دوره درمان بی خوابی

درمان بی خوابی بدون دارو در خانه با ۷۷ روش قطعی ( جدیدترین درمان بی خوابی ۲۰۲۰)

وضعیت فعلی
ثبت‌نام نشده
قیمت
295 هزار تومان
دوره
اطلاعات تکمیلی
FavoriteLoadingبه لیست علاقمندی اضافه کن

بهترین و جدیدترین درمان بی خوابی توسط فلوشیپ اختلالات خواب - نسخه ۲۰۲۱ (۱۳۹۹) درمان قطعی خانگی بی خوابی

جدیدترین درمان بی خوابی
دوره بی خوابی بطور دائمی توسط دکتر امیری بازنویسی می شود و تکنیکهای جدید به این دوره اضافه می شود. شما با تهیه این دوره تا آخر عمر به بهترین و جدیدترین درمان های بی خوابی دسترسی دارید.

 

معجزه جدیدترین درمان بی خوابی چیست؟

اگر برای درمان بی خوابی منتظر معجزه هستید، شاید واقعا حق داشته باشید چون احتمالا تا این لحظه نمی دانستید بی خوابی قابل درمان است و هیچکس هم مشکل شما را درک نمی کند.

بهترین درمان بی خوابی

این دوره توسط دکتر مصطفی امیری متخصص مغز و اعصاب و فلوشیپ اختلالات خواب  (دارای بیش از ۱۰ سال سابقه درمان اختلالات مغز و اعصاب و خواب در ایران و اروپا) تهیه شده است.

این دوره جامع ترین و علمی ترین دوره درمان غیردارویی بی خوابی به زبان فارسی است.

بخش هایی از محتویات دقیقا مشابه همین دوره در کلیه مراکز پزشکی معتبر دنیا نیز برای درمان اختلالات خواب استفاده می شود. مثلا در همه مراکز درمانی لیست زیر که بهترین مراکز درمانی آمریکاست، از همین درمان برای بی خوابی مزمن استفاده می شود:

Mayo Clinic, Rochester,

Cleveland Clinic

Johns Hopkins Hospital

Massachusetts General Hospital

University of Michigan Hospitals-Michigan Medicine

UCSF Medical Center

UCLA Medical Center

  این دوره شامل دهها فایل صوتی، دهها صفحه متن و فایل های ویدئویی است. این دوره بصورت کامل توسط دکتر مصطفی امیری متخصص مغز و اعصاب و فلوشیپ اختلالات خواب از اسپانیا ایجاد شده است.

دکتر مصطفی امیری بیش از ۱۰ سال است که در زمینه اختلالات خواب و مغز و اعصاب در ایران فعالیت می کند و تابحال بیش از هفت هزار نفر از هموطنان عزیز با مشکلات خواب، نزد ایشان درمان شده اند. ایشان در حال حاضر در ایران ویزیت نمی کنند و تنها راه استفاده از مهارت ایشان، دوره حاضر است که حاصل تلاش همه اعضای تیم تخصصی درمان اختلالات خواب جایروس کلینیک است.

این دوره بصورت مرحله به مرحله است و در هریک از مراحل بخشی از تکنیک ها آموزش داده می شوند.

"خوشبختی یعنی خواب کافی. فقط همین ، دیگر هیچ"

رابرت ا. هاین لاین

دوره درمان خانگی بی خوابی (در منزل)

 

به دنیای تجربه خواب عمیق و رفرش کننده خوش آمدید!

 شیوه های آموزش داده شده در این دوره، پیشرفت بزرگی در زندگی و خواب شما ایجاد خواهد کرد. 

 اگر از بی خوابی یا اختلال در خواب خود رنج می برید ، من این دوره را برای شما آماده کرده ام!  این دوره خواب شما را طولانی تر و با کیفیت تر خواهد کرد. 

 هر انسانی توانایی خواب عمیق و طولانی مدت دارد.  اگر دچار بی خوابی مزمن هستید،من می خواهم چرخه خواب شما را دوباره برقرار کنیم تا شما واقعاً از توانایی ذاتی تان بطور طبیعی لذت ببرید.

 برای برخی افراد مبتلا به بی خوابی، شروع خواب دشوار است ، برخی دیگر در طول شب بیدار می شوند و برخی هم صبح خیلی زود بیدار می شوند.  بعضی از افراد ترکیبی از همه این مشکلات را دارند و بعضی از افراد هر چقدر زیاد بخوابند بازهم هیچ وقت از خواب همراه با احساس آرامش واقعی لذت نمی برند(منبع).

 همه حالات بالا در این دوره پوشش داده خواهد شد .

درمانهای خانگی بی خوابی

من در طول سال های طبابت با مراجعان زیادی کارکرده ام و به آنها کمک کرده ام تا خوابشان را تغییر دهند و تحقیقات در مورد تکنیک های من نشان می دهد که این تکنیک ها در بیش از ۹۶ درصد اوقات و روی بیشتر افراد موثرند.

ایجاد یک خواب منظم و خوب نتیجه تغییر بسیاری از فرآیندهای کوچک است که وقتی همه به هم اضافه میشوند یک خواب بی نقص و عمیق را شکل می دهند. 

 خواب یک تجربه ساده است که توسط انبوهی از عوامل پیچیده ایجاد می شود. 

من  این دوره را با تغییر عادت های ساده و بهبود بهداشت خواب شما شروع کرده ام و  سپس برخی از تکنیک های روانشناختی قدرتمند را آموزش داده ام که می توانید برای خواب بهتر و خوابیدن بیشتر و عمیق تر از آنها استفاده کنید.

اگر الان قادر به خواب خوب نیستید تقصیر شما نیست! خواب بد و بی خوابی مشکل در برنامه نویسی مغز شماست.  ذهن شما مانند یک کامپیوتر است و هنگامی که یاد می گیرید کاری انجام دهید آن را به عنوان یک برنامه در ذهن ناخودآگاه خود ذخیره می کنید.  این همان عادت است.  بنابراین عدم توانایی در خواب شبانه می تواند محصول برخی از عادت های بد مربوط به خواب شبانه شما باشد.

انواع بی خوابی

انواع بی خوابی

طبق طبقه بندی بین المللی اختلالات خواب ، بی خوابی  به زیرگروه های زیر طبقه بندی می شود(منبع):

 • بی خوابی حاد(معمولا به دنبال یک تغییر و یا استرس تازه و گذرا)
 • بی خوابی روانشناختی
 • بی خوابی متناقض
 • بی خوابی ایدیوپاتیک (علتش نامشخص است)
 • بی خوابی به دلیل اختلالات روانپزشکی
 • بی خوابی به دلیل بهداشت نامناسب خواب
 • بی خوابی رفتاری دوران کودکی
 • بی خوابی ناشی از دارو یا مواد مخدر
 • بی خوابی به دلیل بیماری های طبی
 • بی خوابی ناشی از شرایط غیر فیزیولوژیک‌ و شناخته نشده

 البته روشهای مختلفی برای طبقه بندی مشکلات خواب دارند. اما من در این دوره سعی کرده ام که تمام انواع بی خوابی را تا حد امکان پوشش دهم.

بی خوابی گذرا ، یا حاد

 بی خوابی گذرا ، یا حاد ، یک مشکل خواب کوتاه مدت و کاملاً رایج است و معمولاً در زمان های پراسترس مانند از دست دادن عزیزی ، کوچ به شهر جدید ، تغییر شغل یا پایان رابطه ای مهم رخ می دهد(منبع). 

 حتی موارد به ظاهر شادی آور ، مانند برنامه ریزی برای عروسی ، فارغ التحصیلی از دانشگاه یا فرستادن فرزندتان به روز اول مدرسه ، می تواند باعث استرس شود و منجر به بی خوابی شود.

 بی خوابی گذرا همچنین می تواند ناشی از بیماری های کوتاه مدت باشد.

  اختلال در برنامه خواب طبیعی به دلیل پروازهای بی قاره ای یا کارهای با شیفت های چرخشی همچنین می توانند باعث اختلال خواب حاد شوند.

  عوامل محیطی ، مانند نور ، صدا یا تغییرات دما ؛  برخی از داروها ، به ویژه داروهایی که برای سرماخوردگی ، آلرژی ، آسم و فشار خون بالا استفاده می شوند، و ناراحتی یا درد جسمی یا عاطفی موقتی، نیز می توانند باعث بی خوابی حاد شوند(منبع).  

در بیشتر موارد بی خوابی گذرا ، علائم طی چند روز یا چند هفته برطرف می شوند و باعث بی خوابی طولانی مدت نمی شوند. 

  این دوره فقط برای کسانی که بی خوابی طولانی مدت یا مزمن دارند نیست.  در صورت داشتن بی خوابی گذرا، این دوره می تواند به شما در تجربه خواب بهتر کمک کند و از تبدیل بی خوابی کوتاه مدت به یک مشکل مزمن و طولانی مدت جلوگیری می کند.

دوره درمان بی خوابی برای چه کسانی مناسب است؟

درمان تخصصی بی خوابی

این دوره طوری طراحی شده که برای همه افراد با هر سطحی از سواد مناسب باشد ولی گروههای زیر از این دوره سود بیشتری می برند:

 • همه افرادی که از بی خوابی مزمن رنج می برند حتی اگر همزمان تحت درمان دارویی باشند
 • پزشکان، روانشناسان و روانپزشکانی که در زمینه بی خوابی کار می کنند و تمایل دارند دانش شان را در این زمینه بالا ببرند
 • افرادی که بیخوابی ندارند ولی میخواهند کیفیت و عمق خواب شبانه شان را بهبود ببخشند

مروری بر سرفصل های درمان بی خوابی در منزل

در ادامه بصورت کلی به برخی شیوه های آموزش داده شده در این دوره می پردازیم تا بیشتر با محتوای آموزش داده شده در این دوره آشنا شوید و بتوانید تصمیم بهتری در مورد تهیه این دوره آموزشی بگیرید:


بخش اول دوره درمان بیخوابی: کلیات و مقدمات

در بخش نخستین به مواردی مانند ساعت زیستی بدن، بهداشت خواب، خود پدیده خواب و مراحل خواب پرداخته ایم. این بخش سنگ بنای دانش شما در مورد خواب را می سازد و با دید بهتری میتوانید درمان های پیشرفته تر در مراحل بعدی را دنبال کنید.

برخی از نکات مهمتر و کلیات بهداشت خواب در ادامه آمده است:

بهداشت خواب: بایدها و نبایدها

 • هر هفته به یک برنامه منظم خواب (همان زمان خواب و بیدار شدن) پایبند باشید.
 • در بیشتر روزهای هفته حداقل ۳۰ دقیقه در روز ورزش کنید. ورزش شدید را به صبح یا بعد از ظهر محدود کنید. ورزش های آرامش بخش تر ، مانند یوگا برای کمک به خوابیدن ، می تواند قبل از خواب انجام شود.
 • در طول روز مقدار زیادی در معرض نور طبیعی باشید. صبح روز اول پرده های اتاق خود را باز کنید و در طول روز بیرون بروید.
 • یک برنامه منظم و آرام هنگام و قبل از خواب تنظیم کنید.
 • قبل از خواب حمام یا دوش آب گرم بگیرید.
 • قبل از خواب تمرینات ریلکسیشن انجام دهید ، از جمله تنفس آگاهانه و آرامش عضلانی پیش رونده.
 • محیط خواب شما دلپذیر و آرام داشته باشید. تختخواب شما باید راحت باشد و اتاق شما نباید خیلی گرم ، خیلی سرد یا خیلی روشن باشد. در صورت لزوم از صداگیر گوش و ماسک چشم بند استفاده کنید و اطمینان حاصل کنید که بالش شما راحت است.
 • خواب خود را فقط با خواب و رابطه جنسی مرتبط کنید. در رختخوابتان کار نکنید ، غذا نخورید یا تلویزیون تماشا نکنید.
 • ساعت خود را به طرف دیگر بچرخانید تا نتوانید زمان را ببینید.
 • نوتیفیکیشن مربوط به پیامک ها و ایمیل های تلفن همراه خود را خاموش کنید.
 • یک “دفترچه یادداشت نگرانی” داشته باشید. اگر در حالی که می خواهید به خواب بروید چیزی در ذهن شما است ، آن را روی یک تکه کاغذ بنویسید تا بتوانید روز بعد دوباره آن را مرور کنید.
 • از ظهر به بعد فرآورده های حاوی کافئین مصرف نکنید مانند: قهوه ، چای ، چای سرد ، نوشیدنی های انرژی زا و نوشابه
 • سایر محرکها را نیز نزدیک به زمان خواب مصرف نکنید ، از جمله شکلات ، نیکوتین و داروهای خاص.
 • نزدیک به زمان خواب وعده غذایی سنگین نخورید.
 • قبل از خواب تلویزیون تماشا نکنید ، از رایانه استفاده نکنید و مدت طولانی را روی دستگاه تلفن همراه نگذرانید. این فعالیت ها مغز را تحریک می کند و شروع خواب  را دشوار می کند.
 • در طول روز چرت نزنید. خوابیدن در طی روز  می تواند الگوی خواب / بیداری طبیعی شما را مختل کند.

بهداشت خواب گاهی به تنهایی برای بهتر خوابیدن کافی است. اما رعایت نظم و انضباط شخصی در اصول بهداشت خواب ممکن است در شروع کار برای شما سخت باشد.

اگر رعایت بهداشت خواب برای شما کفایت نمی کند بهتر است سراغ مراحل پیشرفته تر بروید و دوره درمان بی خوابی بدون دارو را شروع کنید.

بخش دوم دوره درمان: مغز و شناخت

بیخوابی و مغز

در این بخش مهمترین و اصلی ترین درمان های بی خوابی گنجانده شده اند. درمان هایی که مغز شما را طوری تغییر خواهند داد که بتوانید خواب سنگین و عمیق را تجربه کنید. درمان های موجود در این بخش همان درمان های استانداردی است که از مایوکلینیک آمریکا تا کلینیک های خواب در چین، همگی از این مدل درمانی استفاده می کنند.

درمان هایی که به شما کمک می کنند بدون استفاده از دارو، ترشح ملاتونین در هنگام خواب را به اوج برسانید و درمان هایی که سبب می شود نگرش و تجربه شما از خواب شبانه تان تغییر کند و طی روز احساس بهتری داشته باشید.

بخش سوم درمان: درمان های تکمیلی بیخوابی

این قسمت را هیچ جایی حتی در کلینیک های خواب نیز تجربه نخواهید کرد، این بخش شامل دهها تکنیک تکمیلی برای خواب بهتر است که هریک ممکن است فقط درصد اندکی به شما کمک کنند اما مجموع و ترکیب این تکنیک هاست که میزان موفقیت درمان بی خوابی را به بیش از ۹۰ درصد خواهد رساند. حتی در مورد افرادی که بیخوابی شان ۲۰-۳۰ ساله شده است، بازهم درمان های تکمیلی ممکن است بسیار کمک کننده باشند.

چرا این دوره؟
پزشک درمانگر و مدرس این دوره جزو معدود افراد دارای فلوشیپ خواب در ایران است
در پایان دوره چه اتفاقی می افتد؟
شما به پایان دوره نمی رسید! بی خوابی شما در همان جلسات اول از بین می رود
چرا این درمان رو انتخاب کنید؟
این دقیقا همان درمانی است که در بهترین کلینیک های خواب آمریکا و اروپا دریافت می کنید
چرا این دوره را باید همین امروز بخرید؟
به دلیل تخفیف ۹۰ درصدی ویژه و کوتاه مدت
قبل
بعد

"همیشه یک خنده خوب و یک خواب طولانی بهترین درمان است"

ضرب المثل ایرلندی

 دوره درمان بی خوابی چقدر ارزش دارد؟ و معادل چیست؟ 

 •  این دوره بصورت حضوری حدود ۶.۵ میلیون تومان در ایران و چیزی حدود ۲-۳ هزار دلار در آمریکای شمالی و اروپا ارزش مادی دارد. البته این دوره با همین کیفیت، در لحظه نگارش این مطلب در هیچ جای ایران حتی بصورت حضوری نیز قابل دسترسی نیست.
 • این دوره درمان بی خوابی، از لحاظ میزان محتوای دوره و کیفیت علمی محتوا و آموزش های ارائه شده، معادل حدود ۲۵ جلسه مراجعه حضوری به پزشک و درمانگر اختلالات خواب است.
 • برای کسی که سالهاست بی خوابی دارد و روش های مختلفی را هم امتحان کرده و جواب کافی نگرفته، این دوره غیر قابل قیمت گذاری است و اگر زمان و کیفیت زندگی را واحد پولی فرض کنیم، این دوره بیش از میلیاردها تومان ارزش مادی دارد

پس چرا قیمت دوره شما اینقدر کم است؟

 • به دلیل شرایط خاص اقتصادی کنونی و فشارهای همه جانبه به مردم ایران، قیمت این دوره را با نظر دکتر امیری از پنج میلیون و نهصد هزار تومان به دویست و نود هزار تومان کاهش داده ایم، البته با بهبود اوضاع اقتصادی مردم عزیز کشور زیبای ایران طبیعتا هزینه دوره واقعی تر و به هزینه جهانی نزدیک تر خواهد شد.

سوال و جواب های رایج در مورد درمان بی خوابی (برای دیدن جوابها روی + کلیک کنید)

به عنوان کسی که بیش از ۱۰ سال به عنوان متخصص مغز و اعصاب و همچنین فلوشیپ اختلالات خواب در ایران و خارج از ایران طبابت کرده ام به شما اطمینان می دهم که این دوره دهها برابر قیمتی که گذاشته شده ارزش دارد.

فقط یک ویزیت ساده آنلاین با یک فلوشیپ خواب در اغلب کشورهای دنیا چیزی حدود ۳۰۰-۵۰۰ دلار برای شما هزینه دارد و این دوره به اندازه ۲۰ ویزیت حضوری ارزش دارد و حاوی اطلاعاتی است که در هیچ ویزیت حضوری و آنلاینی به دست نخواهید آورد.

درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

اما این شمایید که باید انتخاب کنید، اگر درمان غیر دارویی را شروع نکنید و سراغ مصرف داروهای خواب آور بروید، با احتمال بسیار زیاد، دو یا سه سال دیگر مجددا به نقطه کنونی خواهید رسید ولی بعد از تلف کردن چند سال از عمرتان و خرج کردن صدها برابر برای داروهای خواب آور و درمان عوارض این داروها…

عمرتان را تلف نکنید

من این دوره رو میخوام ولی نمیخوام بابت دوره هزینه کنم، چه کنم؟ جمع کردن

 

پس از یک هفته از شروع این درمان معمولا:

 1. مدت زمان لازم برای شروع خواب ۵۲٪ کاهش می یابد
 2. میزان کلی بیداری شبانه حدود ۴۴٪  کاهش می یابد
 3. کیفیت خواب شبانه حدود ۱۹٪ بهتر می شود

پس از حدود ۸ هفته چه اتفاقی می افتد؟

 1. در عرض نیم ساعت و یا کمتر خوابتان می برد
 2. در طی شب کمتر از ۲۰ دقیقه بیدار می شوید
 3. میانگین خواب مفید شبانه شما به هر شب ۶ ساعت و ۱۱ دقیقه می رسد
 4. راندمان خواب شما به ۸۹٪ می رسد
این روش روی بقیه چقدر موثر بوده؟ جمع کردن

بله درمان بی خوابی در چند دقیقه ممکن است! آن هم با داروی بیهوش کننده! اینکه با ترکیب لیمو و عرق نعناع و مواد دیگر ترکیبی جادویی وخانگی بتوانید بی خوابی چندین ماهه یا چندین ساله تان را درمان کنید، تصور واهی بیش نیست. وقتتان را تلف نکنید.

درمان بی خوابی در چند دقیقه ممکن است؟ جمع کردن

خلاصه اثرات داروهای خواب آور

داروهای درمان بی خوابی

 قرصهای خواب آور قرار است با مکانیسم های زیر روی بی خوابی مؤثر باشند (منبع):

۱- مدت زمان خواب را افزایش دهند.
۲. شروع خواب را سرعت ببخشند
۳. عملکرد روز بعد را بهتر کنند

اما حقیقت غم انگیز این است که هیچ دارویی در هر سه مورد بالا موفق نمی شود. بیشتر داروها فقط با یک روش مؤثر هستند.

علاوه بر این ، قرصهای خواب آور معمولا یک یا چند اثر ناخواسته زیر را نیز دارا هستند:

• مدت زمان شروع خواب را به مقدار ناچیز کاهش می دهد

• مدت زمان کلی خواب را افزایش نمی دهد

• اگر دارو مصرف نکنید نمی توانید مثل گذشته بخوابید.

• داروها عملکرد روز بعد شما را بهبود نمی بخشد

• معمولا بسیار اعتیاد آور هستند

• طی روز اثرات خواب آلودگی داروها ادامه دارد

• احتمال ابتلا به بیماری جدی مانند سرطان و بیماری های قلبی را افزایش می دهند

• میتوانند باعث افسردگی و اضطراب شوند

• احتمال مرگ را تا حدود ۲۵٪ افزایش می دهد

• در بلند مدت باعث تشدید بی خوابی می شود

درمان بی خوابی مزمن طولانی مدت با قرص خواب آور تا حدودی شبیه درمان افسردگی با کوکائین است.  در هر دو حالت ممکن است بیمار معتاد شود. هر دو قرص خواب آور و کوکائین با عوارض جانبی جدی بلند مدت همراه هستند ولی متاسفانه در جاهایی که درمان های غیردارویی در دسترس نیستند، پزشکان چاره ای جز تجویز داروهای خواب آور ندارند.

بجای این دوره، قرص خواب آور میتونم مصرف کنم؟ جمع کردن

این درمان در بارداری تنها درمان توصیه شده و موثر است، در دوره بارداری امکان استفاده از بیشتر داروهای خواب آور وجود ندارد و این درمان در حاملگی نیز کاملا موثر است

بی خوابی در بارداری با این دوره درمان می شود؟ جمع کردن

در طی دوره به روش های تغذیه ای در درمان بی خوابی نیز پرداخته شده است که بصورت اجمالی برخی از این موارد شامل مثال های زیر است:

 یک رژیم غذایی سالم روی همه چیز از وزن و روحیه گرفته تا میزان انرژی و خطر بیماری قلبی ، دیابت نوع ۲ و حتی سرطان و خواب تأثیر گذار است.

تغذیه در درمان بیخوابی

در طی دوره بی خوابی بطور مفصل به موارد زیر پرداخته شده است. 

 •  محرک ها و کافئین: 

در مورد نوشیدنی ها، غذاها و خواب معمولاً نکته‌ای که بیش از همه موارد دیگر مورد غفلت قرار می گیرد همین قضیه محرک هاست. سردسته محرک‌ها کافئین است اما مواد دیگر مانند تورین که در نوشابه ها و محصولات انرژی زا وجود دارد و تئین که در چای وجود دارد، اندازه کافئین اهمیت دارند.

 •  ادویه ها مخصوصا فلفل

ادویه های تند می‌توانند به وسیله ایجاد مشکلات گوارشی ناشی از سوء هاضمه باعث اختلال خواب شوند …

 • غذاهای چرب و شیرین

بیشتر مواد غذایی پروسس شده حاوی …

 • دیر نخوردن

اینجا مهم نیست چه می خورید بلکه …

 • میوه و سبزی

اگر از یک محقق سرطان بپرسید که چه چیزهایی سرطان زاست و چه چیزهایی سرطان‌زا نیست احتمالا به شما می گوید خیلی چیزها و همچنین …

 •    آداپتوژن ها

غذاها و گیاهان آداپتوژن ، مانند … 

 • گردو و بادام

مغز گردو مملو از ملاتونین است. و همچنین …

سایر مواد غذایی که روی بهبود کیفیت خواب تاثیر زیادی دارند عبارتند از..

 • پتاسیم و منیزیم

همه میوه ها و غذاهای حاوی پتاسیم و منیزیم می تواند …

 نکات مربوط به غذاها و نوشیدنی ها در درمان بی خوابی جمع کردن
عوارض بی خوابی و درمان بیخوابی

"بدترین چیز در جهان این است که سعی کنید بخوابید ولی نتوانید"

اف اسکات فیتزجرالد

طی درمان بیخوابی چه اتفاقی می افتد؟

شروع درمان بی خوابی

هفته اول شروع درمان سخت ترین مرحله درمان است، اگر هفته اول و دوم را به درستی گذراندید یعنی نصف راه را رفته اید.

هفته اول و دوم
هفته سوم و چهارم

قدم دوم در درمان

کار شما هر هفته ساده تر خواهد شد، از هفته دوم می توانید دوز داروهای خواب آورتان را به مرور کاهش دهید

تثبیت خواب خوب

تا اینجا احتمالا دوران خوب خوابیدن شما شروع شده است ولی اگر هنوز به نتیجه مورد نظرتان نرسیده اید اصلا نگران نباشید، درمان ممکن است بین چند هفته تا چند ماه طول بکشد

هفته پنجم و ششم
هفته ششم به بعد

زندگی سالم با خواب خوب و با کیفیت

در این مرحله، بیش از ۸۰ درصد کیفیت و کمیت خواب شما بهبود یافته است و در صورتی که مراحل جلسات درمانی را ادامه دهید کیفیت خواب شما می تواند به شرایط کاملا ایده آل برسد.

هدیه خرید دوره درمان خانگی بی خوابی: دوره های مقدماتی و پیشرفته ذهن آگاهی بصورت رایگان

درمان بی خوابی بدون دارو

درمان غیردارویی بیخوابی

 

ترکیبی از موثرترین شیوه های درمان بی خوابی با آموزش مستقیم توسط دکتر مصطفی امیری، متخصص مغز و اعصاب و فلوشیپ اختلالات خواب

چرا این دوره درمانی بیخوابی، حتی از ویزیت حضوری هم میتواند موثرتر باشد؟

من یک متخصص مغز و اعصاب هستم که سالهاست اختلالات خواب را درمان میکنم. من با دانش قبلی خودم می توانستم به راحتی یک دوره درمان بی خوابی را طی چند هفته بطور کامل تهیه کنم اما پا را فراتر از این حرفها گذاشتم و کاری کردم که تا الان کسی انجام نداده است! (احتمالا چون خیلی سخت است!)
به عقیده خودم، کاملترین و متنوع ترین دوره آموزشی درمان بی خوابی در کل دنیا را تهیه کردم و برای این کار بیش از ۱۶ ماه وقت گذاشتم اما به نظرم ارزشش را داشت. برای تهیه این دوره آموزشی، همه منابع موجود در طب نوین و طب مکمل چینی، هندی، ایرانی و هرچه که به ذهنتان برسد را خواندم. بیش از یکصد و پنجاه هزار صفحه کتاب و مقاله خواندم و همه منابع انگلیسی زبان و غیر انگلیسی زبان را گشتم تا بتوانم بهترین درمان های بیخوابی را برای شما پیدا کنم.

در این دوره آموزشی صدها روش متنوع را آموزش داده ام، اما احتمالاً شما نیازی به همه این روش ها نخواهید داشت. پس هر جا که دیدید بهبود پیدا کرده اید می توانید همان جا متوقف شوید و دوره را ادامه ندهید. و البته نکته مهم این است که هیچوقت و تحت هیچ شرایطی ناامید نشوید، تمام مواردی که در این دوره می آموزید نیاز به صبر و حوصله دارد و برخی از تمرین ها نیاز به یک ماه تکرار دارند تا تاثیر آنها شروع شود، همه تمرین ها شبیه هم نیستند بعضی از آن ها خیلی ساده هستند و شما به راحتی با انجام دادن آن می توانید تاثیرش را در همان شب اول حس کنید اما بیشتر تکنیکها اینطور نیستند و نیاز به تکرار و صبر و حوصله و نگرش مثبت دارند.


دارو، راه درمان بی خوابی نیست

شاید فکر کنید که در طب امروزی، درمان همه چیز دارو است. اما حداقل در مورد بی خوابی اصلاً اینطور نیست اتفاقاً برعکس، همه منابع اصلی و رفرنس پزشکی خواب روی این موضوع متفق القول هستند که درمان اصلی بی خوابی استفاده از روشهای غیر دارویی است.

شاید تعجب کنید که چرا تا الان هر جا رفته اید برای شما دارو تجویز شده است. دلیل این موضوع معمولا این است که روش های غیر دارویی گران قیمت و زمانبر و نیازمند همراهی و همکاری تیم درمان و بیمار است و به همین دلیل بسیاری از از پزشکان و پرسنل خدمات درمانی در جهان ترجیح می‌دهند خودشان را راحت کنند و با نوشتن یک دارو به سراغ بیمار بعدی شان بروند. راستش را بخواهید خود من هم گاهی در کلینیک آنقدر خسته هستم که توانایی شروع یک دوره درمان غیر دارویی را برای بیمار جدیدم نداشته باشم و البته همین موضوع هم برای من انگیزه شد که این دوره آموزشی را تهیه کنم تا بتوانم این خلاء درمانی را پر کنم.

اما چرا داروها راه درمان نیستند اگر اینطور نیست که ما الان داروهایی داشته باشیم که بتوانیم حتی اگر خواب آلود نیستیم با خوردن آن ها به راحتی بخوابیم. جواب بله است اما این داروها در بلندمدت متاسفانه نه تنها کمکی به فرد نخواهند کرد که باعث ایجاد مشکلات جدی ناشی از عوارض دارویی خواهند شد و همچنین بعد از مدتی اثر خودشان را از دست خواهند داد و تبدیل به ضد خودشان خواهند شد یعنی کسی که داروهای خواب آور مخصوصاً داروهای گروه بنزودیازپینی و داروهای مشابه مانند زولپیدم را به صورت بلندمدت مصرف کند دچار نوعی بی خوابی خواهد شد که بسیار بدتر و پیچیده تر از از قبل از شروع داروها خواهد بود و درمانش نیز بسیار سخت تر خواهد بود، تازه این در صورتی است که فرد دچار عوارض خیلی جدی داروها نشده باشد و فقط وابستگی دارویی ایجاد شده باشد. اما مشکل جدی تر اینجاست که اغلب افرادی که این داروها را به صورت بلندمدت مصرف می‌کنند بعد از مدتی دیگر بی خوابی ندارند بلکه مجموعه پیچیده و در هم تنیده از مشکلات روانی، جسمانی و بی خوابی مزمن دارند.
درمان کردن فردی که که دچار بی خوابی شده است و دارو مصرف نمی کند مانند نجات دادن فردی است که در عمق دو و نیم متری آب استخر در حال دست و پا زدن است. اما درمان کردن فردی که سالهاست داروهای متعدد بی خوابی را مصرف می‌کند و به انواع مختلف این داروها معتاد شده است مانند نجات دادن فردی است که در عمق ۲۰۰ متری تا آب دریا و در شرایط طوفانی گیر افتاده است. هر دو این افراد قابل نجات دادن هستند اما همانطور که از مثال بالا متوجه شده اید درمان فردی که در میان دارو ها غرق شده است اصلاً کار ساده ای نیست و گاهی توسط یک نفر یا دو نفر قابل انجام نیست و نیازمند یک تیم کامل نجات و یک برنامه‌ریزی بلندمدت است.

بهرحال این دوره طوری تهیه شده است که حتی برای افرادی که بیخوابی 20-30 ساله مزمن و شدید و مقاوم به قویترین داروهای خواب آور نیز دارند، مفید باشد.

محتوای دوره

درمان های اصلی
درمان های تکمیلی
تکنیک های پیشرفته درمان بی خوابی ( مکمل درمان های اصلی)
کتاب راز ساعت زیستی (مکمل درمان)

۳۱۷ دیدگاه دربارهٔ «درمان بی خوابی بدون دارو در خانه با ۷۷ روش قطعی ( جدیدترین درمان بی خوابی ۲۰۲۰)»

 1. Avatar

  من واقعا هرچی تو جلسات گفته شده بود رو انجام دادم. جلسات ۲ ، ۳ و بازسازی مغزی خیلی خیلی مفید بود و خیلی کمکم کرد. دو هفته است که از قرص های خواب آور استفاده نمی کنم و شبانه حدود هفت ساعت راحت میخوابم.

 2. Avatar

  زندگیم تغییر کرده من نمیدونم چجوری تشکر کنم خیلی خوشحالم که بعد از حوالی ۸ سال بی خوابی برای اولین بار دیشب تونستم پشت سرهم ۸ ساعت بخوابم و هنوزم موندم چجوری شد

 3. Avatar

  من موندم که بخرم یا نه آخه من همه جور دکتری رفتم همه داروهاروهم خوردم.نمیدونم چکار کنم بچه ها راهنمایی کنین لطفا

 4. Avatar

  من دکتر امیری رو نمیشناخنم و راستش از سر ناچاری و کنجکاوی شد که دوره رو خریدم و اینم بگم که شغلم آرایشگریه و قشنگ ۵ سالی هست که خوابم خراب شده.
  بچه ها فقط یه چیز بگم اینه که من دو هفته است شروع کردم تا الان داروهامو نصف کردم و قشنگ خوابم داره بهتر میشه

 5. Avatar

  من قبلا مریض شما بودم دکتر جان دارم الان دارو زولپیدم میخورم میتونم این دوره رو شروع کنم و داروهارو قطع کنم؟

  1. مصطفی امیری

   داروها رو در ابتدا قطع نکنید و از جلسات سوم به بعد می توانید شروع کنید کم کنید ولی اگر دارو را طولانی مدت و تحت نظر پزشک مصرف کرده اید قبل از قطع داروها، با پزشکتان مشورت کنید

 6. Avatar

  متشکرم متشکرم یه دنیا. این بهترین خرید زندگیم بود
  خارق العاده بود چون من حتی به پایان جلسات نرسیدم ولی بالای ۹۰ درصد خوب شدم.
  خیلی بده که پزشکان دیگه در مورد این درمان به من نگفته بودن حالا نمیدونم اصلا میدونن همچین درمانی هست یا نه ولی همشون دارو میدادن یعنی یکنفرم نگفته بود راه غیردارویی به این خوبی وجود داره

 7. Avatar
  توحید مبارکی

  من امریکا زندگی می کنم و اینجا همین درمان غیردارویی رو برای من تجویز کردن ولی هزینه ش خیلی زیاده حالا میتونم از همین دوره شمت استفاده کنم؟

  1. مصطفی امیری

   بله این درمان معادل مجموع درمان های غیر دارویی استاندارد است که در کلینیک خواب انجام می شود

 8. Avatar

  دکتر جان قبلا که شما ایران بودید من از رشت میومدم منو ویزیت می کردید و اونموقع بهم گفته بودید که دارید این دوره رو میسازید.الان که دیدمش خیلی خوشحال شدم با شناختی که از شما دارم خیلی به این دوره امیدوارم

  1. مصطفی امیری

   امیدوارم مفید باشد و خوشحالم که بالاخره این دوره جامع را برای هموطنان عزیزم تهیه کردم.

 9. Avatar

  من الان جلسه سوم رسیدم و خوابم حدود ۸۰ درصد بهتر شده
  باید تا آخر ادامه بدم یا دیگه بقیه شو نمیخواد؟

    1. مصطفی امیری
     مصطفی امیری

     روی گزینه خرید دوره کلیک کنید، پس از اتمام مراحل خرید،قفل کل محتوای دوره برای شما باز می شود و میتوانید از دوره استفاده کنید.

 10. Avatar

  سلام آقای دکتر روزتون بخیر
  من حدود ۷ سال هستش ک از زولپیدم برای خواب استفاده میکنم،ولی این اواخر دگ دوتا و سه تا ۱۰میل روم تاثیری نداره و خوابم نمیبره ،بدون تجویز پزشک هم مصرف کردم!و جدیدا احساس میکنم روی ذهنم اثر گذاشته و کم حواس شدم
  الان سوالم اینه،آیا میتونم با همین پکیج قرص هارو ترک کنم یا باید حتما ب پزشک مراجعه کنم؟؟ چون از عوارض قطع شنیدم ک میگن تشنج آوره،نظر شما چیه؟

  1. مصطفی امیری

   بله ولی با رعایت اصول :

   اگر بصورت آهسته قطع کنید مشکلی نیست (به مرور طی یکماه قطع کنید) به هیچ عنوان در منزل بصورت ناگهانی قطع نکنید.
   مثلا اگر ۴ عدد مصرف می کنید به روش زیر پیش بروید
   یک هفته شبی ۳ عدد
   هفته دوم شبی ۲ عدد
   هفته سوم شبی یک عدد
   هفته چهارم شبی نصف قرص
   هفته پنجم قطع کامل

 11. Avatar

  سلام . ببخشید من حدود ده سال پیش مواد مخدر رو ترک کردم . الان نزدیکه ده ساله پاک هستم ولی بعضی وقتها الکل میخورم . ولی چیزی که تو ذهنم هست بالای ۲۰ سال هست که شبها نمیتونم بخوابم . ساعت ۲ یا ۳ یا ۴ به بعد میخوابم و ….
  آیا این دوره برا منکه ساعت خوابم تنظیم.نیست و …. میتونه مفید باشه و منو به یه زندگی عادی برگردونه ؟

   1. Avatar

    و اگه مفید هست خواهشن اگه میشه یه تخفیف دیگه هم بدید . بخدا مردم وضع خوبی ندارن و ….
    خدا شاهده من خودم چند تا بیماری دارم و توان رفتن به دکتر رفتن ندارم . ممنونم

 12. Avatar

  سلام، جناب امیری چطور می‌شه باهاتون در ارتباط بود؟
  در اینستاگرام براتون پیام گذاشتم ولی ظاهرا به‌اینستاگرام‌تون سر نمی‌زنید.

 13. Avatar

  سلام اقای دکتر برای خواب زود تر از ساعت خواب دارویی را پیشنهاد میکنیین من ترازدون مصرف میکنم ولی تاثیری نداشته

  1. مصطفی امیری

   زالپلون یا راملتئون (اگر در بازار ایران یافت شود)
   اسپری ملاتونین هم ممکن است ولی باید با دوره‌ای متنوع امتحان کنید.

  1. Avatar

   سلام آقای دکتر یک پسر یازده ساله دارم که خوابش شبا خیلی بده ولی هر وقت هم که زود میاد توی جاش بخوابه اصلا خوابش نمی بره و همش استرس میگیره که خوابم نمیاد و فردا مدرسه دارم، به نظرتون چکار کنم

   1. مصطفی امیری

    بهتر است در مرحله اول توسط یک روانشناس کودک و نوجوان و سپس در صورت نیاز توسط فلوشیپ اختلالات خواب ، ویزیت انجام شود.
    درمان غیردارویی احتمالا کفایت می‌کند.

 14. Avatar

  سلام وقت بخیر اقای دکتر واسه افزایش طول خواب شما چه قرصی پیشنهاد میکنین دوکسپین تاثیر نداره دوماه ۲۵رو خوردم طبق دستور پزشک و ترازدونم چند ماهه میخورم ولی ۵ساعت میخوابم طرف صبح خوابم میادا ولی خوابم نمیبره

  1. مصطفی امیری