وضعیت فعلی
ثبت‌نام نشده
قیمت
بزودی
شروع کنید
این دوره در حال حاضر بسته است

درمان بی خوابی کودکان و تنظیم خواب نوزادان

خلاصه این دوره

آموزش هایی تخصصی و عمومی برای همه والدینی که می خواهند خودشان و فرزندانشان خوب بخوابند!

این دوره آموزشی چه بخشهایی دارد؟

محتوای دوره شامل چه بخشهایی است:

ویدئو:   10 ساعت

صوت:  5 فایل

متن:  3500 کلمه

آزمون: 4 آزمون 

دوره درمان بی خوابی نوزادان و کودکان برای چه کسانی مناسب تر است؟

گروه اول:   والدینی که فرزندشان دچار بی خوابی است

گروه دوم:  والدینی که فرزندشان دچار اختلال ریتم خواب و بیداری است

گروه سوم:  والدینی که فرزندشان دچار بدخوابی شبانه و خواب آلودگی روزانه است

گروه چهارم: والدینی که نوزاد یا کودکشان به دلیلی خواب شبانه کافی ندارد

درمان بی خوابی نوزادان

دوره درمان بی خوابی نوزاد و کودک

اگر می خواهید یک دوره کمک به خواب نوزاد را شروع‌ کنید، احتمالا در یکی از دو دسته زیر قرار می گیرید:


شما مادر و پدر مسئولیت پذیری هستید که مشتاقانه منتظر به دنیا آمدن فرزند دلبند خود هستید و میخواهید آموزش های لازم برای تبدیل شدن به والدینی تمام و عیار را ببینید و بتوانید با مشکلات خواب بالقوه نوزاد خود از همان ابتدا مقابله کنید، یا در دسته دوم قرار دارید، شما والدین یک خردسال یا نوزاد نوپا هستید و از تلاش برای اینکه فرزندتان خوب بخوابد خسته شده اید.

والدین با خواندن کتاب‌های متعدد، گفتگو با تعداد زیادی از دوستان و فامیل و جستجوی کل اینترنت در تلاشند تا دریابند که چگونه به کودک زیبا و گرانبهایشان کمک کنند تا در طول شب پیوسته بخوابد و در طول روز چرت‌های سالم و تجدید قوا کننده و ترمیمی داشته باشد.

بسیاری از خانواده ها موفقیت را کاملاً دست نیافتنی می دانند و انقدر اطلاعات ضد و نقیض از منابع مختلف دریافت می کنند که نهایتا قید خواب راحت و استراحت در این مدت زمانی را می زنند و ناامید می شوند.

در هر دو صورت؛ این دوره برای شما مناسب است. ما کسانی که این دوره را به خاطر آماده سازی نوزاد خود برای داشتن خوابی خوب و با کیفیت دنبال می کنند، ستایش می کنیم و آنها را درک می کنیم و سعی کرده ایم با نهایت همدلی با شما مراقب اولیه، دوره ای تهیه کنیم که نیاز های شما و عضو جدید و عزیز خانواده تان را برطرف نماید. درک اصول این دوره به شما کمک می کند تا از بسیاری از مسائل طولانی مدت که خانواده ها هنگام خواب نوزادانشان تحمل می کنند، اجتناب کنید.

 اهمیت درمان بی خوابی نوزاد و کودک

چرا خواب خوب نوزادان هم برای نوزاد هم برای مراقبین اولیه اش حیاتی است؟

خواب یکی از مهمترین فعالیت های کودک شما در سال اول زندگی است و کمک به خوابیدن کودک از مهمترین کارهای شما به عنوان والدین است.

وقتی از یکی از والدین می پرسیم که آیا فرزندتان خوب می خوابد یا نه گاهی با این پاسخ روبه رو می شویم که:

اوه، البته، او بچه ی خوب و آرامی است. گویی کل شخصیت فرزند ما به مسئله خواب او گره خورده است.

هنگامی که خواب کودک خود را اولویت اصلی خود قرار می دهید، در واقع دارید بستر رشد شناختی و هوش را فراهم می کنید. خواب خوب به کودک شما کمک می کند تا با داشتن انرژی فراوان برای انجام هر کاری، قدرتمند شود! بدون خواب کافی، نوزادان ما رنج می برند و والدین نیز عملکرد بهینه ندارند.

خواب کافی هم استرس نوزاد و هم استرس والدین را کاهش می دهد و والدین می توانند یک تجربه لذت بخش از این دوران را داشته باشند.

هر چقدر هم از فواید خواب خوب برای نوزاد و والدین صحبت کنیم کم است و احتمالا اهمیت این موضوع را شما مادر و پدران عزیزی که احتمالا همین الان درگیر خواباندن فرزندتان هستید بهتر درک می کنید. اگر این دوره را دنبال کنید فرزندتان بیشتر میخوابد و کمتر سر و صدا می کند. وقتی بیدار است، بیشتر هوشیار و بازیگوش خواهد بود و می توانید اطمینان داشته باشید که نیازهای خواب کودک شما برآورده می شود.

اگر اولین بار است که پدر یا مادر شده اید، این اعتماد به نفس در حل مشکل خواب کودک و نوزادتان می تواند یک نقطه عطف باشد، زیرا از احساس خستگی و شاید کمی عصبانیت به سمت کشف آرامش و راحتی بیشتر در نقش جدید خود می روید و همانطور که در این دوره خواهید آموخت، خواب کافی برای رشد بدن و مغز کودک نیز مهم است.

اگر روند خواب نوزاد خود را درست کنید در روند کلی خواب او در تمام زندگی اش تاثیر مثبت گذاشته اید و این احتمالا یکی از بهترین هدیه هایی است که می توانید به کودک خود اهدا کنید چرا که ما تا آخرین روز عمر خود به خواب راحت و آسوده نیازمندیم و اصلاح آن از زمان نوزادی می تواند از بسیاری از مشکلات خوابی که بعدا به آن دچار می شویم جلوگیری کند.

این دوره درمان بی خوابی بر چه اساسی پیش می رود؟

بدن همه موجودات زنده از جمله انسان ها، برای پیروی از چرخه های طبیعی استراحت و فعالیت طراحی شده اند. تا اواخر قرن نوزدهم بیشتر انسان ها چرخه استراحت و فعالیت خود را به طور طبیعی تجربه می کردند، هنگام تاریکی به خواب می رفتند و با خورشید بیدار می شدند. اما امروزه، پیشرفت های فناوری باعث شده است که ما تا حدودی از ریتم های طبیعی خود خارج شویم.

اما ما دو واقعیت ساده را فراموش کرده ایم: میزان خواب نوزادان و چگونگی کمک به نوزادان برای به خواب رفتن. شما می توانید با گذراندن این دوره از دانش روزافزون درباره ساعت های داخلی حاکم بر خواب و بیداری بهره ببرید. این دوره و برنامه ارائه شده در آن به شما نشان می دهد که چگونه ساعت طبیعی بدن کودک خود را دنبال کنید.

این ساعت از بدو تولد وجود دارد و تا سال اول بسیار قوی است و به کودک شما کمک می کند تا در زمان های قابل پیش بینی به خواب رود.

روش ما کاملا با طبیعت نوزاد ظریف و تازه متولد شده شما مطابقت دارد و با توجه به دانش روز علوم اعصاب و همچنین روانشناسی رشد طراحی شده تا به شما در روند خواباندن نوزادتان کمک کند و یک روش علمی و موثر است و بر خلاف بسیاری از روش های رایج هیجانات نوزاد شما را نادیده نمی گیرد.

بدن خود کودک به گونه ای تنظیم شده که بتواند خودش به خواب برود، با گذشت زمان، والدین با “شیوه های کمکی” خود توانایی طبیعی خواب کودک خود را تحت الشعاع قرار می دهند.

نوزادان گیج می شوند که آیا والدینشان در این زمینه یاری کننده هستند یا خیر و والدین مطمئن نیستند که چه زمان و چه مقدار باید عقب نشینی کنند تا بچه هایشان بتوانند کار را بر عهده بگیرند.

وقتی شما دانش چگونگی کارکرد ریتم های خواب نوزاد و کودک خود را بشناسید، می توانید از انجام اشتباهات رایجی که اغلب والدین انجام می دهند و موجب بدخوابی نوزادانشان می شود جلوگیری کنید و همچنین در زمان لازم در این روند به آن ها کمک کنید تا بتوانند یک خواب عمیق و راحت را تجربه کنند و همین طور خودتان نیز به آرامش برسید و انرژی لازمی را که برای نگه داری از فرزندتان احتیاج دارید در طول شب کسب کنید.
اگر می خواهید کودک شما یاد بگیرد که در یک سن مناسب به طور مستقل بخوابد، این برنامه می تواند به شما کمک کند. همچنین می تواند انواع مشکلات خواب در نوزادان شما را اصلاح کند. مشکلاتی از قبیل:

  • مقاومت در برابر به خواب رفتن
  • بیداری شبانه مکرر
  • گیجی روز / شب
  • مشکل در چرت کوتاه زدن
  • چرت های غیر قابل پیش بینی
  • مشکل در خوابیدن در هر مکان دیگری غیر از جای همیشگی نوزاد

در این دوره در ابتدا دانش نظری کافی درباره ی ریتم بدن نوزادان و پیدا کردن این ریتم در نوزاد شما را خواهید آموخت.

سپس قدم به قدم برنامه مناسب خواب نوزاد را از بدو تولد تا 12 ماهگی و بعد از آن بررسی می کنیم.

نهایتا نیز مشکلات رایج بین والدین بررسی و راهکارهای عملی مناسب ارائه خواهد شد. اگر در نحوه استفاده از روش های این دوره ثابت قدم باشید، خواب نوزاد یا کودک شما طی یک تا دو هفته به طور چشمگیری بهبود می یابد.

این دوره توسط چه کسانی ساخته شده؟

این دوره زیر نظر مجموعه پزشکان و روانشناسان جایروس و تحت نظارت مستقیم دکتر مصطفی امیری متخصص مغز و اعصاب و فلوشیپ اختلالات خواب و توسط مجتبی امیری به همراه زهرا سمیعی دانش آموختگان کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی از دانشگاه تهران بعد از مطالعات آکادمیک و آموزش عملی درباره روانشناسی رشد و با توجه به خلا آموزش مناسب والدین تهیه شده است.

در این دوره آموزشی، آموزش های مهم علمی و کاربردی را در سطحی وسیع تر از درمان های معمول موجود در ایران در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا همیشه بصورت آنلاین در دسترس است، لطفا کپی نکنید
اسکرول به بالا