت
65 سالگی یا بیشتر: 7 تا 8 ساعت

 • چطور می توانیم سردرد های ناشی از بی خوابی را در خانه و بدون دارو درمان کنیم؟

سطح استرس خود را از طریق ورزش ، تکنیک های ریلکسیشن کاهش دهید.
یک بار کمپرس گرم یا سرد را به مدت 5 تا 10 دقیقه روی سر خود بگذارید. اینکار گاهی می تواند به کاهش درد کمک کند.
طب سوزنی یا ماساژ را امتحان کنید.

موارد زیر نیز می توانند به کاهش علائم میگرن به دنبال بی خوابی کمک کند:

تکنیک های آرامش بخشی
خواب کافی شبانه
استراحت در اتاق تاریک و ساکت
استفاده از یک کمپرس سرد در پشت گردن و ماساژ ملایم مناطق دردناک در پیشانی
طب سوزنی
درمان های شناختی رفتاری
مکمل ها از جمله ویتامین B-2 ، کوآنزیم Q10 و قرص منیزیم

 • چرا شیشه بی خوابی می آورد

شیشه جزو مواد مخدر و محرک است و کلیه محرک ها باعث بی خوابی می شوند

 • چرا قرص لاغری بی خوابی میاره

قرص های لاغری معمولا حاوی مقداری محرک مانند کافئین است و این محرک ها باعث بی خوابی می شوند

 • چطور بی خوابی را درمان کنیم

درمان های غیردارویی در همین دوره بطور کامل آمده اند و برای درمان دارویی نیز بهتر است به پزشک مراجعه کنید

 • چگونه بی خوابی قهوه را از بین ببریم

قطع کردن کامل قهوه یا نخوردن قهوه بعد از ساعت 4 بعد از ظهر

 • چگونه بی خوابی مزمن را درمان کنیم

درمان های غیردارویی، درمان دارویی در بی خوابی مزمن چندان موثر نیست

 • چند روز بی خوابی باعث مرگ میشود

بی خوابی بصورت حاد فقط در صورتی می تواند باعث مرگ شود که شما دچار یک نوع بیماری بسیار نادر ژنتیکی باشید که این بیماری در ایران بسیار بسیار نادر است. پس نگران مرگ ناشی از بی خوابی نباشید

 • علل بی خوابی مزمن چیست ؟

افسردگی
اضطراب
وسواس
درد
بیماری های طبی مانند مشکلات کلیوی و کبدی
داروها
مصرف محرک ها
عدم رعایت بهداشت خواب
بی خوابی اولیه

 • چند درصد تصادفات با بی خوابی مرتبط است؟

بیش از یکصد هزار تصادف رانندگی سالانه در دنیا به دلیل خواب آلود بودن راننده رخ می دهد.

 • درمان بی خوابی ناشی از افسردگی چیست؟

بستگی به نوع و شدت افسردگی و شرایط فرد دارد ولی معمولا ترکیب درمان غیردارویی و درمان دارویی استفاده می شود

 • درمان بی خوابی دوران بارداری؟

استفاده از همین پکیج توصیه می شود.

 • درمان بی خوابی افراد مسن چیست؟

استراتژی درمان در افراد مسن با افراد جوان کمی تفاوت دارد ولی اصل درمان در هردو یکسان است و مبتنی بر درمان های غیردارویی می باشد.

 • درمان بی خوابی با تکنیک های تنفسی ممکن است؟

برخی از انواع تنفس آرامش بخش تر هستند و در این دروس هم به این تکنیک های تنفسی برای خواب بهتر، اشاره شده است.


علت بی خوابی روزانه نوزاد؟ درمان بیخوابی کودک و نوزاد؟

یکی از بزرگترین چالشهای پدر و مادر بودن ، خواباندن کودک و نوزاد است. کار ساده ای نیست ، زیرا هیچوقت دقیقا مشخص نیست چه چیزی می تواند به کودک شما کمک کند که آرامتر بخوابد و چه چیزی برای کودک برای استراحت مناسب، مفید یا سالم است.

بی خوابی نوزادان میتواند در اثر عوامل مختلفی ایجاد شود. در اصل وقتی کودک شما از خواب امتناع می ورزد و تمام شب بیدار است. یک مشکل بزرگ برای شما ایجاد می شود ، زیرا وقتی کودک شما نمی تواند بخوابد ، شما نیز نمی توانید بخوابید. و هنگامی که چرخه خواب شما توسط کودک شما مختل می شود ، در طول روز انرژی زیادی ندارید ، و همچنین بی خوابی شما را بسیار تحریک پذیر و عصبی و بیقرار می کند و طی روز هم حال و حوصله کافی برای نگهداری از نوزادتان را ندارید.

برخی علل رایج بی خوابی نوزاد عبارتند از:

 • نورشبانه زیاد در منزل
 • گرمای بیش از حد اتاق خواب
 • سرو صدای زیاد (به یاد داشته باشید که حتی کمترین سر وصدایی می تواند نوزاد شما را از خواب بیدار کند)

بی خوابی ریباند چیست؟

بی خوابی ریباند معمولاً بعد از قطع کردن داروهای خواب آور مخصوصاً به دنبال قطع کردن داروهای گروه بنزودیازپین ها و همچنین زولپیدم ایجاد می شود. بی خوابی ریباند بستگی به نوع دارو و همچنین طول مدت مصرف دارو ممکن است شدید یا خفیف باشد.

بی خوابی ریباند با مشکل در شروع یا نگهداری خواب تعریف می شود که بعد از قطع ناگهانی داروهای خواب آور ایجاد شده یا تشدید شده است.

شاید عجیب به نظر برسد ولی اغلب داروهای خواب آور در بلندمدت می توانند بی خوابی را تشدید کنند.

این پدیده به این دلیل رخ می‌دهد که مغز ما با مقدار زیادی مواد شیمیایی خواب آور عادت می کند و در واقع حساسیتش نسبت به خواب آور ها به مرور کم و کمتر می شود و به دنبال قطع داروی خواب آور،بدن ما قادر نیست که پاسخ طبیعی به خواب آور های شیمیایی درونی خودمان بدهد و به همین دلیل با قطع داروهای خواب آور، مخصوصاً با قطع ناگهانی این داروها خواب آلودگی تشدید می شود.

بی خوابی ریباند معمولاً به دنبال مصرف روزانه و سپس قطع ناگهانی داروهای خواب آور ایجاد می شود و ممکن است که تا چند هفته تا حدودی ادامه می یابد ولی اوج این مشکل در دو سه روز اول است.

اینکه بی خوابی ریباند چقدر ادامه پیدا میکند بستگی به نیمه عمر داروی مصرفی دارد.به همین دلیل است که ما توصیه می‌کنیم در افرادی که به مدت طولانی خواب آور ها را مصرف کرده اند دارو ها به صورت ناگهانی قطع نشود فقط اداری ها تدریجی و زیر نظر پزشک باشد.

بی خوابی زیاد نشانه چیست؟

علل خیلی زیادی می تواند باعث بی خوابی شود اما معمولاً افرادی که دچار بی خوابی می شوند یک زمینه ژنتیکی قوی برای بی خوابی دارند برخی از علل بی خوابی عبارتند از:

 • افسردگی
 • اضطراب
 • سکته مغزی
 •  بیماری آلزایمر
 •  بیماری ام اس 
 • آسم
 •  آپنه خواب
 •  مشکلات گوارشی
 •  مشکلات تیروئیدی یائسگی سندروم پاهای بی قرار 
 • سرطان ها 
 • دردهای مزمن مانند کمر درد و گردن درد و درد ناشی از آرتروز

برخی از اثرات منفی بی خوابی

تا حالا شنیده اید که کسی برای شما لاف بزند که فقط به شش ساعت خواب نیاز دارد؟  نگرش قهرمانانه نسبت به بی خوابی می تواند برای سلامتی شما مضر باشد. واقعیت این است که بیشتر افراد به هفت تا نه ساعت خواب نیاز دارند.

خواب ناکافی می تواند باعث عوارض زیر شود:

 • ایجاد خستگی
 • تحریک پذیری
 • خواب آلودگی بیش از حد در طی روز
 • باعث افزایش وزن شده و کاهش وزن را دشوار می کند
 • بی خوابی سیستم ایمنی بدن را ضعیف کنید ، و شما را مستعد بیماری های جسمانی و روانپزشکی می کند
 • باعث افزایش فشار خون می شود
 • بیخوابی و کمبود خواب می تواند خطر ابتلا به دیابت و بیماری های قلبی را افزایش دهد
 •  درد مزمن
 • بیماریهای روانپزشکی از جمله افسردگی و اضطراب را تشدید می کند
 • کاهش تمرکز و توجه
 • افزایش ریسک سرطان
 • افزایش خطر حمله قلبی

بعد از درمان بی خوابی

 

چه داروهایی می توانند باعث بی خوابی شوند؟

برای برخی از افراد ، داروهای خاص و محرک ها ممکن است باعث بی خوابی مزمن شوند. برخی از اینها شامل لیست زیر است:

 • الکل
 • داروهای ضد افسردگی مانند سرترالین یا فلوکستین
 • داروهای مسدود کننده های بتا مانند پروپرانولول
 • قرص کافئین و مواد حاوی این فرآورده
 • بسیاری از داروهای شیمی درمانی
 • بسیاری از داروهای سرماخوردگی و آلرژی حاوی سودوافدرین
 • داروهای ادرار آور
 • داروهای غیرقانونی ، مانند کوکائین و سایر محرک ها
 • نیکوتین مثلا در قرص های ترک سیگار
 • داروهای ملین و محرک

بی خوابی ژنتیکی

بی خوابی رابطه نسبتاً قوی با ژنتیک فرد دارد مثلا اگر دقت کنید میبینید که اغلب افرادی که دچار بی خوابی هستند سابقه مشابه را در پدر و مادر خودشان هم ذکر می کند. یک نوع بسیار نادر از بی خوابی هم وجود دارد که بی خوابی فامیلی کشنده نام دارد که این نوع بسیار به ندرت در کل دنیا دیده می شود و این کاملا ژنتیکی است.

بی خوابی مخصوصاً انواعی که ژنتیک قوی دارند با بیماری های قلبی و همچنین استرس افسردگی و اعتیاد به الکل همراهی دارند.

ژن بی خوابی

یکی از مشکلات ژنتیکی رایج این است که یک نوع بی خوابی داشته باشیم که با دیابت نوع دو هم همراهی داشته باشد،این نوع بی خوابی ممکن است در اثر یک نوع اختلال ژنتیکی روی کروموزوم شماره ۷ ایجاد شود.

بی خوابی سالمندان

بی خوابی در افراد مسن نسبت به افراد جوان رایج تر است‌. یکی از دلایل این موضوع این است که با افزایش سن معمولا خواب منقطع تر می شود و همچنین بیماری های جسمانی مانند مشکلات پروستات دردهای مزمن و سایر مشکلات مشابه باعث به هم خوردن تداوم خواب شبانه می شود.

بهترین درمان بی خوابی در افراد مسن نیز استفاده از از روشهای غیر دارویی است به دلیل اینکه روش های دارویی معمولاً در افراد مسن عوارض جدی تری را ایجاد می کند و همچنین عوارض معمول داروهای درمان بی خوابی در افراد مسن ممکن است حتی تهدید کننده حیات باشد. عواملی مانند سر و صدا و نور می توانند خواب افراد مسن را به شدت مختل کنند.

افراد مسن می توانند با استفاده از تکنیک های زیر خوابشان را بهتر کند و اگر این روش ها جواب نداد بهتر است که از دوره درمانی تخصصی دکتر امیری استفاده کنند.

 • استفاده نکردن از وسایل الکترونیکی مخصوصاً موبایل و تبلت از حدود ۲ ساعت قبل از خواب
 • تاریکی کامل محل خواب و یا استفاده از چشم بند خواب
 • استفاده از صداگیر گوش برای بلاک کردن صداهای اطراف
 • کاهش یا کم کردن غذاهای مملو و شکر و کربوهیدرات های تصفیه شده مانند برنج سفید پاستا سیب زمینی سرخ شده، ذرت و ماکارونی
 • عدم استفاده از فرآورده های حاوی کافئین مانند چای قهوه، نوشابه و شکلات
 • عدم استفاده از غذاهای تند مخصوصاً قبل از خواب
 • محدود کردن میزان مصرف مایعات از یک ساعت قبل از خواب
 • عدم استفاده از الکل مخصوصاً از ۳ تا ۴ ساعت قبل از خواب
 • ورزش روزانه مخصوصاً ورزش های آبی مانند شنا و حتی راه رفتن در آب می تواند به بهبود کیفیت خواب کمک کند.

بی خوابی سرترالین

داروهای ضد افسردگی مانند فلوکستین سرترالین و همچنین بوپروپیون ممکن است باعث اختلال خواب شوند.

همه داروهای ضد افسردگی مهار کننده بازجذب سروتونین ممکن است باعث تشدید سندروم پاهای بی قرار و همچنین باعث کاهش کیفیت و کمیت خواب شوند.

پس اگر افسردگی شما باعث بی خوابی تان شده است شاید استفاده از از این داروها نه تنها کمک کننده نباشد بلکه باعث تشدید بی خوابی شود.

 • آیا بی خوابی باعث مرگ میشود؟

خیر، در کوتاه مدت بی خوابی باعث مرگ نمیشود ولی در بلند مدت ریسک مرگ و میر به دلایل قلبی عروقی و… را افزایش می دهد.


طی درمان بیخوابی چه اتفاقی می افتد؟

شروع درمان بی خوابی

هفته اول شروع درمان سخت ترین مرحله درمان است، اگر هفته اول و دوم را به درستی گذراندید یعنی نصف راه را رفته اید.

هفته اول و دوم
هفته سوم و چهارم

قدم دوم در درمان

کار شما هر هفته ساده تر خواهد شد، از هفته دوم می توانید دوز داروهای خواب آورتان را به مرور کاهش دهید

تثبیت خواب خوب

تا اینجا احتمالا دوران خوب خوابیدن شما شروع شده است ولی اگر هنوز به نتیجه مورد نظرتان نرسیده اید اصلا نگران نباشید، درمان ممکن است بین چند هفته تا چند ماه طول بکشد

هفته پنجم و ششم
هفته ششم به بعد

زندگی سالم با خواب خوب و با کیفیت

در این مرحله، بیش از 80 درصد کیفیت و کمیت خواب شما بهبود یافته است و در صورتی که مراحل جلسات درمانی را ادامه دهید کیفیت خواب شما می تواند به شرایط کاملا ایده آل برسد.

دوره درمان بی خوابی

درمان غیردارویی بیخوابی

 

ترکیبی از موثرترین شیوه های درمان بی خوابی با آموزش مستقیم توسط دکتر مصطفی امیری، متخصص مغز و اعصاب و فلوشیپ اختلالات خواب

چرا این دوره درمانی بیخوابی، حتی از ویزیت حضوری هم میتواند موثرتر باشد؟

من یک متخصص مغز و اعصاب هستم که سالهاست اختلالات خواب را درمان میکنم. من با دانش قبلی خودم می توانستم به راحتی یک دوره درمان بی خوابی را طی چند هفته بطور کامل تهیه کنم اما پا را فراتر از این حرفها گذاشتم و کاری کردم که تا الان کسی انجام نداده است! (احتمالا چون خیلی سخت است!)
به عقیده خودم، کاملترین و متنوع ترین دوره آموزشی درمان بی خوابی در کل دنیا را تهیه کردم و برای این کار بیش از ۱۶ ماه وقت گذاشتم اما به نظرم ارزشش را داشت. برای تهیه این دوره آموزشی، همه منابع موجود در طب نوین و طب مکمل چینی، هندی، ایرانی و هرچه که به ذهنتان برسد را خواندم. بیش از یکصد و پنجاه هزار صفحه کتاب و مقاله خواندم و همه منابع انگلیسی زبان و غیر انگلیسی زبان را گشتم تا بتوانم بهترین درمان های بیخوابی را برای شما پیدا کنم.

در این دوره آموزشی صدها روش متنوع را آموزش داده ام، اما احتمالاً شما نیازی به همه این روش ها نخواهید داشت. پس هر جا که دیدید بهبود پیدا کرده اید می توانید همان جا متوقف شوید و دوره را ادامه ندهید. و البته نکته مهم این است که هیچوقت و تحت هیچ شرایطی ناامید نشوید، تمام مواردی که در این دوره می آموزید نیاز به صبر و حوصله دارد و برخی از تمرین ها نیاز به یک ماه تکرار دارند تا تاثیر آنها شروع شود، همه تمرین ها شبیه هم نیستند بعضی از آن ها خیلی ساده هستند و شما به راحتی با انجام دادن آن می توانید تاثیرش را در همان شب اول حس کنید اما بیشتر تکنیکها اینطور نیستند و نیاز به تکرار و صبر و حوصله و نگرش مثبت دارند.


دارو، راه درمان بی خوابی نیست

شاید فکر کنید که در طب امروزی، درمان همه چیز دارو است. اما حداقل در مورد بی خوابی اصلاً اینطور نیست اتفاقاً برعکس، همه منابع اصلی و رفرنس پزشکی خواب روی این موضوع متفق القول هستند که درمان اصلی بی خوابی استفاده از روشهای غیر دارویی است.

شاید تعجب کنید که چرا تا الان هر جا رفته اید برای شما دارو تجویز شده است. دلیل این موضوع معمولا این است که روش های غیر دارویی گران قیمت و زمانبر و نیازمند همراهی و همکاری تیم درمان و بیمار است و به همین دلیل بسیاری از از پزشکان و پرسنل خدمات درمانی در جهان ترجیح می‌دهند خودشان را راحت کنند و با نوشتن یک دارو به سراغ بیمار بعدی شان بروند. راستش را بخواهید خود من هم گاهی در کلینیک آنقدر خسته هستم که توانایی شروع یک دوره درمان غیر دارویی را برای بیمار جدیدم نداشته باشم و البته همین موضوع هم برای من انگیزه شد که این دوره آموزشی را تهیه کنم تا بتوانم این خلاء درمانی را پر کنم.

اما چرا داروها راه درمان نیستند اگر اینطور نیست که ما الان داروهایی داشته باشیم که بتوانیم حتی اگر خواب آلود نیستیم با خوردن آن ها به راحتی بخوابیم. جواب بله است اما این داروها در بلندمدت متاسفانه نه تنها کمکی به فرد نخواهند کرد که باعث ایجاد مشکلات جدی ناشی از عوارض دارویی خواهند شد و همچنین بعد از مدتی اثر خودشان را از دست خواهند داد و تبدیل به ضد خودشان خواهند شد یعنی کسی که داروهای خواب آور مخصوصاً داروهای گروه بنزودیازپینی و داروهای مشابه مانند زولپیدم را به صورت بلندمدت مصرف کند دچار نوعی بی خوابی خواهد شد که بسیار بدتر و پیچیده تر از از قبل از شروع داروها خواهد بود و درمانش نیز بسیار سخت تر خواهد بود، تازه این در صورتی است که فرد دچار عوارض خیلی جدی داروها نشده باشد و فقط وابستگی دارویی ایجاد شده باشد. اما مشکل جدی تر اینجاست که اغلب افرادی که این داروها را به صورت بلندمدت مصرف می‌کنند بعد از مدتی دیگر بی خوابی ندارند بلکه مجموعه پیچیده و در هم تنیده از مشکلات روانی، جسمانی و بی خوابی مزمن دارند.
درمان کردن فردی که که دچار بی خوابی شده است و دارو مصرف نمی کند مانند نجات دادن فردی است که در عمق دو و نیم متری آب استخر در حال دست و پا زدن است. اما درمان کردن فردی که سالهاست داروهای متعدد بی خوابی را مصرف می‌کند و به انواع مختلف این داروها معتاد شده است مانند نجات دادن فردی است که در عمق ۲۰۰ متری تا آب دریا و در شرایط طوفانی گیر افتاده است. هر دو این افراد قابل نجات دادن هستند اما همانطور که از مثال بالا متوجه شده اید درمان فردی که در میان دارو ها غرق شده است اصلاً کار ساده ای نیست و گاهی توسط یک نفر یا دو نفر قابل انجام نیست و نیازمند یک تیم کامل نجات و یک برنامه‌ریزی بلندمدت است.

بهرحال این دوره طوری تهیه شده است که حتی برای افرادی که بیخوابی 20-30 ساله مزمن و شدید و مقاوم به قویترین داروهای خواب آور نیز دارند، مفید باشد.

 

محتوای دوره

درمان های اصلی
درمان های تکمیلی
تکنیک های درمان بی خوابی ( فوت کوزه گری)
کتاب راز ساعت زیستی (مکمل درمان)

92 دیدگاه دربارهٔ «درمان بی خوابی بدون دارو با 77 روش علمی و قطعی ( جدیدترین درمان بیخوابی 2020)»

 1. Avatar

  من واقعا هرچی تو جلسات گفته شده بود رو انجام دادم. جلسات 2 ، 3 و بازسازی مغزی خیلی خیلی مفید بود و خیلی كمكم كرد. دو هفته است که از قرص های خواب آور استفاده نمی کنم و شبانه حدود هفت ساعت راحت میخوابم.

 2. Avatar

  زندگیم تغییر کرده من نمیدونم چجوری تشکر کنم خیلی خوشحالم که بعد از حوالی 8 سال بی خوابی برای اولین بار دیشب تونستم پشت سرهم 8 ساعت بخوابم و هنوزم موندم چجوری شد

 3. Avatar

  من موندم که بخرم یا نه آخه من همه جور دکتری رفتم همه داروهاروهم خوردم.نمیدونم چکار کنم بچه ها راهنمایی کنین لطفا

 4. Avatar

  من دکتر امیری رو نمیشناخنم و راستش از سر ناچاری و کنجکاوی شد که دوره رو خریدم و اینم بگم که شغلم آرایشگریه و قشنگ 5 سالی هست که خوابم خراب شده.
  بچه ها فقط یه چیز بگم اینه که من دو هفته است شروع کردم تا الان داروهامو نصف کردم و قشنگ خوابم داره بهتر میشه

 5. Avatar

  من قبلا مریض شما بودم دکتر جان دارم الان دارو زولپیدم میخورم میتونم این دوره رو شروع کنم و داروهارو قطع کنم؟

  1. مصطفی امیری
   مصطفی امیری

   داروها رو در ابتدا قطع نکنید و از جلسات سوم به بعد می توانید شروع کنید کم کنید ولی اگر دارو را طولانی مدت و تحت نظر پزشک مصرف کرده اید قبل از قطع داروها، با پزشکتان مشورت کنید

 6. Avatar

  متشکرم متشکرم یه دنیا. این بهترین خرید زندگیم بود
  خارق العاده بود چون من حتی به پایان جلسات نرسیدم ولی بالای 90 درصد خوب شدم.
  خیلی بده که پزشکان دیگه در مورد این درمان به من نگفته بودن حالا نمیدونم اصلا میدونن همچین درمانی هست یا نه ولی همشون دارو میدادن یعنی یکنفرم نگفته بود راه غیردارویی به این خوبی وجود داره

 7. Avatar
  توحید مبارکی

  من امریکا زندگی می کنم و اینجا همین درمان غیردارویی رو برای من تجویز کردن ولی هزینه ش خیلی زیاده حالا میتونم از همین دوره شمت استفاده کنم؟

  1. مصطفی امیری
   مصطفی امیری

   بله این درمان معادل مجموع درمان های غیر دارویی استاندارد است که در کلینیک خواب انجام می شود

 8. Avatar

  دکتر جان قبلا که شما ایران بودید من از رشت میومدم منو ویزیت می کردید و اونموقع بهم گفته بودید که دارید این دوره رو میسازید.الان که دیدمش خیلی خوشحال شدم با شناختی که از شما دارم خیلی به این دوره امیدوارم

  1. مصطفی امیری
   مصطفی امیری

   امیدوارم مفید باشد و خوشحالم که بالاخره این دوره جامع را برای هموطنان عزیزم تهیه کردم.

 9. Avatar

  من الان جلسه سوم رسیدم و خوابم حدود 80 درصد بهتر شده
  باید تا آخر ادامه بدم یا دیگه بقیه شو نمیخواد؟

    1. مصطفی امیری

     روی گزینه خرید دوره کلیک کنید، پس از اتمام مراحل خرید،قفل کل محتوای دوره برای شما باز می شود و میتوانید از دوره استفاده کنید.

 10. Avatar

  سلام آقای دکتر روزتون بخیر
  من حدود ۷ سال هستش ک از زولپیدم برای خواب استفاده میکنم،ولی این اواخر دگ دوتا و سه تا ۱۰میل روم تاثیری نداره و خوابم نمیبره ،بدون تجویز پزشک هم مصرف کردم!و جدیدا احساس میکنم روی ذهنم اثر گذاشته و کم حواس شدم
  الان سوالم اینه،آیا میتونم با همین پکیج قرص هارو ترک کنم یا باید حتما ب پزشک مراجعه کنم؟؟ چون از عوارض قطع شنیدم ک میگن تشنج آوره،نظر شما چیه؟

  1. مصطفی امیری
   مصطفی امیری

   بله ولی با رعایت اصول :

   اگر بصورت آهسته قطع کنید مشکلی نیست (به مرور طی یکماه قطع کنید) به هیچ عنوان در منزل بصورت ناگهانی قطع نکنید.
   مثلا اگر ۴ عدد مصرف می کنید به روش زیر پیش بروید
   یک هفته شبی ۳ عدد
   هفته دوم شبی ۲ عدد
   هفته سوم شبی یک عدد
   هفته چهارم شبی نصف قرص
   هفته پنجم قطع کامل

 11. Avatar

  سلام . ببخشید من حدود ده سال پیش مواد مخدر رو ترک کردم . الان نزدیکه ده ساله پاک هستم ولی بعضی وقتها الکل میخورم . ولی چیزی که تو ذهنم هست بالای ۲۰ سال هست که شبها نمیتونم بخوابم . ساعت ۲ یا ۳ یا ۴ به بعد میخوابم و ….
  آیا این دوره برا منکه ساعت خوابم تنظیم.نیست و …. میتونه مفید باشه و منو به یه زندگی عادی برگردونه ؟

   1. Avatar

    و اگه مفید هست خواهشن اگه میشه یه تخفیف دیگه هم بدید . بخدا مردم وضع خوبی ندارن و ….
    خدا شاهده من خودم چند تا بیماری دارم و توان رفتن به دکتر رفتن ندارم . ممنونم

 12. Avatar

  سلام، جناب امیری چطور می‌شه باهاتون در ارتباط بود؟
  در اینستاگرام براتون پیام گذاشتم ولی ظاهرا به‌اینستاگرام‌تون سر نمی‌زنید.

 13. Avatar

  سلام اقای دکتر برای خواب زود تر از ساعت خواب دارویی را پیشنهاد میکنیین من ترازدون مصرف میکنم ولی تاثیری نداشته

  1. مصطفی امیری

   زالپلون یا راملتئون (اگر در بازار ایران یافت شود)
   اسپری ملاتونین هم ممکن است ولی باید با دوره‌ای متنوع امتحان کنید.

  1. Avatar

   سلام آقای دکتر یک پسر یازده ساله دارم که خوابش شبا خیلی بده ولی هر وقت هم که زود میاد توی جاش بخوابه اصلا خوابش نمی بره و همش استرس میگیره که خوابم نمیاد و فردا مدرسه دارم، به نظرتون چکار کنم

   1. مصطفی امیری

    بهتر است در مرحله اول توسط یک روانشناس کودک و نوجوان و سپس در صورت نیاز توسط فلوشیپ اختلالات خواب ، ویزیت انجام شود.
    درمان غیردارویی احتمالا کفایت می‌کند.

 14. Avatar

  سلام وقت بخیر اقای دکتر واسه افزایش طول خواب شما چه قرصی پیشنهاد میکنین دوکسپین تاثیر نداره دوماه ۲۵رو خوردم طبق دستور پزشک و ترازدونم چند ماهه میخورم ولی ۵ساعت میخوابم طرف صبح خوابم میادا ولی خوابم نمیبره

  1. مصطفی امیری

   هرچقدر اثرات یک دارو یلند مدت تر باشد یعنی خستگی و خواب آلودگی روزانه هم بیشتر است. بهتر است از روش های غیردارویی مانند همین پکیج استفاده کنید

 15. Avatar
  شهاب الدین احمدی

  سلام آقای داکتر امیری من مشکلی بی خوابی دارم من ۱۴ ساله استم ۱۹ هفته میشه شب و روز خوابم نمیگره من یک جای ۸ یا ۷ روز مسافرت رفته بودم شب و روز خوابم میآمد ولی خواب نمی کردم چون آدم ده مسافرت نمیتونه بخوابه از همون خاطر خواب نکردم وقتی خونه رسیدم هر چقد چشمامو بسته کردم هیچ خوابم نبرد قسم میخورم ۱۹ هفته میشه خواب نکردم فقط از طرف صبح ساعت ۵ خوابم میاد خواب میکنم ۲۰ دقیقه یا ۳۰ دقیقه خواب میکنم پس خیلی زود از خواب بیدار میشم نمیدونم چرا بعد ساعت ۷ مدرسه میرم سرم خلی درد میگره خیلی خسته میشم میدونی قسم میخورم ساعت ۹ یا ۸ شب چشمامو می بندم ساعت ۷ هفت پدرم میگم بیا برو مدرسه هنوزم خوابم نبرده نمیدونم چرا وقتی پدرم خواهرم برادرم خواب میکنه خیلی دلم تنگ میشه بعد گریم میگره قسم میخورم سه چهار بار رفتم داکتر گولی خواب آور داد فایده نکرد نمیدونم چرا خواهش میکنم آموزش درمان بی خوابی را بهم یاد بتی قسم میخورم هر چقد پول بیخایی بهت روان میکنم من فعلا در کشور یونان استم اسم واتساپ تو بفرست باهم حرف بزنیم اگر تو آموزش بی خوابی را یاد بتی اگر از بی خوابی برای همیشه خلاص شودم قسم میخورم هر چقد پول بیخایی بهت روان میکنم دروغ نمیگم اگر پول میخایی به خدا روان میکنم آقای داکتر صاحب امیری

 16. Avatar

  سلام اسم من پونه هست، خیلی ممنون که به این درد توجه کردین آقای دکتر من ۳۴ سالمه از ۱۵ سالگی مشکل داشتم وبه خانواده هر چی گفتم توجه نکردن سر خود رفتم قرص خواب خریدم و چون زیر نظر پزشک نبود تعداد قرص ها افزایش پیدا کرد تا جایی که یک جعبه اگزازپام ۱۰ برای یک روزم بود و مدتی بعد به کدئین رو آوردم با هم میخوردم و جایی رسیدم که دیدم معتاد هستم و شروع به مصرف شیشه کردم همسرم سر قرص داشت طلاق میداد مجبور شدم ترک کنم ۱ سال شده اما شیشه رو نه من به خاطر نداشتن اطلاعات کافی خانوادم الان واقعا از خودم بدم میتونم بدونم فردا بچم منو باور میکنه یا نه خوشحالم که شما جلوی پونه های بعدی رو گرفتین مرسی که هستین.

 17. Avatar

  سلام وقت بخیر
  مادرم حدود ۹ ماه هست که سکته ی مغزی کرده و سمت چپ بدنشون از کار افتاده در طول شبانه روز شاید روی هم ۳ ساعت نخوابه
  شبها هم خواب نمیره و همه کلافه شدن ایا راه کاری هم برای بی خوابی بیماران سکته ی مغزی دارید؟

 18. Avatar

  سلام آقای دکتر من یک مادر هستم که فرزند ۱۵ماهه دارم و نیاز هست شبها چندین مرتبه از خواب بیدار بشم،آبا با وجود بچه میتوانم از این پکیج استفاده کنم؟

 19. Avatar

  سلام دکتر جان من بی خواب نیستم ولی تا سر میزارم روبالش و خوابم میبره فیلمها تاصبح شروع میشه از قدیم جدید بی معنی (کابوس خیلی کمتر) و خلاصه وقایع روزانه .روانشناسهای زیادی رفتم قرص های زیادی (زلفت.بوسپیرون .آلپرازولام .زولپیدوم و … )همه رو امتحان کردم بی نتیجه بود الان مدتیه(چند ماهه) که شبها قبل از خواب نصف کلونازپام یک میل میخورم که خیلی کم کرده خواب دیدنمو ولی احساس میکنم حافظم ضعیف شده یه مدت کنار گذاشتم ولی دوباره خواب دیدنم زیاد شد مجبور شدم دوباره شروع کنم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید .البته اینو هم بگم در کل هنگام آزمون یا مصاحبه و این جور کارها اضطراب و استرس دارم .

  1. مصطفی امیری

   احتمالا مشکل از ارتباط اینترنتی شماست (ممکن است در آنزمان دسترسی شما به اینترنت ضعیف بوده) مجددا امتحان کنید و اگر همچنان مشکل پابرجاست با پشتیبانی سایت مطرح بفرمایید تا مشکل را رفع کنند.

 20. Avatar

  سلام آقای دکتر خسته نباشید.من یه سوال داشتم .یکی از آشناها ما بی خوابی شدیدی داره و شب تا صبح بیداره یعنی اصلا خوابش نمی بره چکار کنه

  1. مصطفی امیری
   مصطفی امیری

   ویدئو دوره را ببینید، اگر طیق توضیحات داخل ویدئو معرفی، این دوره برای شما مناسب است که میتوانید از همین دوره استفاده نمایید و در غیر اینصورت با کلینیک خواب جهت مراجعه حضوری نوبت بگیرید

 21. Avatar

  سلام خوبین آقای دکتر.من یه سوال پرسیدم ولی جواب ندادیم.آیا پکیج دوره برای ایشون کارآیی میتونه داشته باشه؟بی خوابیشون شدیده.

 22. Avatar

  سلام وقت به خیر من می خواستم که این بسته رو خریداری بکنم اما سوالم نهوه ارسال فایل هاتون هست، ایمیل میکنید یا باید از سایت استفاده کنم و این که آیا امکان استفاده از چند دستگاه مختلف هست؟

  1. مصطفی امیری
   مصطفی امیری

   بعد از خرید دوره، دسترسی شما به فایل ها باز می شود و میتوانید از طریق گوشی موبایل تان یا لب تاب تان با یوزر و پسورد به فابل ها دسترسی داشته باشید. بله می توانید با چند دستگاه مختلف استفاده کنید

 23. Avatar

  سلام اقای دکتر اقای خواب دوفاز مضره من. یکم خوابم خوب نیس من ساعت ۹شب میخوابم ۱بلند میشم تا ساعت ۴درس میخونم بعد میخوابم ایا خوابمو دوفاز کنم درس بخونم مضره

  1. مصطفی امیری
   مصطفی امیری

   خواب چندفازی را بطور کلی توصیه نمی کنم ولی در درصد اندکی از افراد (کمتر از ۵ درصد افراد جامعه) ، این نوع خوابیدن سالم محسوب میشود.

 24. Avatar
  مهدی الهایی راد

  سلام دکتر این دوره به چه صورت است الان میخوام پول واریز کنم ولی قبلش میخوام بدونم که چجوریه واز چه برنامه این دوره دریافت میکنم الان مدتیه که بی خوابی دارم و واقعا نیاز دارم خواب آرامی داشته باشم

  1. مصطفی امیری
   مصطفی امیری

   سلام، توضیحات مربوط به محتوای این دوره در فایل ویدیویی و همچنین سرفصل های دروس در همین صفحه معرفی دوره موجود است. همچنین، وقتی که این دوره را تهیه کنید، دوره آموزشی به طور مرتب آپدیت می شود و محتوای دوره هر ماه با پیشرفت علم پزشکی، به روز می شود.

 25. Avatar
  مهدی الهایی راد

  عذر می خوام دکتر الان یه دو ماهه که بی خواب شدم و الان یه هفته که قرص الپروزلام را ترک کردم و در شب کلاً بزور میخوابم به نظرت با تهیه این دوره درمان میشوم مهدی ۲۰ ساله خوزستان

 26. Avatar
  مهدی الهایی راد

  کلاً دکتر هفته که قرص رو ترک کردم احساس میکنم بی خوابم و یا نمی تونم بخوابم مثل اینکه وسواس خواب شدم واقعاً این دوره درمانم میکنه یا به قرص برگردم

  1. مصطفی امیری
   مصطفی امیری

   داروهای خواب آور برای دوره های کوتاه زیر یک ماه مناسب اند، در بلند مدت، درمان های غیردارویی موثرترند.

 27. Avatar

  اولش فک کردم از این دوره الکیاست که مدرسش چون خودش دو شب خوابیده بعد حس کرده دیگه فوق تخصص خواب شده و یه چرت و پرتایی آموزش میده ولی آفرین واقعا فکرشم نمی کردم واقعا یه فوق تخصص خواب بیاد همچین دوره ای بسازه عالیه. من نروژ زندگی می کنم و یه بی خوابی وحشتناک از قدیما دارم که از وقتی مهاجرت کردم صد برابر بدتر شده و اینجا هیچ دکتری نتونسته بود بی خوابی منو حتی بفهمه و یه قرصایی میدادن که شبا نمیخوابیدم روزا هم گیج بودم ولی این دوره تا الان که 4 روز گذشته خیلی خوب پیش رفتم راضیم ولی بازم روزای بعدی کامنت میزارم از وضعیتم

 28. Avatar

  از اواسط 32 سالگی با تشخیص سرطان بی خوابی من شروع شده بود، این دوره مخصوصا قسمت تکنیک هاش ایده های درمانی خوبی به من داده و امیدوارم بتونم خوابم رو باهاش تقویت کنم. محتوا خیلی ساده توضیح داده شده و قابل فهم بود.

 29. Avatar
  نسرین رهنما

  سلام من برای دوره هزینه کرده ام ولی دوره از دسترسم خارج شده لطفا پیگیری فرمایید. ممنون
  نسرین رهنما

  1. مصطفی امیری
   مصطفی امیری

   سلام
   اصلا نگران نباشید
   دوره ها پس از خرید از دسترس خارج نمی‌شوند مگر اینکه با اکانت تان لاگین نشده باشید (با همان یوزر پسوردی که دوره را خریداری کرده اید) مجددا امتحان کنید و حتما باید با همان اکانت لاگین کنید و بازهم اگر نتوانستید وارد شوید یا مشکل دیگری بود لطفا فردا صبح با پشتیبانی سایت تماس بگیرید.

 30. Avatar

  خب بچه ها از سایت به من زنگ زدن گفتن اگر راضی یا ناراضی هستم بیام نظرمو بنویسم منم گفتم چشم پس بریم سراغ تجربه سه هفته ای من از این دوره:
  دوره کاملا دقیق تنظیم شده بود و آموزنده بود و راستش اینقدر محتوا داره که هنوز تمومش نکردم ولی عاااااالیه.
  چرا حالا خوبه؟ چون ساده و آسان توضیح داده با راهنمایی و استراتژی های عملی از رژیم غذایی گرفته تا تنظیم تولید هورمون های مغز گرفته تا تمرینات مراقبه و ذهن آگاهی رو توش داره. من کاملا متوجه بهبود کیفیت خوابم شدم تا الان شاید 70 درصد اوکی شدم
  اگر بخوام یه نکته منفی بگم اینه که بعضی درسها محتواش بیشتر متنیه ولی من ترجیح می دادم همش ویدئو بود البته بازم چون محتوای متنی و صوتی و ویدئو زیاد داره راضی ام از خریدم و بنظرم این دوره اگه یک میلیون هم قیمت میخورد ارزششو داشت ولی با این قیمت الان که سود بود برای من

 31. Avatar

  سلام اقای دکتر من اوایل خوابم پاهام تکان میخورد و رفتم متخصص مغز و اعثاب داروی پنوپرانولول بهم دادن و من صرفا دو عدد خوردم و قطعش کردو چون از اون روز به بعد انگشتام و بازوهام و حتی سرم شروع تکان خوردن کردن و دیگه شبها تا صبح یکساعت به یکساعت تکان میخورند و منو از خواب بیدار میکنند. الان روز چهارم است . ایا اثر دارو خواهد رفت یا تبدیل به مزمن میشن؟ پکیج شما رو بخرم؟

  1. مصطفی امیری
   مصطفی امیری

   آیا به متخصص مغز و اعصاب مراجعه کرده اید یا به جراح مغز؟ شما حتما باید به نورولوژیست (متخصص مغز و اعصاب) مراجعه کنید.
   پکیج پیش روی شما در مورد درمان بی خوابی است و به نظرم برای شما مفید نیست مگر اینکه بعد از درمان پاهای بیقرار ( احتمالی) همچنان دچار بی خوابی باشید.
   بهتر است در این مرحله با یک نورولوژیست ویزیت حضوری داشته باشید

 32. Avatar

  سلام اقای دکتر خیلی وقته منتظرم تا مطالب خواب منقطع یا بیدار زود تر از زمان خواب را بیشتر کنین واقعا تو عذابم خیلم دکتر رفتم

  1. مصطفی امیری
   مصطفی امیری

   با سلام و احترام
   بله، در آپدیت بعدی دوره، این قسمت بازهم کاملتر میشود و چندین مرحله دیگر هم اضافه میشود.

 33. Avatar

  اقای داکتر صاحب پیام های همه رو جواب میتی پیام های مراهم کو جواب بدی اقای داکتر صاحب بخدا قسم 24 ساعت بیدارم 8 ماه میشه 24 ساعت بیدارم ایا این درمان غیر داروی برای من فایده دارد یا که نه لصفان برای من بگو الان چکار کنم من فعلان در کشور المان زنگی میکنم

  1. مصطفی امیری
   مصطفی امیری

   سلام
   همانطور که در اینستاگرام نیز پاسخ دادم، با توجه به سن و شرایط شما بهتر است که والدین شما در این مورد تصمیم بگیرند. توضیحات دوره در ویدئو معرفی آمده است.

 34. Avatar

  سلام.جناب من شدیدا بیمارم. خلاصه میاستنی دارم. و بدون خوابی عمیق که بی خوابی و بیماریم باهم روده هامم از کار انداختن. هیچ دارویی هم موثر نبوده. و دیگر آهی در بساط ندارم.
  چون نمیتوانم کار کنم..فلذا میشود یک بسته رایگان بمن احسان کنید؟ رک و خلاصه عرض کردم.سپاس

  1. مصطفی امیری
   مصطفی امیری

   سلام
   لطفا مدارک مربوط به بیماری زمینه ای و مدارک تایید کننده مشکلات مورد اشاره را به ایمیل زیر ارسال بفرمایید، در صورت تایید توسط همکاران وب سایت، دوره در اختیار شما قرار خواهد گرفت.
   با آرزوی سلامتی برای شما هموطن عزیز
   [email protected]

 35. Avatar

  سلام آقای دکتر
  من ۳۱ سالمه و مشکل بیخوابی دارم و حدود دو سال هست دوز پایینی از زولپیدم مصرف میکنم یعنی ۵ یا ۱۰ و بدون این قرص اصلا خوابم نمیبره
  اما…دلیل بیخوابیم رو میدونم و اون ترس از تنهایی و تاریکی هست.یعنی اگر یک مرد کنارم بود خوابم میبرد.چون تا حدود ۲۰ سالگی عادت داشتم کنار پدرم بخوابم بعد جای خوابم رو جدا کردم و بعد از چند سال پدرم فوت کرد…
  ایا این دوره میتونه کمکم کنه؟

  1. مصطفی امیری
   مصطفی امیری

   بله
   اما حتما باید بصورت تدریجی زولپیدم رو قطع کنید ( اول نصف کنید بعد از دو هفته قطع کنید) و برای مدت کوتاهی پس از قطع زولپیدم از ملاتونین به عنوان مکمل جایگزین استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا همیشه بصورت آنلاین در دسترس است، لطفا کپی نکنید
اسکرول به بالا